Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Mladý pár neměl peníze na koupi bytu, tak začal bydlet v přepravním kontejneru

Info ikona
Mladý pár neměl peníze na koupi bytu, tak začal bydlet v přepravním kontejneru

Splnili si svůj sen o vlastním bydlení, aniž by se zadlužili a dlouhé roky spláceli hypotéku. Rozhodli se sehnat starý vyřazený kontejner a přestavět ho na mini domek.

Terezie Benoni | 2. 11. 2023

Postavit si klasický dům, bylo nad jejich možnosti. Rozhodli se proto jít skromnější cestou. Jako ideální se ukázala varianta mini domku. Aby ušetřili i na samotné stavbě, nechali se inspirovat na internetu, kde je řada tipů, jak se dá využít starý přepravní kontejner. Z něj pak vytvořili pohodlné, moderní, ale také krásné bydlení, kde se může vyspat i případná návštěva.

Mohlo by se vám líbit

Všechny pokoje, jen v menším

Jestli si myslíte, že je mladý pár ochuzený o některou z místností, nemějte obavy. Mají vše, co potřebují, jen v menším provedení. Dům je dlouhý 4 a široký 2,5 metru, má dvě patra a je rozdělen na denní a noční část. V obývacím pokoji nechybí posezení u televize a krbová kamna. Kuchyň je sice maličká, ale díky dobře vyřešenému úložnému prostoru je dostačující a vešly se všechny potřebné moderní spotřebiče. Dokonalé promyšlené skladování je základem, aby se na tak malém prostoru dalo pohodlně žit. Jako skříně slouží schody do patra, kde je umístěná ložnice. Koupelnu najdeme za kuchyní, a také zde nic nechybí. Celý domek obklopuje terasa, která po celé letní měsíce slouží jako další místnost.

Galerie: Dům z přepravního kontejneru
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku