Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Oranžová (a žlutá) je nová černá aneb Zářivá inspirace z dánské metropole

Info ikona
Oranžová

Na začátku února se ulice hlavního města Dánska doslova rozzářily! Na vině nebyla polární záře, nýbrž kodaňský fashion week, který dokázal, že skandinávské módní ikony rozhodně neoblékají jenom černou, béžovou a tmavě modrou barvu.

Když se řekne skandinávská móda, většina z nás si představí barevný minimalismus. Kdybyste se ale na začátku února ocitli v Kodani, pravděpodobně byste dostali epileptický záchvat. Skandinávští influenceři i módní trendsetteři zaplavily kodaňské ulice ve svých pestrobarevných outfitech a dali světu jasnou zprávu: Orange (and yellow) is the new black!

A mimochodem, není náhodou, že seveřané sahají právě po těchto zářivých barvách. Psychologie barev říká, že žlutá povzbuzuje a přináší uvolnění, zatímco oranžová v nás vyvolává pocit radosti a spojujeme si ji se sluncem a teplem. Zářivý outfit je tedy ideální zbraní proti nejen skandinávskému počasí!

Mohlo by se vám líbit

Možností, jak oranžovou a žlutou barvu zakomponovat do svého outfitu, je nespočet. Odvážnější z vás se mohou inspirovat skandinávskou influencerkou Caroline Ebo, která na fashion week oblékla zářivě oranžovou bundu. Výrazné žluté se nebála ani editorka Vogue Scandinavia Mona M. Ali nebo influencerka Nina Sandbech. Krok vedle neuděláte ani kabátem či bundičkou v pastelově žluté barvě.

Zářivým kompromisem jsou potom oranžové či žluté doplňky, které na kodaňském fashion weeku hrály prim! Bez přehnání jsme se zamilovaly do oranžové kabelky Bottega Veneta a spát nám nedá ani žlutá mini kabelka Hermès.

A pokud nevíte, jak s oranžovou barvou začít, může zvolit netradiční řešení po vzoru skandinávského street stylu, tedy oranžové lyžařské rukavice. Další dávku žlutooranžové inspirace naleznete v naší galerii.

Oranžová (a žlutá) je nová černá