Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

V rovnováze mezi minimalismem a rodinným životem

Info ikona
Dům Bell Street

Základním cílem architektů tohoto zajímavého domu bylo vytvořit v interiéru pocit lehkosti, který bude na své obyvatele působit uklidňujícím dojmem. Jak se tento záměr podařilo splnit?

Terezie Benoni | 28. 04. 2021

Bell Street House najdeme v australském městě Richmond. Architekti ze studia Techne Architecture dostali za úkol vytvořit minimalistické bydlení pro mladou rodinu, která miluje společnost, rodinné návštěva a dlouhé společné večery. Na ploše 160 metrů čtverečních vytvořili dokonalé moderní bydlení, které s lehkostí splňuje i vysoké nároky na design, materiály a osobitý styl. Zásadní bylo skloubit minimalismus s rodinným životem a vytvořit čistý design, který bude současně praktický a útulný.

Galerie: Dům Bell Street
Mohlo by se vám líbit

Terasy nesmí chybět

„Naši klienti toužili po moderním prostoru, který bude vyhovovat jejich lásce k zábavě a společenskému životu. Změnili jsme proto půdorys tak, aby vzniklo přední i zadní nádvoří,“ popisují architekti. „Představili jsme si prostor, který bude vyzařovat pocit lehkosti a uklidní každého, kdo překročí práh domu. Důležité bylo zajistit dostatečné proudění vzduchu a vizuálně propojit interiér s exteriérem. Použili jsme proto monochromatickou barevnou paletu. Najdete zde hodně přírodních materiálů, jako je dřevo, mramor, ale také robustní koberce nebo omítnutou cihlu. Všechny tyto prvky navozují pocit domova.“

Mohlo by se vám líbit