Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Češka, která oslnila svět: Nejlepší přehlídkové momenty Evy Herzigové

Eva Herzigová je modelka s tváří, kterou si zapamatujete. Nikdy nebyla jen jednou z mnoha procházejících se po přehlídkových molech a krásnou tuctovkou účinkujích v reklamách, na kterou, za dvě minuty zapomenete. Říkali jí Marylin z východu a kvůli její fotce v podprsence Wonderbra na bilboardech u silnic se prý občas i bouralo. Odtud její druhý „titul“ Miss Wondrebra.

Anonymous | 10. 03. 2022

Eva patří do zlaté éry modelek, celebrit, které se procházejí po červených kobercích vedle hereček či zpěvaček. Je jednou z rodiny modelek, které jsou samy vidět a slyšet, a nikdy nezůstaly jen luxusním věšákem na šaty. Kdo by to byl řekl do dívky z Litvínova, města na severu Čech, které proslavil především hokej a za socialismu nechvalně i velmi špatné ovzduší, které tu doslova otravovala obrovská chemička. Z ne zrovna idylického hnízda se vyloupla na svět dáma, která oslnila svět.

Kariéru modelky nastartovala díky pražskému konkurzu agentury Metropolitan Models. Ten ji vynesl jízdenku do Paříže a v polovině devadesátých let i úžasnou šanci, stát se tváří podprsenky zvedající prsa. Kus spodního prádla otevíral další a další dveře. V roce 1996 a 1998 jí patřila stránka v prestižním kalendáři Pirelli. Její nahá černobílá fotka, na které jen v krátké zástěrce v kuchyni ochutnává špagety, oblétla svět. Taky začala pošilhávat po filmu. V roce 1995 si zahrála po boku Gerarda Depardieua ve snímu Strážní andělé a o tři roky později v italské komedii Žena mého přítele.

V polovině devadesátých let se stihla i vdát. Za manžela si vybrala bubeníka skupiny Bon Jovi Tico Torrese. Novinářka listu Asbury Park Press označila svatbu za nejelegantnější a nejkrásnější v roce 1996. Přestože skupina Bon Jovi zahrála novomanželům písničku Always, vydrželi spolu necelé dva roky.

Info ikona
Eva Herzigova

Eva Herzigová s Tico Torresem

Sexy tmavá

Na počátku nového tisíciletí se z něžné smyslné blondýny stala tmavovláska s tajemným sexy výrazem. Změna přišla kvůli kampani pro Calvina Kleina v roce 2000. Někteří obdivovatelé ženských křivek jí vyčetli přílišnou hubenost, podezřívali ji dokonce z anorexie a lásce ke kokainu, Eva ale ve hvězdně nastartované kariéře nepolevila. Naopak, pokračovala v kampani pro firmu Chopard, a uspěla i ve filmu, kde ji do té doby přijímali spíš jako zajímavou ozdobu. Kritika ji pochválila za roli emigrantky ve snímu Just for the time Being. Film Modigliani z roku 2004, ve kterém si zahrála manželku malíře Pabla Piccasa, na serveru csfd.cz diváci ohodnotili vysokými 72 procenty.

Na film nezanevřela, přestože na některé souvislosti vzpomíná ne zrovna ráda. „Když jsem natočila pár filmů, šla jsem si do LA hledat agenta. A bylo to ubohé. Potkala jsem lidi, kteří říkali: Ano, o filmu si můžeme promluvit po večeři. Já na to, jaká večeře? Chtěla jsem si jen přečíst scénář," svěřila se médiím. V roce 2014 si režisér Vladimír Michálek přizval Evu do svého filmu Pohádkář.

Mohlo by se vám líbit

Těhotenský styl zpěvačky Rihanny, který nás (ne)překvapil

Existují dva typy nastávajících maminek – ty, které těhotenské bříško skrývají a ty, které ho vystavují na odiv. A zřejmě nikoho nepřekvapilo, že zpěvačka Rihanna je hrdou členkou druhé skupiny.
marianne.cz

Role matky

Po prvním nevydařeném manželství vzala Eva svůj osobní život, zdá se, pevně do rukou. Po rozvodu se špitalo o jejím románku s krasvacem Leonardo Di Capriem a společný život připravovala dva roky s modelem Kellym Rittym. Ze všeho ale sešlo. Potkala italského podnikatele Gregoria Marsiaje a porodila tři syny, Georga, Philipa a Edwarda, posledního na prahu čtyřicítky. Přestože role matky pro ni dřív rozhodně nebyla ta hlavní. "Nikdy jsem sama sebe neviděla jako matku. Jsou dívky, které vyrůstají s myšlenkou na manželství a děti, ale já jsem to nikdy nechtěla. Ale teď je to pro mě vším. Když jsem měla první dítě, divila jsem se, proč jsem čekala tak dlouho, ale bylo to o načasování, nikdy předtím jsem nebyla s tím správným člověkem," vysvětlila v tisku. 

I na prahu padesátky po Evě nepřestává být velká poptávka, pracovala mimo jiné i pro Chanel, Dior, Guess nebo Victoria Secret's. Výborná zpráva pro všechny ženy!

I když by jí to málokdo věřil, dnes slaví 49. narozeniny. V galerii si můžete prohlédnout její nejznámější momenty z přehlídkových mol.

Eva Herzigová #runways
Mohlo by se vám líbit

Móda jako vzdor válce

Nesouhlas s ruskou invazí na Ukrajinu můžeme vyjádřit mnoha způsoby, třeba i prostřednictvím toho, co si oblékneme.
marianne.cz

Související články

Móda
Těšíme se, v čem Anna Geislerová letos na KVIFF zazáří. Podívejte se na její nejlepší modely z červeného koberce

Těšíme se, v čem Anna Geislerová letos na KVIFF zazáří. Podívejte se na její nejlepší modely z červeného koberce

Móda
6 způsobů, jak v létě nosit obyčejnou košili: Kdy ji zastrčit a kdy nechat volně vlát?

6 způsobů, jak v létě nosit obyčejnou košili: Kdy ji zastrčit a kdy nechat volně vlát?

Móda
Letní trendy 2024: Co obléct přes plavky na pláž či k bazénu? Vsaďte na pánské košile, pyžamové kalhoty či sarongy

Letní trendy 2024: Co obléct přes plavky na pláž či k bazénu? Vsaďte na pánské košile, pyžamové kalhoty či sarongy

Móda
Letní móda 2024: 10 must-have kousků, které vám letos nesmí chybět ve skříni

Letní móda 2024: 10 must-have kousků, které vám letos nesmí chybět ve skříni