Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

9 tipů pro milovníky zimy (i bez sněhu)

Ať už se sněhem, nebo bez něj, s našimi tipy bude vaše zima plná skvělých zážitků! Zkusit můžete vážně cokoli.

Redakce Marianne | 22. 01. 2014

Pro milovníky hor

Screen_shot_2014-01-20_at_13.24.34

Pokud bude dostatek sněhu, vypravte se na hory. Dnes už tam nemusíte jen lyžovat, ale můžete se vyřádit i na sáňkách (speciální sáňkařské tratě nabízí třeba Snow & Fun Špindlerův Mlýn – www.sankarska-draha.cz – nebo Černá hora u Janských Lázní). Čím dál oblíbenější jsou také výlety na sněžnicích (v Krkonoších najdete informace například na www.lucnibouda.cz nebo v Beskydech na www.beskydy-info.cz). Pokud nebude sníh, vyrazte s hůlkami na nordic walking, který je skvělý i pro ty, kteří normálně příliš nesportují. Zimní sport lze nyní provozovat i ve městech, která nabízejí zimní venkovní bruslení.

Pro adrenalinové nadšence

snowkiting_1

Dobrodružnější povahy se mohou vrhnout například na snowkiting, který spojuje snowboarding a pouštění speciálního draka. Na prkně jedete po zasněžených pláních pořádně rychle a můžete se vznést i do vzduchu – adrenalinu si užijete dosytosti. Největším centrem snowkitingu v Česku je Boží Dar v Krušných horách, informace o kurzech najdete na www.kite-skola.cz.

Pro rodiny

Screen_shot_2014-01-20_at_13.28.45


I v zimě se pořádají zajímavé výstavy nebo jsou otevřené některé zámky, které nabízejí třeba pohádkové prohlídky a program pro děti. Za návštěvu stojí v zimě i pražská zoologická nebo botanická zahrada. Mrkněte na www.kudyznudy.cz nebo www.vylety-zabava.cz, kde najdete mnoho zajímavých akcí nejen pro vaše ratolesti.

Pro děti

Screen_shot_2014-01-20_at_13.32.23


Přihlaste děti na cvičení –  vydovádějí se, vybijí energii a s ostatními dětmi se nudit určitě nebudou. Podívejte se například na www.monkeysgym.cz, kde vaše děti čeká zábavné cvičení a příjemní lektoři a kam můžete chodit s miminkem už od šesti měsíců. Informujte se o otevřených hodinách, během nichž je možné si cvičení vyzkoušet.

Pro romantiky

Zimni-Vltava-large


Pokud jste aspoň trochu romantičtí, určitě nasedněte na loď a vyzkoušejte zimní plavbu pražskými Benátkami. Zasněžená Čertovka a krásné výhledy na tajemnou starou Prahu se vám určitě vryjí do paměti. Mrazu se bát nemusíte, zahřejí vás kamínka a svařené víno (informace o akci najdete na www.kudyznudy.cz).

Screen_shot_2014-01-20_at_13.37.27


Dobrého jídla a pití není nikdy dost a v zimě je ideální příležitost posedět s přáteli v příjemně vyhřáté restauraci. Mrkněte na www.gastronaut.cz, kde objevíte tipy na různé kulinářské festivaly či ochutnávky vín v celé republice.

Pro milovníky přírody

136479_b


Vyrazte na Šumavu a objednejte si návštěvu jednoho z pozorovacích míst, odkud uvidíte zvířata ve volné přírodě a podíváte se do míst, kam byste se třeba jinak nedostali. Šumavský národní park nabízí i další jedinečné akce, nás nadchly tematické výlety ve voze či na saních tažených koňmi (podle sněhových podmínek). Vsadíme se, že z takové perspektivy jste Šumavu ještě neviděli!

Pro fanoušky wellness

1465-image-lavove_kamenyy--466x310


V chladných dnech není nic lepšího než se prohřát v sauně nebo si dopřát masáž lávovými kameny či vonnými oleji. Takový zážitek můžete využít i jako skvělý narozeninový dárek! Mrkněte například na www.planetzen.cz, www.mandarinoriental.com/prague nebo www.chateaumcely.cz a dopřejte si trochu luxusu!

Pro cestovatelky

Screen_shot_2014-01-20_at_13.41.57


Zaleťte si s kamarádkou na víkend do některé z evropských metropolí. Daleko od domova si perfektně odpočinete, zapomenete na všední starosti, a když si pospíšíte, stihnete ještě zimní výprodeje. Dostupné letenky seženete na www.skyscanner.cz.

Související články

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Tradice
KVÍZ: Víte, co jsou škráně a další moravské výrazy? Vyzkoušejte své znalosti

KVÍZ: Víte, co jsou škráně a další moravské výrazy? Vyzkoušejte své znalosti

Byt
Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Lidé a místa
Ubytujte se v jednom z nejkouzelnějších domků v Provence: Čeká na vás pravý francouzský sen

Ubytujte se v jednom z nejkouzelnějších domků v Provence: Čeká na vás pravý francouzský sen