Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

12 vychytávek pro městské zahradničení

I na malém prostoru se toho dá hodně vypěstovat! Klasicky, v nádobách nebo vertikálně. Foto: Gardena

Ať už vás láká vidina rukou špinavých od hlíny a čisté hlavy, nebo ve vás přežívá samozásobitelský pud po předcích, můžete se realizovat i ve městě! Našli jsme pro vás 12 skvělých tipů, jak zahradničit na malém prostoru. Můžete si díky nim třeba vypěstovat cibuli na okně nebo založit vertikální bylinkovou zahradu. A prozradíme vám i, co fungovat neude!

Anna Černotová | 15. 02. 2019

Zahradničení je v kurzu! Zdravá a vlastnoručně vypěstovaná zelenina také. A spoustu lidí v sobě objevuje vášnivé pěstitele navzdory tomu, že nemá pole, ale jen balkon, terasu nebo stometrovou zahrádku u městské řadovky. Není se čemu divit, že zahradnický trend bujně raší ve městech – lidé jsou unavení kancelářskou šedí, věčným cinkáním tramvají a honěním termínů a potřebují dobít baterky. A protože jsme všichni pod nánosem korporátního newspeaku pořád ještě živí tvorové, přirozeně nás to táhne k přírodě. A když ji kolem sebe nemáme ve velkém, tvoříme si svoje zelené mikrosvěty

Galerie: Vychytávky pro městské zahradničení

Kromě tohohle psychologického rozměru má městské farmaření a zahradničení ještě další aspekt, a to je ten ekologický. V našich končinách to moc necítíme, ale třeba na středozápadě USA, kde je celý rok horko a sucho a čerstvá zelenina je pro běžného Američana dost drahá, si spoustu lidí zakládá na svých terasách malé zeleninové záhony a zahradničení neberou jen jako koníček, ale jako opravdovou možnost, jak si pravidelně dopřát třeba rajčata, která by je v obchodě vyšla dráž, než kvalitní hovězí steak.

Tak co, zkusíte to letos na svém malém kousku půdy i vy? My do toho tedy rozhodně jdeme!