Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Jak může vypadat typický dům z amerického westernu?

Info ikona
Ze staleté stodoly moderní dům

Cindy a Tim našli ideální pozemek a lámali si hlavu s tím, co zde postavit. Pak se doslechli o společnosti, která demontuje staleté stodoly, vyspraví je a použije jako základ pro nové domy. Tak si jednu takovou prastarou stodolu nechali přivézt.

Terezie Benoni | 22. 04. 2021

Stodola postavená už v roce 1820 se dočkala po letech chátrání důkladné rekonstrukce a nejen to. Zavítala na zcela nové místo. Horseshoe Farm Barn Home, jak se dnes tomuto úžasnému domu přezdívá, je postavený na ploše osmnáct akrů v Madison County. Navštivme rustikální domov Tima Hutsona a jeho ženy Cindy Litsinger-Hutson, který byl postavený z původních trámů a krokví z domu Grand Gorge Barn, mléčné stodoly z roku 1820 stojící ve státě New York. Cindy a Tim měli ideální prostředí pro venkovský dům a uvažovali nad stavbou klasického srubu. Nemohli se pro jeho podobu rozhodnout, když se doslechli o společnosti Heritage Restorations, která se zabývá tím, že demontuje staré stodoly, vyčistí trámy a dřevo a poté z nich vytvoří zbrusu nové domy. Myšlenka je nadchla a s odvahou se pustili do realizace.
 

Galerie: Ze staleté stodoly moderní dům
Mohlo by se vám líbit

Ruční práce a původní prvky

Původní todola na místo dorazila naložená na velikém přívěsu. Tesaři se ihned pustili do repasování starých kusů dřeva podle klasické technologie z 19. století. Byla to spousta pečlivé ruční práce. Nakonec byly na betonové základy znovu vztyčeny nové dřevěné stěny. Krokve byly použité z původní stodoly. Úderníkům z Texasu trvalo pouhé dva dny, než celý dům spojili dohromady. V interiéru je mnoho neobvyklých a jedinečných předmětů, například vrtule, která visí na zdi obývacího pokoje pochází z letadla Charlese Lindbergha. Žebřík na opačné zdi sloužil k trhání jablek a byl přivezený ze severní části státu New Yorku.


Zdroj: heritagebarns.com

Mohlo by se vám líbit