Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Soutěže

Soutěž: 3 x dárkový balíček Brit pro psy

SOUTĚŽ BYLA UKONČENA. JMÉNA VÝHERCŮ: DANIEL ŠTECHER, ANETA KREJSOVÁ, PETRA PILENOVÁ. Soužití s mazlíčkem má světlé i stinné stránky. Poradíme vám, jak doma zachovat čisto a omezit množství chlupů a zároveň pro vás máme skvělou soutěž o tři dárkové balíčky, které rozkmitají chvosty vašich pejsků přímo do vrtule! Najdete v nich totiž super pamlsky i něco pro jejich pohodlné povalování.

Anna Černotová | 26. 02. 2019

Línání omezí vhodná strava

Není nic hezčího, než když vás po příchodu domů vítá rozkmitaný ocásek psího parťáka. Pokud ale kromě svého psa milujete také pořádek, můžou vám ze všech chlupů, písku a bláta z tlapek jednoduše vstávat vlasy hrůzou. Jak zajistit, aby společné soužití byla pohoda, ne pohroma? Naučte se dělat šikovné kompromisy. Pokud se nechcete smířit s faktem, že vám po bytě poletují chuchvalce srsti vašeho psího miláčka, musíte na čistotu jednoduše vyzrát. Vsadit můžete například na koupi plemene, které nelíná – jde například o teriéry, čínského chocholatého psa, portugalského vodního psa nebo havanského psíka. U línajících ras je důležitá správná péče a kvalitní strava, která je bohatá na omega 3 a omega 6 mastné kyseliny. Některé značky krmiv, například český Brit Care, mají dokonce granule zaměřené speciálně na zlepšení kvality srsti psích i kočičích mazlíků. Skvělým pomocníkem je také lososový olej, který má pozitivní vliv na zdraví srsti a pomáhá při jejím lámání a vypadávání.

Přizpůsobte povrchy

Kromě starostlivosti o čtyřnohé parťáky přináší výsledky i péče o jejich okolí. Například existují speciální laky na podlahu, jejichž hladká vrstva se lehce uklízí. Ideálním řešením jsou také hladké a snadno omyvatelné plovoucí podlahy, linolea či dlažby. V případě koberců velmi záleží na výkonu vysavače, dostat srst z pohovky je skutečný test přístroje. Zoufat nemusíte ani v případě, že to vašemu mazlíkovi občas „ujede“ mimo venčení nebo vedle zvířecí toalety. Na skvrny od čtyřnohých spolubydlících se prodávají speciální spreje, které mají i dezinfekční účinky a pohlcují zápach. Časté větrání by poté mělo být samozřejmostí.

Konec převrženým miskám! Dávkovač vody uchrání vaše podlahy před vlhkostí a pejska před žízní.

Konec převrženým miskám! Dávkovač vody uchrání vaše podlahy před vlhkostí a pejska před žízní.

Vymezte prostor, nastolte pravidla

Určitě to taky znáte: čeká vás dlouhý den v práci, a tak chlupáčovi nachystáte misku plnou vody, aby do večera nestrádal. A jen co vytáhnete paty z domu, rozbryndá obsah misky po podlaze. Pokud váš mazlík vodu vylívá nebo jednoduše hodně pije, můžete mu pořídit fontánku nebo zásobník na vodu. Někteří pejsci potřebují kromě neustálého přísunu vody také pravidelné krmení. Abyste po návratu domů nenašli za dveřmi podvyživenou hladovou šelmu, která v zoufalství ohryzala půlku nábytku, kupte mu dávkovač krmiva. A podcenit byste neměli ani důslednou výchovu! Čistotě bytu příliš nepomáhají psi, kteří smí na pohovku nebo se klidně zabydlí v posteli. Hlavní zásadou je začít doma vládnout včas a už při pořízení zvířete stanovit jeho životní prostor. Nezapomínejte, že hlavou rodiny jste vy a vy určujete, jaký pořádek bude vaše smečka dodržovat.

Dárkový balíček Brit

Soutěžte s námi o tři balíčky s péčí pro psy v hodnotě 1000 Kč! Každý balíček obsahuje 1 x lososový olej Brit Care Salmon Oil 1000 ml, 1 x psí deku Soft touch blanket for pets, 1 x Brit misku velikosti M  a 5 x pamlsky Brit Lets Bite Filet O'Chicken. Stačí zodpovědět jednoduchou otázku v našem formuláři!

Soutěž potrvá do 18. 3. 2019, vylosovaný výherce bude oznámen v tomto článku.

Otázka:  Z čeho se vyrábí pamlsky Brit Lets Bite Filet O'Chicken? Odpověď najdete na Krmivo-brit.cz.

Související články

Zahrada
Slimáky nakrmte ovesnými vločkami, pak už nebudou mít chuť na vaše rostliny

Slimáky nakrmte ovesnými vločkami, pak už nebudou mít chuť na vaše rostliny

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Dům
S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

Móda
Jak si sestavit letní kapsulový šatník: Kombinujte základní kousky a zaměřte se na trojici barev

Jak si sestavit letní kapsulový šatník: Kombinujte základní kousky a zaměřte se na trojici barev