Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Krásnější byt jsme dlouho neviděli, přitom má jen třicet metrů čtverečních

Info ikona
Třicetimetrový byt s vestavěnou ložnicí

Světlý interiér doplňují pouze zemité tóny, přírodní materiály a pečlivě vybrané dekorace. I přes omezený počet metrů, je tento byt ideálním místem pro život.

Terezie Benoni | 10. 11. 2023

Ocitáme se v bytovém domě ve švédském Göteborgu. Ve čtvrti Hvitfeldtsgatan nedaleko centra stojí secesní dům, postavený na konci 19. století. Před pár lety byl interiér domu radikálně zrekonstruovaný a architekti se při realizaci rozhodli využít každý centimetr a zejména vysoké stropy bytu. Díky tomu bylo možné nechat přízemí bytu otevřené a ložnici situovat na vestavěné patro. Tento byt v sobě vkusně mísí estetické prvky z přelomu minulého století s moderním designem.

Galerie: Třicetimetrový byt s vestavěnou ložnicí
Mohlo by se vám líbit

Interiér je plný zemitých tónů a přírodních materiálů

Výhodou tohoto bytu je především praktická šatna umístěná hned v zádveří, která slouží nejen k úschově oblečení, ale funguje také jako komora a sklad. Všechny stěny, podlahy i podlahové lišty se dočkaly renovace v minulém roce. Majitelé se rozhodli převléct malý prostor do bílé barvy, který ho opticky zvětšil a prosvětlil. Jednotná bílá dřevěná podlaha je jak v chodbě, obývacím pokoji, tak také v kuchyňské části, která je od zbytku obytného prostoru oddělená skleněnou příčkou. Vestavěné patro na spaní je vskutku velkorysé a pohodlně se sem vešlo prostorné dvoulůžko. Díky tomu se v obývacím prostoru našlo místo nejen pro jídelní stůl, ale také pro pohodlnou pohovku, odkládací stolky a menší knihovnu. Hluboký okenní parapet přímo vybízí k posezení, kdy se můžete těšit z výhledu do klidného dvora.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Alvhem, alvhem.com

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku