Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Malá červená potěší každého: Objevte výjimečné krásy přírody

Info ikona
Hory

Ne, tentokrát se nejedná například o červenou kabelku, ale o Rhétskou dráhu, které tak přezdívají místní právě pro tradiční barvu jejích vagónků, které půvabně ladí s okolní přírodou a jsou tak vlastně její ozdobou. Kam si letos vyrazíte odpočinout a získat sílu z blahodárné přírody?

Promotion | 19. 05. 2021

Punc nejvyšší ochrany 

Um železničních stavitelů, kteří vytvořili až neuvěřitelné viadukty a mosty, aby vlak mohl hornatou krajinou nejvýchodnějšího kantonu Graubünden projíždět, vynesl železnici, resp. její dvě tratě Albula a Bernina, až na seznam světového dědictví UNESCO.  

Panoramatické vlaky Bernina Express a Ledovcový expres 

Možná už někdo z Vás dokonce má panoramatické vlaky Bernina Express a Ledovcový expres (Glacier Express) na svém seznamu cestovatelských přání. A věřte, že takový zážitek potěší holky i kluky všech věkových kategorií. Kde jinde se můžete projet doslova od ledovců k palmám jediným vlakem za jediný den?  

Připravili jsme si pro Vás 6 tipů, jak si užít výlety Rhétskou drahou v dámském stylu 

1. Bernina Express ideálně s bublinkami 

Vaši cestu nejkrásnějším ze švýcarských vlaků si můžete ještě vylepšit Cüpli přímo na palubě, Švýcaři tak říkají sklence šampaňského, kterou si rádi užijí při každé slavnostní příležitosti. Bude Vám servírována přímo na Vaše místo. 

2. Romantická noc na nádraží 

Výhledy ze zastávky Alp Grüm z výšky 2.091 m n. m., jsou doslova omračující. Malebné nádražíčko má ale i restauraci s regionálními specialitami a několik útulných pokojíčků. A ráno můžete vyrazit na túru – pěšky do nejvýše položené zastávky Rhétské dráhy, Ospizio Bernina. 

3. 100 % Val Poschiavo

Rádi ochutnáváte regionální speciality, bylinky a bio produkty? Pak si udělejte zastávku v Le Presse nebo v Poschiavu, vše se tady připravuje jen z místních zdrojů a zahradu, kde se bylinky a zelenina pěstují, můžete i navštívit. 

4. Pěšky národním parkem Švýcarska 

Švýcarsko má překvapivě jen jediný národní park a ten se nachází v horách nad městečkem Zernez, kam Vás Rhétská dráha rovněž doveze, kde je i návštěvnické centrum parku a také ideální ubytování. 

5. Nostalgický vlak  

V letních měsících dvakrát denně vyjíždí nostalgický vlak z Davosu do Filisuru. Odtud se můžete vydat k ikonickému viaduktu Landwasser pěšky nebo vláčkem Landwasser Express. 

6. Relax ve Scuolu 

Ideálním odpočinkem po všem tom putování bude návštěva minerálních lázní Bogn Engiadina. Můžete využít Kombi Angebot – jízdenku na vlak již se vstupným do lázní. Nebo se ubytujte přímo ve Scuolu, kde mají některé hotely do areálu vlastní přímý vstup. 

Denní jízdenku na Rhétskou dráhu si můžete objednat na webu MojeSvycarsko.com za jedinečnou cenu CZK 750,- s použitím kódu RhB speciál. Jízdenka platí do konce roku 2021 a jedna osoba může objednat 2 jízdenky. 

Než bude možné vyjet za originální dráhou do Švýcarska, inspirujte se jejím modelem Malá Albula v Chlumci nad Cidlinou. Více informací o Rhétské dráze najdete tady.

Prohlédněte si galerii