Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Princezna Beatrice se vdala! Na svatbu oblékla šaty po královně Alžbětě II.

Info ikona
Princezna Beatrice

V pátek 17. července se princezna Beatrice, vnučka královny Alžběty II., vdala za svého dlouholetého partnera Edoarda Mapelli Mozziho. Kdo čekal okázalou veselkou, ten byl zklamán. Pár se oddal v rodinném kruhu v Královské kapli Všech svatých na hradě Windsor.

Když se řekne královská svatba, pak si většina z nás představí nekonečný seznam hostů, zdravice poddaným, paparazzi na každém rohu a v neposlední řadě luxusní šaty za stovky tisíc korun. Po peripetiích s koronavirem a následným zrušením květnového data svatby se princezna Beatrice rozhodla, že velkolepou svatbu nahradí intimním obřadem s nejužší rodinou. Výsledek? Krásná veselka, která dokázala, že mikro svatby mají své kouzlo i v královských kruzích. 

V hlavní roli vintage

Buckinghamský palác hned v pondělí ráno zveřejnil oficiální svatební fotografie. Pár byl zachycen před Královskou kaplí Všech svatých na hradě Windsor v doprovodu královny Alžběty II. a prince Filipa. Právě královna Alžběta II. sehrála v předsvatebních přípravách důležitou roli, neboť princezně Beatrice zapůjčila své šaty od Normana Hartnella, které si v roce 1962 oblékla na premiéru filmu Lawrence z Arábie. Šaty samozřejmě musely projít drobnými úpravami, na kterých se podílela stylistka Angela Kelly. Celý svatební look doplnila princezna Beatrice diamantovou tiárou královny Marie, který na sobě měla i královna Alžběta II. při sňatku s Filipem v roce 1947. 

Princezna Beatrice
Novomanželé před Královskou kaplí Všech svatých na hradě Windsor.
Zdroj: @theroyalfamily

ČTĚTE TAKÉ: Britská královská rodina: Pravidla versus styl

Původní plány vs. realita

Člověk míní, koronavirus mění. Podle původního plánu se princezna Beatrice měla provdat v květnu letošního roku. Vzhledem k pandemii koronaviru i bezpečnostním nařízením se pár nakonec rozhodl, že londýnskou svatbu zruší. "Princezna Beatrice a pan Mapelli Mozzi se velmi těší na svatbu, avšak jsou si vědomi toho, že za současných okolností se musí vyhnout zbytečnému riziku," znělo v oficiálním prohlášení z května. Přesto Beatrice s Edoardem nechtěli se svatbou dlouho otálet, a především ji chtěli stihnout dříve, než královna Alžběta II. odcestuje do své letní královské rezidence Balmoral. 

Princezna Beatrice
Na svatbě nesměla chybět ani královna Alžběta II. a princ Filip.
Zdroj: @theroyalfamily

Problémový tatínek

Na svatbě nechyběl ani otec princezny Beatrice, princ Andrew, který se v posledních měsících stáhl z veřejného života. Vše odstartovala kauza spojená s jeho přátelstvím s americkým miliardářem Jeffreym Epsteinem, který čelil rozsáhlému obvinění ze sexuálního zneužívání mladistvých dívek. Mezi těmito dívkami byla i Virginia Giuffreová, která u soudu prohlásila, že byla nucena k sexu s Epsteinem i princem Adrewem. I když princ toto nařčení odmítl a tvrdí, že Virginii nezná, kauza zásadně ovlivnila princovu pověst. 

ČTĚTE TAKÉ: 46 přísných pravidel, která musí britská královská rodina dodržovat

Titulka

Časopis Marianne si nyní můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde.