Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Hledáte ideální boty na babí léto? Obujte si klasické mokasíny

Info ikona
Mokasíny

Džíny, bílá košile, sako nebo trenčkot...Ale co k tomu? Na kotníkové boty je ještě příliš teplo, ale na pantofle už to není. Proto přichází ideální doba na mokasíny! Boty v pánském stylu jsou stále populárnější a my přinášíme inspiraci, jak je nosit.

Eliška Vrbová | 24. 09. 2021

Před pěti lety nemohl žádný fashion insider udělat ani krok bez mokasín se zlatou přezkou od Gucciho, které se dočkaly několika obměn včetně té s motivem růží nebo se stélkou vystlanou chlupy. O pár let později jsou mokasíny znovu jedním z nejvýraznějších trendů babího léta, ale tentokrát za to nemůže Gucci, ale Prada. Jejich mokasíny s emblémem na masivní podrážce obouvá nejedna influencerka a kromě klasické černé varianty se dají pořídit i v bílé.

Jedním z nejčastějších stylingů těchto mokasín je ten s bílými ponožkami. A ne žádnými kotníkovými, ale ideálně vysokými, které jste se ještě nedávno snažila schovávat pod kalhoty. Je třeba říct, že takový styling není pro každého a vysoké ponožky například k šatům nebo kraťasům vám můžou opticky zkrátit nohy. Můžete je ale zkombinovat třeba se světle modrými džínami, a pokud se cítíte i na barevné ponožky, s mokasínami máte zelenou.

Info ikona
Mokasíny

Protože jde o kousek, který jsme si my ženy vypůjčily z pánského botníku, hodí se k dalším tak trochu pánským věcem, jako jsou saka, kalhotové kostýmy, trenčkoty nebo vesty. Ale robustní mokasíny vypadají skvěle i k šatům v midi délce, které můžete v chladnějších dnech doplnit černými punčochami.

Jak mokasíny kombinovat zjistíte například na Instagramu modelky Zuzany Stráské, blogerky Jany Pavlovcové, ale i u mnoha dalších zahraničních stylových žen. A s čím budete mokasíny nosit vy?

Mohlo by se vám líbit