Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Mini svatební šaty, po kterých touží nevěsty z celého světa

Info ikona
Svatební šaty

Už dávno neplatí, že nevěsta musí stát před oltářem v dlouhých, sněhově bílých šatech. Naopak, v posledních letech čím dál tím častěji vidíme nevěsty, které se vzdaly konvencí a oblékly netradiční svatební outfit. Třeba i mini šaty střižené nad koleny.

Pandemie koronaviru neblahým způsobem ovlivnila i plánování svateb. Někteří snoubenci plánovanou svatbu zrušili a vyčkávají na „lepší časy“, jiní se rozhodli pro mikro svatbu s několika nejbližšími svatebčany. Zároveň se změnilo i přemýšlení nad svatebními šaty. Nevěsty si nebojí přešít staré svatební šaty po babičce (jenom si vzpomeňme na svatební šaty princezny Beatrice), nebo vytvořit nový svatební outfit z konfekce. Zároveň začínají experimentovat se svatebními modely a podléhají novému trendu – mini svatebním šatům.

Mohlo by se vám líbit

Šaty, které jdou na dračku

Mánii po mini svatebních šatech odstartovala kreativní ředitelka značky Odylyne the Ceremony, Stephanie White, která stála u zrodu, dnes už ikonického, modelu krátkých svatebních šatů s názvem Mini Caspian. „Při navrhování Mini Caspian mě inspirovala scéna z filmu Labyrint z roku 1986. Chtěla jsem, aby šaty měly nafouknuté rukávy a jiskru 80. let,“ říká Stephanie White a dodává, že k navrhování krátkých šatů přistupovala jako k experimentu. „Jsou svatební, a zároveň svatební nejsou,“ dodává pro Brides. Nutno dodat, že tento experiment se doopravdy vyvedl a zaujal nevěsty z celého světa. A v čem tkví podle Stephanie White největší kouzlo krátkých svatebních šatů? „Přináší do svatebního dne štěstí a závan čerstvého větru,“ vysvětluje kreativní ředitelka.

Značka Odylyne the Ceremony rozhodně není jediná, která nabízí nevěstám netradiční šaty střižené nad koleny. Například návrhářka Vera Wang představila mini flitrované svatební šaty, které jsou zdobené úzkým páskem s malými krystalky. Mini svatební šaty s peřím zase pochází z dílny módního domu Saint Laurent a odvážné krátké šaty Bahia jsou doménou návrháře Simona Jacquemuse.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Krátké, nebo dlouhé?

Pokud váš levý prsteníček zdobí zásnubní prstýnek, pak pravděpodobně pátráte po dokonalých svatebních šatech, které vám „padnou jako ulité“. Samozřejmě není od věci, když popřemýšlíte i nad volbou mini svatebních šatů. Obzvláště to platí v případě, že plánujete svatbu uvolněnou, nesvázanou konvencemi a tradicemi. Krátké svatební šaty jsou tak ideální pro všechny nevěsty, které se chtějí oddat na pláži, na zahradě nebo městské radnici. Zároveň je důležité, stejně jako u jiných svatebních šatů, aby se nevěsta v krátkém modelu cítila dobře. Jedna věc jsou aktuální trendy, druhá věc je samotné pohodlí. Pokud zjistíte, že vám krátké šaty nevyhovují, nechcete odhalovat lýtka nebo vám krátké svatební šaty připadají „nepatřičné“, rozhodě se do nich nenuťte. Pravdou ale zůstává, že nic nezkazíte tím, když si krátké svatební šaty alespoň vyzkoušíte. Jedině tak zjistíte, že vám (ne)vyhovují.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit