Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

Trendy sluneční brýle pro léto 2018

Jen co trochu vysvitne sluníčko, nasazujeme slunečení brýle. Vlastně si je často nandaváme, i když tolik nesvítí. Slouží totiž jako stylový módní doplněk. Které sluneční brýle jsou letos IN?

Karolína Peřinová | 27. 04. 2018

Už dávno je nenosíme jen jako ochranu před slunečními paprsky. Dokáží skvěle doplnit každý outfit a my se tak celou zimu těšíme, až je zase budeme moci vytáhnout. Existuje tolik tvarů, barev, stylů, že jich někdo má doma plný šuplík a má pocit, že slunečních brýlí není nikdy dost. Holt někdo sbírá boty, někdo brýle.

Zaměřili jsme se na letošní trendy z módních přehlídek a vybrali několik velice povedených. Léta byly v kurzu velké obroučky, pod kterými se dalo pěkně schovat. Letos to vypadá, že si módní návrháři našli oblibu ve filmu Matrix. Drobná sklíčka brýlí měla během fashion weeků posazena na nose spousta modelek. Můžeme je ale zahlédnout i na celebritách, které je rády nosí spadlé až na kraji nosu. To je důkaz, že jsou často pouze jako módní doplněk, protože v tomto případě před sluníčkem moc neochrání.

Každému sedí jiný tvar brýlí a je jasné, že Marix brýle jsou spíše módním výstřelkem. Obličeje, kterým sluší více větší obroučky, nemusí smutnit. Ty jsou v kurzu už několik let a jelikož je to typ brýlí, který sedí většině, jen tak z módy nevyjdou. Letos přišla i retro vlna tzv. „cateye“, které udělají z každé ženy moderní „pin-upku“ a pokud chcete zářit na první pohled, pořiďte si jedny z lesklých, třpytivých nebo bláznivě barevných brýlí. V naší galerii je všechny najdete a jako bonus jsme tam přidali i ty, které by ocenil snad jen Willy Wonka.