Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Princezna Beatrice se vdala! Na svatbu oblékla šaty po královně Alžbětě II.

V pátek 17. července se princezna Beatrice, vnučka královny Alžběty II., vdala za svého dlouholetého partnera Edoarda Mapelli Mozziho. Kdo čekal okázalou veselkou, ten byl zklamán. Pár se oddal v rodinném kruhu v Královské kapli Všech svatých na hradě Windsor.

Když se řekne královská svatba, pak si většina z nás představí nekonečný seznam hostů, zdravice poddaným, paparazzi na každém rohu a v neposlední řadě luxusní šaty za stovky tisíc korun. Po peripetiích s koronavirem a následným zrušením květnového data svatby se princezna Beatrice rozhodla, že velkolepou svatbu nahradí intimním obřadem s nejužší rodinou. Výsledek? Krásná veselka, která dokázala, že mikro svatby mají své kouzlo i v královských kruzích. 

V hlavní roli vintage

Buckinghamský palác hned v pondělí ráno zveřejnil oficiální svatební fotografie. Pár byl zachycen před Královskou kaplí Všech svatých na hradě Windsor v doprovodu královny Alžběty II. a prince Filipa. Právě královna Alžběta II. sehrála v předsvatebních přípravách důležitou roli, neboť princezně Beatrice zapůjčila své šaty od Normana Hartnella, které si v roce 1962 oblékla na premiéru filmu Lawrence z Arábie. Šaty samozřejmě musely projít drobnými úpravami, na kterých se podílela stylistka Angela Kelly. Celý svatební look doplnila princezna Beatrice diamantovou tiárou královny Marie, který na sobě měla i královna Alžběta II. při sňatku s Filipem v roce 1947. 

Princezna Beatrice
Novomanželé před Královskou kaplí Všech svatých na hradě Windsor.
Zdroj: @theroyalfamily

ČTĚTE TAKÉ: Britská královská rodina: Pravidla versus styl

Původní plány vs. realita

Člověk míní, koronavirus mění. Podle původního plánu se princezna Beatrice měla provdat v květnu letošního roku. Vzhledem k pandemii koronaviru i bezpečnostním nařízením se pár nakonec rozhodl, že londýnskou svatbu zruší. "Princezna Beatrice a pan Mapelli Mozzi se velmi těší na svatbu, avšak jsou si vědomi toho, že za současných okolností se musí vyhnout zbytečnému riziku," znělo v oficiálním prohlášení z května. Přesto Beatrice s Edoardem nechtěli se svatbou dlouho otálet, a především ji chtěli stihnout dříve, než královna Alžběta II. odcestuje do své letní královské rezidence Balmoral. 

Princezna Beatrice
Na svatbě nesměla chybět ani královna Alžběta II. a princ Filip.
Zdroj: @theroyalfamily

Problémový tatínek

Na svatbě nechyběl ani otec princezny Beatrice, princ Andrew, který se v posledních měsících stáhl z veřejného života. Vše odstartovala kauza spojená s jeho přátelstvím s americkým miliardářem Jeffreym Epsteinem, který čelil rozsáhlému obvinění ze sexuálního zneužívání mladistvých dívek. Mezi těmito dívkami byla i Virginia Giuffreová, která u soudu prohlásila, že byla nucena k sexu s Epsteinem i princem Adrewem. I když princ toto nařčení odmítl a tvrdí, že Virginii nezná, kauza zásadně ovlivnila princovu pověst. 

ČTĚTE TAKÉ: 46 přísných pravidel, která musí britská královská rodina dodržovat

Titulka

Časopis Marianne si nyní můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde.

Související články

Životní styl
Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Životní styl
Znáte všechny kávové pojmy? Naučte se správně objednávat v kavárně

Znáte všechny kávové pojmy? Naučte se správně objednávat v kavárně

Životní styl
Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Životní styl
3 kroky k vyššímu sebevědomí: Jak si vybudovat lepší vztah k sobě samé?

3 kroky k vyššímu sebevědomí: Jak si vybudovat lepší vztah k sobě samé?