Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Ajurvédská masáž. Móda, nebo léčba?

Relaxační masáže jsou trendem posledních let. Je to módní záležitost, nebo se tím máme vážně zabývat? Faktem je, že tato technika je vyvíjena po staletí. To je dostatečně dlouhá doba na to, aby byla vybroušená k dokonalosti.

Redakce Marianne | 18. 05. 2013

Tajemství ajurvédské masáže

Ajurvéda je systém tradičního indického lékařství, jehož počátky sahají až do prvního tisíciletí před naším letopočtem. Je to celostní medicína, která se zaměřuje na vyvažování životních energií, tzv. prán. Slovníkem současné medicíny můžeme říci, že na většinu poruch pohlíží jako na psychosomatické. Proto se veškerá doporučení týkají vyvážení tělesné i duševní kondice.

Ajurvédské masáže jsou unikátním pročištěním a regenerací celého těla za pomoci olejů a bylin. Napomáhají k vyloučení toxinů a odpadních látek, a tak obnovují vnitřní sílu a energie. Zkušení maséři, kteří procházejí náročným studiem, navozují rovnováhu těla a mysli tím, že podporují cirkulaci látek. Přináší buňkám v tkáních živiny a odvádí nežádoucí elementy.

V rukách maséra ze Šrí Lanky

V Grandhotelu Pupp, v nově otevřeném Pupp Royal Spa, provádí ajurvédské masáže zkušený masér ze Šrí Lanky. Klienti tak mají možnost ve skvěle vybaveném a intimním prostředí projít ozdravnou a uvolňující procedurou pod odborným vedením. Vzhledem k vypuzování škodlivých látek z těla se nedoporučuje plánovat si v den procedury náročnější aktivity. Masíruje se na holém těle, a jedná-li se o masáž celého těla, připravte se, že masér nevynechá ani hlavu, která se také masíruje olejem, ani přední část hrudníku. Používá se nahřátý olej, což je neobyčejně příjemné. Pohyby rukou maséra nejsou bolestivé, masíruje se krouživými pohyby a po energetických drahách. Postupuje se od hlavy přes obličej, až k šíji a bedrům. Pak nastupuje masáž končetin.

Pupp_Royal_Spa_Pool_6

Nové hotelové wellness centrum s bazénem a saunami doplňuje prostor Balneo I., kde se nachází místnosti s lázeňskými procedurami a zmíněným privátním prostorem, kde ajurvédské masáže probíhají. A pokud to myslíte se svou očistou těla a ducha vážně, bude pro vás přínosem informace, že mezi lázeňské procedury v Puppu se řadí uhličité, perličkové a přísadové koupele, suché uhličité koupele, bahenní obklady, střevní výplachy, doplněné inhalacemi, oxygenoterapií, lymfodrenážemi a samozřejmě masážemi. Nedílnou součástí lázeňských pobytů je tradiční karlovarská pitná kúra, předepisovaná lékařem na základě vstupní konzultace.