Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Pečuje o své čtyři děti a přitom přestavuje stodolu na rodinné bydlení

Info ikona
Pečuje o své čtyři děti a přitom přestavuje stodolu na rodinné bydlení

Tak jak se rozrůstá rodina Jennifer Walden, roste také jejich dům. Ačkoli dům budují už sedmnáct let, zdaleka není vše hotové a co už bylo, zase se znovu mění.

Terezie Benoni | 12. 11. 2023

„Pracuji jako zdravotní sestra a žiji v tomto domě se svým manželem a našimi čtyřmi dětmi ve věku 6, 4, 3 a 1. Bydlí tu s námi ještě náš labrador a pět slepic,“ směje se Jennifer, která s rodinou žije v americkém státě Rhode Island nedaleko města Providence. Právě zde našli své vysněné místo s troskami starého mlýna. Rozhodli se na jeho místě postavit dům ve venkovském novoanglickém stylu. Svým vzhledem připomíná staré stodoly ze 16. a 17. století, ve kterých se uchovávala sůl. Dům je postavený ze starých trámů, které zbyly ze zdejší budovy, z cihel zachráněných z místních starých budov a chodníků. „V domě bydlíme od roku 2013. V minulém roce jsme přistavěli novou ložnici, garáž a společenskou místnost. Do této nové části se dostanete přes kuchyň.“
 

Garáž: Ve stylu staré stodoly
Mohlo by se vám líbit

Krásnější byt jsme dlouho neviděli, přitom má jen třicet metrů čtverečních

Světlý interiér doplňují pouze zemité tóny, přírodní materiály a pečlivě vybrané dekorace. I přes omezený počet metrů, je tento byt ideálním místem pro život.
marianne.cz

Kuchyň srdcem domu

„V prvním patře je knihovna, kuchyň, jídelna a obývací pokoj. Jsem pyšná na náš jídelní stůl, který je dostatečně velký, aby se k němu vešla naše velká rodina, ale i návštěva,“ pochvaluje si Jennifer. V druhém patře jsou pak dvé ložnice, hlavní ložnice rodičů je v přístavbě. „Většina nábytku i dekorací pochází z místních historických a starožitných obchodů. Moje oblíbené velké obchody jsou Anthropologie, Crate and Barrel a CB2. Jsem šťastná, když mě obklopují vintage předměty se zajímavým příběhem a historií. Spousta věcí pochází z obchodu se starožitnostmi, který vlastnila má teta. Bohužel už před šestnácti lety zemřela, ale jsem si jistá, že by se jí u nás doma moc líbilo.“
 

Mohlo by se vám líbit

Světlé dřevěné podlahy, odhalené cihlové zdi a moderní design

Jak to dopadne, když se v interiéru potká design dvacátých let minulého století, s tím z padesátých let? A co když se do toho přimíchá i něco ze současnosti? Nechte se inspirovat!
marianne.cz
Zdroj článku