Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Týdenní horoskop od 15. – 21. května: Býkům se zlepší vztahy, Váhám udělá době péče o tělo a Ryby čeká jednání na úřadech

Info ikona
horoskop

V tomto týdnu se přesunuje Jupiter do znamení Býka, což pro většinu lidí otevře téma financí a práce. Pokud máte něco k dořešení, udělejte to co nejdříve. Novoluní totiž přinese nové možnosti, ale jen za předpokladu, že propustíte to, co už neslouží. Co připravily hvězdy právě vašemu znamení? Nahlédněte do našeho zábavného horoskopu.

Zuzana Heralová | 15. 05. 2023

Beran

Bude to právě vaše znamení, s nímž bude téma financí a majetku rezonovat nejvíce. Pravděpodobně by se tyto otázky mohly týkat bydlení. Může jít o financování hypotéky nebo vylepšování vašeho stávajícího domova. Při té příležitosti si udělejte rekapitulaci i všech pojištění a spoření. Máte vše nastaveno výhodně? Nyní je možnost to případně napravit tak, abyste byli v budoucnu zajištěni.

Býk

16. května vstoupí do vašeho znamení Jupiter, díky kterému se vám bude dařit ve všech oblastech, kde proudí vaše pozitivní energie. Pokud děláte něco s láskou, sklidíte zasloužené ovoce. Páteční novoluní přinese pozitivní změny do vašich vztahů. Vyplatí se vsadit na upřímnost a s partnerem si říci, co vám nevyhovuje. Naděje na zlepšení je velká.

Blíženci

V tomto týdnu se vás mohou dotknout konflikty s lidmi, s nimiž už delší dobu trochu bojujete. Může jít o kolegy v práci, ale také členy rodiny, kteří mají tendenci s vámi manipulovat. Snaha ustát toto napětí, pro vás bude energeticky náročná. Proto se nedivte, pokud se budete cítit vyčerpaní. Mohou se přihlásit také bolesti hlavy a potíže se spánkem. Snažte se proto v těch dnech více relaxovat a aktivně žádný konflikt neřešit. Nechte si to na další období.

Mohlo by se vám líbit

Tipy z pozitivní psychologie, které vám pomohou žít spokojeněji, ne-li šťastně

Když se řekne psychologie, spoustu lidí si vybaví hned slovo terapie a ta je často spojovaná s tím, že člověk řeší něco negativního z minulosti, aby mohl dojít ke spokojenému já v přítomnosti. Pravdou ale je, že psychologie je daleko bohatější. Jednou z jejích variant je právě pozitivní psychologie.
marianne.cz

Rak

Venuše bude přát všem zrozencům Raka lásku a porozumění. Najít svůj protějšek, bude pro nezadané Raky podstatně jednodušší než jindy. Jde-li o pracovní rovinu, zkuste být více důslednější v dodržování termínů. Pokud se vám podaří dotáhnout do konce vše, co vám leží na stole, může novoluní 19. května odstartovat nové projekty, které vás budou konečně zase bavit.

Lev

Úspěch. To je slovo, které se pro vás v tomto týdnu bude hodit asi nejvíce. Bude se vám dařit, na co sáhnete a užijete si obdiv okolí, který tolik milujete. Pokud přijdou nové pracovní nabídky nebo příležitosti, dobře je zvažte. Nepouštějte se bezhlavě do něčeho jen proto, že vám někdo maže med kolem pusy. Vždy se sami sebe zeptejte, zda to chce skutečně vaše srdce, nebo se jen ozývá ego.  

Panna

Tento týden přinese ve vašem životě významné změny, kterých si dost možná ani nevšimnete. Pomalu k vám začnou proudit různé informace a vjemy, které budou měnit vaše názory na lidi kolem vás a na svět celkově. Začnete se duchovně posunovat do nové roviny. Pozorní buďte ve všem, co se týká financí, ale také objednávek, podepisování smluv a komunikace s úřady.   

Mohlo by se vám líbit

TEST: Jak by se vám dařilo u maturit? Vyzkoušejte si didaktický test z češtiny

Ačkoliv vy si možná užíváte teplých jarních dní, které konečně nastaly, studenti posledních ročníků středních škol momentálně řeší zkoušku dospělosti. A už za sebou mají didaktické testy. Zjistěte, jak vypadal ten z českého jazyka.
marianne.cz

Váhy

V tomto týdnu se zaměřte na sebe. Dopřejte si péči jakou je kosmetika, kadeřník nebo masáže. Času a peněz, co do sebe investujete, rozhodně nelitujte. Na druhou stranu se věnujte finančním tématům v rovině životních pojištění, spoření na důchod či investic, které by vás mohly v budoucnu pomoci zajistit. Ve vztazích neřešte nic, co potřebuje čas. Jsou věci, které je lepší nechat plynout, protože je zkrátka neurychlíte.

Štír

Novoluní, které připadá na 19. května, otevře témata spokojenosti ve vašem životě. Týká se to všech oblastí, ať už jde o práci, partnerský vztah či vztahy s přáteli. Zaměřte svou pozornost tam, kde nejste úplně spokojeni a zkuste si představit, jak by to mělo vypadat podle vašich představ. Už jen samotné myšlenky na to, mohou proces změny nastartovat. Poslouchejte v těchto dnech svou intuici, která nikdy nelže.  

Střelec

Více než kdy jindy budete řešit téma zlepšení životního stylu v souvislosti se zdravím. Může vás potkat moment, kdy si uvědomíte, jak moc je zdraví důležité a že máte spoustu věcí ve svých rukou. Zamyslete se nad tím, co pro sebe v této oblasti můžete udělat, co máte ve své moci zlepšit. Pokud se skutečně pro změu rozhodnete, hvězdy vás díky svému postavení ve vašem záměru podpoří.

Mohlo by se vám líbit

Těhotná po čtyřicítce: Jaká je v tomhle věku šance na otěhotnění?

Každým rokem roste počet žen, které se rozhodnou mít dítě po čtyřicítce, ve věku, kdy ženy dříve už bývaly babičkami. Je to dobře? A jsou zdravotní rizika spjatá s pozdějším těhotenstvím opravdu tak velká?
marianne.cz

Kozoroh

Postavení Venuše bude v tomto týdnu nakloněno lásce a vztahům obecně. Snažte se trávit co nejvíce času s lidmi, na kterých vám záleží. Když to nepůjde osobně, alespoň jim zavolejte nebo napište. Potěší je to. Čekají vás také příležitosti vyrazit do společnosti, ať už to bude večírek, oslava narozenin, grilování nebo divadlo. Pozvání neodmítejte, budete se cítit skvěle a pobavíte se.

Vodnář

Vaše volnomyšlenkářská povaha teď potřebuje co nejvíce uzemnit. Ideálně vám to půjde doma. Věnujte se domácím a zahradním pracím, které povedou ke zútulnění prostředí, v němž žijete. Ocení to také vaše rodina, jejíž členové se v poslední době mohli cítit trochu opomíjeni. Nepodnikejte žádné delší cesty, ani je neplánujte. Věnujte se svému zázemí.  

Ryby

V tomto týdnu se vám bude dařit rozvíjet své schopnosti, ale také prohlubovat znalosti. Bude se vám obecně dařit v oblasti vzdělávání. Mějte oči otevřené pro případná setkání s lidmi, kteří by vás mohli duchovně obohatit. Některé Ryby čeká návštěva úřadu, ať už půjde o vyřizování nových dokladů, pojištění nebo daní. Neodkládejte tato setkání, v těchto dnech vám půjde řešení těchto záležitosti rychle a jednoduše.   

Zdroj článku