Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Zaostřeno na límce. Jak nosit výrazné zdobené límečky svetrů a košil?

Info ikona
zdobené límce

Perly, korálky, vyšívání, flitry nebo krajka. Zdobené límečky jsou aktuálním trendem nejen na blůzách a košilích. Ve velkém se zdobí svetry i kabáty. Poradíme vám, jak tento výrazný prvek efektně kombinovat.

Eliška Vrbová | 7. 10. 2022

Zatímco letní outfity poskytují spoustu prostoru pro kreativitu, u těch podzimních je vymýšlení zajímavých kombinací trochu náročnější. Velkým trendem jsou zdobené límečky košil, které umí rozsvítit i naprosto jednoduchý outfit, ale nosí se i perličkami či korálky zdobené límce svetrů. Jde o ideální způsob, jak z úplně neformálního looku vytvořit o něco elegantnější variantu – stačí pod svetr obléct košili či blůzu a límeček s ozdobnými prvky vytáhnout ven.

Pokud si nejste jistá, zda byste košili či svetr s ozdobným límcem unosila, nabízí se varianta pořídit si přídavný límec, který funguje vlastně jako náhrdelník – zapnete ho kolem krku k jakémukoliv outfitu. Může to být buď límec se zmíněnými perlami či korálky, ale vybrat můžete i třeba koženkový límec s volánky nebo bílý vyšívaný.

Zdobené límce hezky fungují i s kontrastními materiály, jako je denim či kůže a koženka, kombinace protikladných stylů často vypadá lépe než stylově uhlazený outfit. Jak výrazné límce nosit, se můžete inspirovat v galerii plné outfitů ze světových metropolí, vybrali jsme look Victorie Beckham, Audrey Tautou, Alexy Chung a dalších inspirativních osobností.

Prostor pro límce
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku