Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

7 prokázaných triků, které vedou podle odborníků k lepšímu manželství

Odjet na romantickou dovolenou není jediný způsob, jak v manželství opět zažehnout jiskru. Pokud se s partnerem neshodnete v klíčových otázkách, nemusíte hned běžet k manželskému poradci. Některé každodenní návyky vás mohou oba opět sblížit, aniž by vás to napadlo.

Redakce Marianne | 23. 04. 2014


1. V sexu upřednostněte kvantitu před kvalitou

Když spolu partneři nemají pravidelný styk, postupně se sex vytratí úplně. Sexuoložka Kat Van Kirk radí, „zbavte se představ o dlouhém milování“. Ať už rychlovka ve sprše, nebo milování před spaním, „deset minut, kdy se budete věnovat jeden druhému, vám přinese tak intimní chvíle, jaké mnohé páry už léta nezažily“.

2. Odhalte důvod vašich hádek

Studie z Northwestern University v Evanstonu zjistila, že páry, které si třikrát ročně psaly o manželských hádkách poznámky z pohledu třetí osoby, zaznamenaly ve vztahu větší spokojenost než ostatní páry. Vědci se domnívají, že zápisky manželů přinesou do situace objektivnější názor a pomůžou pochopit smýšlení druhého partnera.

3. Dvě minuty denně objímání a třicet vteřin líbání

Postupem času se polibky i objetí zautomatizují, a změní se na mechanické a krátké. Tyto uspěchané projevy lásky ale člověku nedají stejný pocit uspokojení jako ty delší a láskyplné. Není třeba si nastavit přesnou délku trvání, ale věnujte polibkům i objímání víc času než obvykle, a zažijete novou úroveň uspokojení.

4. Společné procházky

„Když nevíte, jak vydýchat špatné vysvědčení vaší dcery, vyrazte spolu na procházku. Nejenže vám čerstvý vzduch pročistí hlavu, ale i ten „samotný akt společné chůze stejným směrem ve vás vyvolá pocit, že oba kopete za jeden tým a že chcete to samé,“ tvrdí partnerská terapeutka Kim Blackham. Pokud budete oba fyzicky mířit na stejné místo, budete se cítit i stejně mentálně naladění.

5. Slaďte svoje alkoholové chutě

Studie Výzkumného ústavu na univerzitě v Buffalu prokázala, že páry, které tvoří aktivní piják a příležitostný piják, zažívají 50% rozvodovost, zatímco dvojice, holdující alkoholu stejnou měrou, mají míru rozvodovosti pouhých 30 %. Tyto alkoholové návyky jsou často větší hrozbou pro manželství než samotné pití. To ovšem neznamená, že se musíte opít pokaždé, kdykoli si váš partner zamane. Ale ničemu neuškodí, když si dáte skleničku vína, jakmile si vás manžel otevře láhev piva.

6. V restauracích seďte vedle sebe

Většina z nás je zvyklá sedat si naproti partnerovi, takový posed ovšem působí agresivně. Koneckonců je to pozice, jakou zaujímá potenciální zaměstnavatel s žadatelem o práci během přijímacího pohovoru. Pokud máte tu možnost, sedněte si při příští příležitosti vedle sebe. Místo toho, abyste se pod stolem vzájemně kopali do nohou, může vás partner obejmout nebo vám položit ruku na koleno, zatímco vy mu budete šeptat do ouška. „Je to mnohem přátelštější a intimnější pozice,“ dodává Kim Blackham.

7. Zapisování dobrých skutků vašeho partnera

Možná doplnil nádrž v autě, aniž by zmínil, že je skoro prázdná. Možná vám jen tak pro radost přinesl květiny. Každý den po dobu jednoho týdne si tajně zapisujte skutky, kterými vás váš manžel potěšil. „Často se stává, převážně v dlouhodobých vztazích, že po nějaké době začneme tyto partnerovy skutky přehlížet, díky čemuž se může manžel cítit dotčeně,“ říká expertka na partnerské vztahy Christina Steinorth-Powell. Vedení takového seznamu vám pomůže lépe vnímat každodenní radosti, které s sebou vaše manželství přináší. Pokud navíc na konci týdne svému manželovi tento seznam přečtete, dodá mu to pocit ocenění.

Související články

Krása
Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Rodina a děti
Z dítěte budoucím šampionem: Jak skloubit vzdělání a školu se sportem

Z dítěte budoucím šampionem: Jak skloubit vzdělání a školu se sportem

Dobrý nápad
Muškáty na slavnostní výzdobu? Rozhodně ano! Takhle jste je možná ještě neviděli

Muškáty na slavnostní výzdobu? Rozhodně ano! Takhle jste je možná ještě neviděli

Lidé a místa
Zjistěte, jaké je to strávit noc ve Shrekově bažině: Připravte se na nezapomenutelný zážitek

Zjistěte, jaké je to strávit noc ve Shrekově bažině: Připravte se na nezapomenutelný zážitek