Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Dar jasného vědění: Co to je, jak ho v sobě objevit a jak s ním pracovat?

Už se vám někdy stalo, že jste si něčím byli nevysvětlitelně jisti, a když se vás někdo zeptal, jak to můžete vědět, odpověděli jste: “Prostě to vím”? Každý z nás to jistě čas od času zažije. Intuice k nám promluví s takovou jistotou, že o tom nelze pochybovat. Pokud se vám však přesně tohle stává často, a navíc se vždy ukáže, že byl tento váš intuitivní pocit správný, je dost možné, že máte dar jasného vědění. Co to je, jak ho v sobě objevit a jak s ním pracovat?

Jedná se o vrozený dar, který může nezasvěceným osobám připadat absurdně. Dar vědění je schopnost přijímat informace bez toho, aniž by do toho zasahovalo racionální uvažování. Již po staletí pracují s tímto darem léčitelé a věštci.  

Mohlo by se vám líbit

Gut feeling aneb Když intuice promlouvá skrze střeva

Čas od času stojíme před těžkým životním rozhodnutím, které nám může změnit život. V takovou chvíli se obracíme na svůj mozek a žádáme ho o racionální názor. Co kdybychom vám ale řekli, že byste o radu měli požádat spíše svá střeva?
marianne.cz

Dar jasného vědění je forma intuice. Jedná se o hluboký pocit vědění, který není založen na logickém uvažování a bez potřeby vnějších důkazů. Projevuje se jako silný, náhlý pocit, který nás s jistotou vede určitým směrem, určitou cestou. I když se zdá, že se na něco takového jako je intuice, nemůžeme stoprocentně spolehnout, protože vše vyžaduje své opodstatnění, vysvětlení a důkazy, bývá kolikrát mnohem jistější než informace, které získáváme z našeho vědomí. Zkrátka máme pocit, že nám odpověď seslala nějaká vyšší moc. Dar jasného vědění přichází odněkud, kde neplatí zákony fyzického světa.  

Podle čeho poznáte, že máte dar jasného vědění?  

 • Často se setkáváte se silnými pocity, které vaše rozhodnutí s jistotou vedou určitým směrem, a navíc je pak téměř vždy správné.  

 • Z ničeho nic se vám zjeví odpověď na otázku ohledně něčeho, o čem nemáte žádné bližší informace. Třeba když se seznámíte s člověkem a přijde náhlý okamžik, kdy máte jasno, co je zač. Nebo se vám někdo svěří se svým plánem a vy najednou víte, že to není správné rozhodnutí. Netušíte proč, prostě to víte.  

 • Dáváte na první dojem, protože z dlouhodobého hlediska se ukazuje, že bývá správný? Pokud se můžete na svůj první dojem spolehnout, je to další ukazatel toho, že můžete mít dar jasného vědění. 

 • Často můžete o věcech říct, že to prostě víte, bez toho, aniž byste k tomu potřebovali jakýkoliv důkaz. Tento pocit je vždy doprovázen nezpochybnitelným pocitem jistoty.  

 • Rozhodnutí, která činíte, bývají správná. Spoustu lidí učiní rozhodnutí, ale později zjistí, že udělali chybu. Přesně to se lidem s darem jasného vědění nestává.  

 • Velmi citlivě vnímáte energii okolí. Snadno vycítíte náladu a pocity jiných lidí, což vám značně pomáhá pochopit je a to, jak se zrovna cítí.  

 • Míváte živé sny, které vám dávají nahlédnout do budoucích situací a poskytují vám radu, jak se pak zachovat? Pokud máte dar, živé sny vám skrytě poskytují rady do života.  

 • Vaší doménou je kreativita. Pokud totiž máte dar jasného vědění, pravděpodobně máte i neuvěřitelný kreativní talent. Intuice vám pomáhá s tvůrčími schopnostmi a umožňuje vám získávat hlubší inspiraci.  

Pokud se ve výše zmíněných bodech vidíte, je dost možné, že máte dar jasného vědění. Je však třeba myslet na to, že se u každého jednotlivce projevuje rozdílně. Když se rozhodnete zkoumat své intuitivní pocity, důvěřujte svému podvědomí a pocitům.  

Jak můžete dar jasného vědění zdokonalit?  

Tento dar funguje stejně jako sval. Ten taky postupným cvičením stále více sílí. Co tedy dělat proto, aby váš dar co nejlépe fungoval a vy se na něj mohli co nejvíc spolehnout?  

 • Meditujte. Pokud budete pravidelně meditovat, vaše vědomí se ztiší, a tak se stane podvědomí silnějším a vy ho mnohem lépe uslyšíte.  

 • Veďte si deník. Když si budete zapisovat vaše pocity, lépe jim pak porozumíte. Zapisujte si, co vám intuice napovídala a zda vás vedla správným směrem. Uděláte si tak obrázek o úspěšnosti, a navíc tak třeba rychleji pochopíte spojitost symbolů, které vám intuice vkládá do mysli.  

 • Věřte sami v sebe a ve vaše vnitřní pocity. To samozřejmě funguje vždy a všude. Musíte si věřit, abyste dosáhli výsledku. Pokud si sportovec nebude při rozběhu věřit, nikdy neskočí dobře. Pokud vy budete věřit ve svůj instinkt, stane se silnějším. Čím víc byste ho podceňovali, tím míň by fungoval.  

 • Věnujte pozornost svým snům. Snažte se tak v nich zachytit opakující se symboly, které by mohly být určitou zprávou pro vás.  

 • Spojte se s přírodou. Když budete trávit čas v přírodě, pomůže vám to uzemnit svou energii, a to vám pomůže spojit se s vaší intuicí.  

 • Vzdělejte se v oblasti intuice a psychického rozvoje. Vyhledejte mentory, načtěte si knihy... Pomůže vám to zdokonalit vaše schopnosti.  

 •  Buďte trpěliví. Rozvoj tohoto daru musí jít postupně. Dejte mu možnost krůček po krůčku přirozeně růst a zdokonalovat se.  

Mohlo by se vám líbit

Otestujte se: Máte šestý smysl?

Někdy se pod šestým smyslem rozumí nejen intuice, ale i jakési nadpřirozené, mimosmyslové vnímání nebo vědecky nepopsaný přenos myšlenek či informací. Udělejte si náš test a uvidíte, jak je vaše mimosmyslové vnímání silné a jak vám pomáhá v každodenním životě.
marianne.cz

Jak využít dar jasného vědění k pomoci ostatním?  

Mít dar jasného vědění nemusí sloužit pouze k tomu, aby vás vedl správnou životní cestou a pomáhal vám s důležitým rozhodováním. Můžete ho využít i k pomáhání druhým. Pokud si někdo z vašich blízkých neví rady, zapojte svou intuici a na základě toho jim poraďte. Dar nemusí radit jen vám. Zároveň máte možnost věnovat se energetickému léčitelství, jelikož k tomu máte skvělé předpoklady. Třeba to budete právě vy, kdo jako jediný dokáže pomoci již zoufalému člověku, kterého trápí problém, s nímž si medicína neví rady. Pokud jste již nějakou dobu na cestě ke zdokonalení své intuice a daru jasného vědění, dejte i jiným možnost rozvíjet svůj dar. Staňte se mentorem a podělte se o své zkušenosti.  

Jestli si myslíte, že taková práce není nic pro vás a nechcete mít zodpovědnost za jiné osoby, světu můžete pomoci i uměním. Nechte promlouvat váš dar vědění, který vám poskytne jedinečnou inspiraci k tomu, abyste stvořili mistrovské dílo. Díky vašemu daru také můžete pomoci každému, kdo se ocitne především v nelehkých životních situacích. Jste ideální vrbou, které se mohou lidé vypovídat a díky vaší empatii jim poskytnete porozumění a útěchu, kterou tak potřebují.  

Zdroj článku

Související články

Životní styl
Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Životní styl
Znáte všechny kávové pojmy? Naučte se správně objednávat v kavárně

Znáte všechny kávové pojmy? Naučte se správně objednávat v kavárně

Životní styl
Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Životní styl
3 kroky k vyššímu sebevědomí: Jak si vybudovat lepší vztah k sobě samé?

3 kroky k vyššímu sebevědomí: Jak si vybudovat lepší vztah k sobě samé?