Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Elegantní, praktický a se špetkou dramatu

Info ikona
Dům ve viktoriánském stylu

Sam Gee si pořídila už třetí dům, který je zase o kousek větší. Co se ale nemění, je styl jejích domovů. Milovnice viktoriánského stylu bydlení ctí klasický anglický styl a přidává špetku moderního šmrncu.

Terezie Benoni | 5. 01. 2021

„Náš dům je z poloviny 19. století. Nachází se v anglickém Northamptonshire a je postavený v pozdním viktoriánském stylu. Má šest ložnic, pět koupelen, sklep a zahradní domek,“ popisuje Sam Gee, která zde žije s partnerem, dospívající dcerou, dvěma psy a kočkou. „Přestěhovali jsme se sem před devíti lety. Toto je už náš třetí dům v podobném stylu. Styl zůstává, mění se pouze velikost domu,“ směje se Sam. Její současný domov má tři podlaží a většinu místností se jí už podařilo zcela opravit a nově zařídit. Kromě domu musí pečovat ještě o zahradu, která se rozprostírá na ploše 0,33 akrů.

Galerie: Dům ve viktoriánském stylu
Mohlo by se vám líbit

Nejvíc práce je se záclonami

„Provozuji malou poradenskou společnost, můj partner pracuje v technologii a moje dcera studuje v oboru geografie na Leeds University,“ popisuje Sam svou rodinu. „Než jsme se nastěhovali, měli jsme štěstí, protože předchozí majitelé nově zrekonstruovali koupelny a kuchyň. My jsme přidali některé nové dřevěné obklady a vestavěné skříně, které nahrazují šatnu. Důraz kladu na textil, takže vybavit vhodnými záclonami více než 30 oken, je docela oříšek,“ směje se Sam. V současné chvíli se paleta barev domu drží především v neutrálních tónech, to se ale brzy změní a Sam chce dodat místnostem živější vzhled. „Miluji barvy a ráda kombinuji tradiční a starožitné věci s moderními kusy. Mám ráda praktické a elegantní interiéry, kde je současně nějaké drama. mezi mé oblíbené značky tapet a textil paří Farrow & Ball, Zoffany, Ian Sanderson, Linwood, House of Hackney a Christopher Farr. Sama si renovuji nábytek pořízený ve starožitných bazarech. Za oblíbené kousky považuji pohovky a několik čalouněných židlí značky John Sankey.“

Mohlo by se vám líbit