Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Historický kolotoč, vodní hrátky i návštěva zoo! Už víte, jak oslavíte Den dětí?

První červnový den patří dětem! Pokud přemýšlíme, čím své potomky obdarovat, máme pro vás jednoduchou radu. To nejlepší, co jim můžete dát, je společně strávený čas.

První oslavy dětí proběhly už v roce 1856, a to ve městě Chelsea v Americe, kde reverend Charles Leonard rozhodl, že každou druhou neděli v červnu bude sloužit mši pro děti. To evropské děti si musely ještě chvilku počkat, a to konkrétně do roku 1949. Během zasedání v Moskvě se Mezinárodní demokratická federace žen domluvila na tom, že od příštího roku bude první červnový den patřit dětem. Jak federace slíbila, tak se stalo! A tak od roku 1950 oslavujeme své potomky a těšíme se z jejich úsměvů a radosti. Pokud je vám Den dětí blízký, můžete své děti potěšit a dopřát jim den plný zábavy a dobrodružství.

Mohlo by se vám líbit

Děti bez rodičů aneb Když na dítě „nemáte čas“

„Promiň, teď na tebe nemám čas!“ „S těmahle blbostma za mnou nechoď, na to teď nemám čas!“ „Ať ti to vysvětlí maminka, ta na tyhle věci má čas!“ Je to tak, čas je jakási magická veličina, které se rodičům zejména v posledních letech nějak záhadně nedostává. Přesto je pro zdravý rozvoj a dospívání dětí klíčová. Jak ale vypadají dnešní děti bez rodičů, které přesto nejsou sirotky?
marianne.cz

Vzhůru na atrakce

Neznáme dítě, kterému by oči nezajiskřily při pohledu na kolotoč! Pokud i váš potomek zbožňuje různorodé atrakce, v čele s kolotočem, pak můžete ve středu 1. června vyrazit na Petřín. Symbolicky na Den dětí se opět spouští provoz 200 let starého kolotoče, který do Prahy zapůjčili jeho italští majitelé. Navíc, můžete využít speciální akce, kdy ke každé zakoupené vstupence na rozhlednu nebo do bludiště, dostane dítě jednu jízdu na kolotoči zdarma.

Kolotoč, zrcadlové bludiště, virtuální realita, motýlí dům, nejmodernějších arkádové hry i laser game aréna. Všechny tyto atrakce objevíte v hračkářství Hamleys, kde můžete svému dítku pořídit Hamleys PASS, tedy univerzální vstupenku, která umožňuje vstup na všechny atrakce a se kterou ušetříte 25 % v porovnání s individuálními vstupenkami. Na Den dětí je navíc v Hamleys naplánován průvod oblíbených pohádkových postaviček, jako je obří medvídek Hamley a principál s princeznou, ke kterému se mohou děti přidat a zakončit jej jízdou na kolotoči zdarma. Pro děti budou připraveny i nafukovací balónky a bonbóny.

V bříšku jako v pokojíčku

Nemusíme si nic nalhávat, sladkosti jsou leckdy pro děti tou největší odměnou. I když možná po celý rok svá dítka od čokoládiček i zmrzlin držíte daleko, udělejte na Mezinárodní den dětí výjimku a dopřejte jim sladké mámení. Ať už vyrazíte na dobrou zmrzlinu, nebo si uděláte klasický výlet do cukrárny, věřte, že se dočkáte úsměvu a od ucha k uchu. Navíc pražské hrdličky si štěbetají, že v Cukrárně Myšák budou mít 1. června všechny děti v doprovodu dospělého 1 + 1 kopeček zmrzliny zdarma. Mňam! Pokud nejste z Prahy, věříme, že i cukrárny a zmrzlinárny ve vašem městě si pro děti připraví lahodné akce.

Info ikona
Zmrzlina

Vodní hrátky

Máte doma vodního tvora, který už napjatě odpočítává dny do odjezdu na letní dovolenou k moři? Zkuste mu čekání zkrátit, a to třeba odpolednem v Aquapalace Praha. Kromě nejdelšího tobogánu v České republice se váš potomek může vyřádit na dalších dvaceti skluzavkách a vodních atrakcích. Pokud navíc zavítáte do aquaparku ve středu 1. června, dostanou vaše dítka malý dárek na přivítanou, a navíc si můžou užívat unikátní virtuální realitu v tobogánu Magic Tube i oblíbený aquazorbing po celý den zdarma.

Odpoledne v zoologické zahradě

Jak často chodíte se svými dětmi do zoo? Pokud pátráte v paměti a nemůžete si poslední zoologický zážitek vybavit, pak můžete do zoologické zahrady společně vyrazit právě na Den dětí. Například Zoo Praha si ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy připravila speciální program, během kterého se děti ani na vteřinu nebudou nudit. Navíc 1. června budou mít děti do 15 let vstup za 1 korunu!

Výhodné vstupné je připraveno také pro návštěvníky Zoo Děčín. Děti od tří do patnácti let zaplatí pouze 10 korun, a navíc dostanou drobný dáreček. A velké oslavy dětí jsou přichystány také v Zoo Ostrava. Všechny děti, které 1. června do zoologické zahrady zavítají, se mohou těšit na program připravený partou pohádkových bytostí.

Zdroj: autorský článek, kudyznudy.cz

Mohlo by se vám líbit

Šťastný rodič, spokojené dítě aneb Proč rodiče nesmí zapomínat na vlastní potřeby?

„Mateřská, ale rozhodně ne dovolená“ stojí u spousty žen na facebookovém profilu v kolonce profese. Mimochodem, ze všech zaměstnaneckých pozic je péče o dítě nejvíc podobná práci terapeuta.
marianne.cz

Související články

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl