Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Nevyhazujte své staré boty a posuňte udržitelnost na novou úroveň

Info ikona
boty Keen

Vaše oblíbené obnošené boty nemusí skončit na skládce. Vyměňte je za slevu na nový pár a přispějte ke zdraví naší planety díky inovativnímu recyklačnímu projektu RE:KEEN.

Promotion | 10. 11. 2023

Staré boty Keen je možné vyměnit v obchodě za slevu na boty nové. Staré boty, podle opotřebení a případných závad, očistí, opraví a znovu pošlou do prodeje jako bazarové. Mohou se také zpracovat na výrobu dalších drobných předmětů, případně se využívají i v umění pro umělecké instalace. 

Boty Keen jsou známé svojí odolností a proto je jejich další využití nasnadě. Projekt funguje v souladu s myšlenkami cirkulární ekonomiky, která si klade za cíl udržet hodnotu výrobků, materiálů a zdrojů v ekonomickém cyklu tak dlouho, jak je to jen možné. Do výrobního cyklu se pak vracejí skutečně až na konci jejich životnosti – tak se minimalizuje tvorba odpadu. 

Info ikona
boty Keen

Boty Keen nekončí na skládkách

Když v roce 2003 vznikla značka KEEN, řekli jsme si, že budeme dělat věci jinak. Budeme spojovat lidi a pečovat o životní prostředí. Za 20 let existence jsme přišli s celou řadou inovativních ekologických řešení od využívání zbytkových materiálů, eliminace věčných chemikálií PFAS z našeho výrobního řetězce nebo podpory lokálních dodavatelů a komunit. A nyní jako první na celém světě přicházíme s myšlenkou výkupu bot KEEN,“ říká Perry Laukens, obchodní ředitel distributorů KEEN EMEA.

„Začali jsme si klást otázku, jak využít boty takovým způsobem, abychom neničili planetu. Proto jsme vymysleli projekt RE.KEEN. Značka obuvi KEEN je tak první obuví s řízeným cirkulárním obchodem. Díky tomu dokážeme být udržitelnější. Nabídnout fanouškům bot KEEN starší modely za nižší cenu,“ dodává Jan Štika, brand manažer KEEN cz/sk.

Info ikona
obchod Keen

Udržitelně a chytře

Projekt RE.KEEN je první obuvnický cirkulární obchod v České republice. Boty mají dlouhou životnost a  zákazník je jen tak nezničí. Přesto ale časem samozřejmě nastane situace, v níž chce zákazník boty nové. V takovém případě může zákazník svůj starý model přinést do prodejen KEEN Concept Store v Praze nebo Ostravě, kde za něj získá výraznou slevu na nový pár. Boty jsou potom připraveny na svůj druhý život nebo jsou v pražské prodejně v OC Metropole Zličín nabídnuty k prodeji a dalšímu využití.

A jak to funguje v praxi? Boty v perfektním či dobrém stavu se vrací do prodeje. Boty, které vykazují velké známky opotřebení a jsou určeny k likvidaci, se dále využívají. Studenti uměleckých škol a oborů je upotřebují k výrobě uměleckých instalací. Boty tak neskončí ve spalovně nebo na skládce, kde by generovaly další nežádoucí odpad.

Info ikona
obchod Keen
Měření