Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Tipy na dárky

MDŽ 2024: Nejkrásnější dárky pro ženy k Mezinárodnímu dni žen

Mezinárodní den žen, který slavíme 8. března, je v nynější době takovým pohlazením po ženské duši. Téměř každá žena, ať už maminka, teta nebo babička, dostane ten den květinu. S Marianne vám přinášíme tipy na nejkrásnější dárky pro ženy, kterými překvapíte a potěšíte!

Klára Novotná | 7. 03. 2024

Mezinárodní den žen dříve a nyní

Mezinárodní den žen se v České republice slavil od konce 19. století, ačkoliv jeho podoba se v průběhu let vyvíjela. Tento významný den slavil se s důrazem na práva žen a jejich rovnoprávnost. Historicky se slavil především prostřednictvím různých sociálních a politických akcí, demonstrací a shromáždění.

Ve 20. století byl 8. březen často spojován s bojem za ženská práva a rovnost pohlaví. V průběhu času se však stával také příležitostí k vyjádření uznání a obdivu k ženám za jejich přínos společnosti v oblasti práce, rodiny a kultury.

Před rokem 1989, v období komunistického režimu, byl Mezinárodní den žen v Československu slaven oficiálně jako státní svátek. Ženy obdržely různé formy uznání a dary od státu a zaměstnavatelů, a to včetně květin, drobných dárků a zvýhodněných služeb. Po pádu komunistického režimu se forma oslav tohoto dne změnila. Začaly převládat soukromé oslavy.

Mohlo by se vám líbit

Intuice aneb dar jasného vědění: Co to je, jak ho v sobě objevit a jak s ním pracovat?

Už se vám někdy stalo, že jste si něčím byli nevysvětlitelně jisti, a když se vás někdo zeptal, jak to můžete vědět, odpověděli jste: “Prostě to vím”? Každý z nás to jistě čas od času zažije. Intuice k nám promluví s takovou jistotou, že o tom nelze pochybovat. Pokud se vám však přesně tohle stává často, a navíc se vždy ukáže, že byl tento váš intuitivní pocit správný, je dost možné, že máte dar jasného vědění. Co to je, jak ho v sobě objevit a jak s ním pracovat?
marianne.cz

Mezinárodní den žen je příležitostí k vyjádření lásky a uznání všem ženám ve společnosti

MDŽ je den, kdy si připomínáme jejich výjimečné přínosy, odvahu a sílu, kterou každodenně projevují. Je to také čas k zamyšlení nad nerovnostmi, kterým ženy čelí, a k závazku pracovat na jejich odstranění. Každá žena si zaslouží být obdivována a respektována, a Mezinárodní den žen je ideální příležitostí k tomuto vyjádření. Ať už krásným slovem, nebo dárkem. 

Nejkrásnější dárky pro ženy z MDŽ 2024
Zdroj článku

Související články

Byt
Ačkoli je byt v přízemí, jedná se o světlý a příjemný prostor

Ačkoli je byt v přízemí, jedná se o světlý a příjemný prostor

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

Dobrý nápad
KVÍZ: Tohle ovoce jste nejspíš nikdy neviděli! Poznejte ho a také zkuste kvíz

KVÍZ: Tohle ovoce jste nejspíš nikdy neviděli! Poznejte ho a také zkuste kvíz

Dobrý nápad
Vyrazte si pro sladké jahody. Víme, kam na samosběr po celé České republice

Vyrazte si pro sladké jahody. Víme, kam na samosběr po celé České republice