Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Novinky

Umyvadla na desku dodají koupelně styl

Info ikona
Umyvadlo na desku

Umyvadla na desku jsou trendem posledních pár let. Nenásilně upoutají pozornost každého, kdo do vaší koupelny vejde. A přesto se s nimi nesetkáte ve spoustě domácností, takže se jedná o originální prvek. Pojďte se na ně podívat trochu blíže.

Promotion | 24. 05. 2022

Umyvadlo v koupelně potřebuje každý. Jak ale vybrat takové, které bude moderní, nadčasové a elegantní? Vyberte si umyvadlo na desku. Má spoustu výhod.

V umístění se fantazii meze nekladou

Největší předností umyvadel na desku je jejich elegantní minimalistický vzhled, který se ujme v každém stylu koupelny. Ale najdete u nich i další příjemné výhody.

Jednou z nich je, že umyvadlová mísa vám dává možnost si s jejím umístěním zcela vyhrát. Je totiž jenom na vás, kam přesně se rozhodnete umyvadlo na desce instalovat. Bude to více do strany, nebo přímo doprostřed? Spíše dopředu, či dozadu? Dnešní trh nabízí nepředvrtané desky, takže otvor potřebný pro odpad umyvadla si můžete vyvrtat kdekoliv budete chtít. Ačkoliv se to nemusí na první pohled zdát, tak se jedná o obrovskou výhodu, jelikož si design koupelny můžete přizpůsobit na míru a určit si prostor k rozmístění věcí a doplňků v okolí umyvadla. Přirozeně se vám tak okolo něj vytvoří odkládací místo, jež nevznikne na úkor estetiky.

Navíc tyto desky lze přesně naměřit, takže se vyhnete rozměrovým starostem, protože nebudou vznikat nevzhledné mezery.

Nepřeberné množství tvarů i materiálů

U umyvadel na desku je vysoká šance, že najdete přesně takové, které vám bude dokonale vyhovovat, protože výrobci sanitární keramiky nabízí skutečně obrovské množství variant. Umyvadlo do koupelny si můžete pořídit v jakémkoliv tvaru, jenž vás napadne. Je libo kulaté, půlkulaté, oválné, čtvercové, obdélníkové, trojúhelníkové, elipsovité nebo asymetrické?

Pestrý výběr máte také ohledně materiálů a barev. Nejčastěji se setkáte s bílou sanitární keramikou, ale výjimkou nejsou ani modely z litého mramoru, skla, smaltované oceli, mědi, plechu či nerezu. Pokud se vám zamlouvá představa přírodního vzhledu, pak můžete sáhnout po umělém kameni nebo dřevu. Některé imitace jsou obzvláště zdařilé!

Info ikona
Keramické umvyadlo na desku

Nezapomeňte na umyvadlovou baterii

Výběr vodovodní baterie k umyvadlu na desku též dává prostor pro kreativitu. Opět je pouze na vašem rozhodnutí, jestli baterii umístíte přímo doprostřed, nebo ji raději postavíte k umyvadlu ze strany. Jelikož umyvadlové mísy nemají proražený otvor pro baterii, jednou z možností je stojánková armatura. Ta vypadá po estetické stránce lichotivě a k umyvadlu na desku se dokonale hodí, protože vychází stejně jako ona ze skříňky či z desky.

Jelikož je potřeba, aby byla dostatečně dlouhá, tak se z ní stává dominantní prvek. K deskovým umyvadlům se kupují také podomítkové baterie. I ty vypadají díky svému vzhledu na rozdíl od běžných umyvadlových baterií originálně. Ale pokud jste spíše na klasiku, tak s nástěnnou armaturou neuděláte krok vedle. V obou případech ale nezapomeňte sladit tvar a styl vodovodní baterie s umyvadlem. Jen tak bude vaše koupelna působit harmonickým dojmem.

Měření