Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Proč je právě teď ten pravý čas pro cardigan?

Určitě znáte takové to počasí, kdy to už není na bundu či kabát, ale jenom v šatech nebo tričku se vám ještě vyjít nechce. Právě pro období poloviny května je tohle počasí víc než typické, a proto přichází čas skvěle univerzálního kousku oblečení – cardiganu!

Eliška Vrbová | 17. 05. 2017

Občas se nám zkrátka nechtějí vymýšlet složité outfity a oceníme v našem šatníku nějaký ten univerzální kousek. Právě tím je pro letošní přelom jara a léta ideální nestárnoucí cardigan. Cardigan nebo také propínací svetr zažíval slávu už v devadesátých letech, kdy se v něm na televizní obrazovce objevila Sherilyn Fenn v seriálu Městečko Twin Peaks v roli Audrey Horne. 

Hned potom se ale cardiganu ujal hudební i módní styl grunge, kdy se v něm na pódiu začal zjevovat ikonický Kurt Cobain z Nirvany. Tam naopak cardigan představoval určité pohodlí, nenucenost, ale i ošuntělost a nedbalost – zkrátka grunge.

Dnes si mezi těmito dvěma looky, které cardigan pomáhá vytvořit, můžeme jednoduše vybrat. Občas díky němu můžeme být elegantní a smyslné, jindy zase pohodlně domácké a nenucené. Ve výběru z našeho e-shopu najdete cardigany z obou kategorií, tak můžete hned začít vybírat.