Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Vánoční trhy v Česku: Pohádkové procházky mezi světélky a vůní sladkých dobrot

Co dělat poslední adventní víkend? Nenechte se strhnout stresem z přicházejícího Štědrého dne a začněte naplno nasávat sváteční atmosféru. Kde? Rozhodně na vánočních trzích. Vyhlášená místa najdete v Praze a v Brně, ale určitě si na své přijdete i v jiných koutech naší republiky. Každé místo má své unikátní kouzlo, které vám přinese nezapomenutelné vzpomínky.

Jana Kantorová | 21. 12. 2023

Kouzelné Vánoce v Praze 

Praha, hlavní město České republiky, se během vánočního období promění v opravdu pohádkovou destinaci. Staroměstské náměstí s tradičním vánočním trhem, osvětlenými stánky a rozsvíceným stromečkem tak vytváří nezapomenutelnou atmosféru. Procházka po historických uličkách Prahy vás vtáhne do vánočního kouzla a nabídne neopakovatelné okamžiky radosti a zázraků. Letošní překrásný stromeček navíc 2x do hodiny "prozpěvuje" melodii z pohádky Tři oříšky pro Popelku. Vychutnat si můžete tradiční svařák, vynikající klobásy nebo sladký trdelník. 

Brněnská vánoční pohoda 

Pokud preferujete klidnější atmosféru, můžete zamířit do druhé největší české metropole – Brna.  Zdejší vánoční trhy nabízejí autentickou atmosféru spojenou s bohatým kulturním programem. Prozkoumejte tradiční řemesla, ochutnejte místní dobroty a nechte se unést vánočními melodiemi, které naplňují ulice města. Brněnské Vánoce mají bohatý kulturní program, který zabaví nejen děti, ale i dospělé. Užít si můžete osvětlenou šalinu, ruské kolo nebo kluziště. A to není všechno. Brno bylo navíc vyhlášeno jako Evropským hlavním městem Vánoc

Galerie: Načerpejte sváteční atmosféru na trzích po celé České republice
Mohlo by se vám líbit

Pravé skandinávské Vánoce v přestavěné dřevěné chatce

Nejdřív se zamilovali do kouzelného místa u jezera a poté sem začali z jiného místa přesouvat kousek po kousku jednoduchou dřevěnou chatku. Jakou proměnou prošla?
marianne.cz

Kouzelná atmosféra na hradě Karlštejn 

Pro odlišný zážitek můžete odjet z města a vybrat si návštěvu historického hradu Karlštejn. V průběhu prosince se zde konají speciální vánoční prohlídky, které vás provedou tajemnými chodbami a sály hradu. S výhledem na okolní krajinnou zasněženou krajinu zažijete nezapomenutelné okamžiky romantiky a historie. Tradiční adventní program v podhradí Karlštejna se tentorkát bude konat ve staročeském stylu, a to 22. 12. 2023 od 14:00

Vánoční skvosty v Olomouci 

Olomouc, skrytý klenot střední Moravy, se může pochlubit jedním z nejkrásnějších vánočních trhů v zemi. Horní a Dolní náměstá s promenádou podél světelně zdobeného olomouckého orloje vytváří úchvatné scenérie. Nezapomeňte ochutnat tradiční tvarůžky a medovinu!  

Mohlo by se vám líbit

Jak v 7 krocích proměnit svůj domov ve sváteční oázu: Známe recept na dokonalé Vánoce

V jednoduchosti je krása. Toho se drží Marta Suchodolská a rozhodla se s námi podělit o několik zaručených tipů, jak jednoduše, efektně a s minimálními náklady proměnit interiér ve vánoční.
marianne.cz

Vánoční kultura v Českém Krumlově 

Pokud hledáte pohádkový zážitek, nemůžete minout malebné městečko Český Krumlov. V létě je plné vodáků, v zimě zase nadšenců, kteří milují Vánoce a s nimi spojené tradice. Vánoční trhy v historickém centru a zámecká zahrada zalitá světly tvoří nádhernou atmosféru. Užijte si procházku kolem zamrzlých krumlovských stavů a zasněžených uliček.  

Spojení Vánoc a tradičních řemesel 

Pro milovníky kultury a tradic je ideální návštěva skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Vánoční trhy zde nabízejí autentický pohled do českého venkovského života s tradičním řemeslným zpracováním a vánočními zvyky. Ponořte se do atmosféry minulých vánočních tradic

Mohlo by se vám líbit

Starosvětské Vánoce v dvě století staré chalupě v Orlických horách

Na chalupě nedaleko Vamberka tráví Martina, Jan, jejich dcerka Kačenka a samozřejmě také domácí mazlíček, pes Fido, každou volnou chvíli. Tahle půvabná roubenka je pro rodinu Rejzlových tím nejhezčím místem, kde trávit nejen vánoční svátky.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Cestování
Cestujeme po Česku: Na zámku Loučeň chystají prázdninový program pro děti

Cestujeme po Česku: Na zámku Loučeň chystají prázdninový program pro děti

Cestování
Dovolená v Brazílii: Tanečnice Veronika Lálová vybírá nejkrásnější místa, která stojí za návštěvu

Dovolená v Brazílii: Tanečnice Veronika Lálová vybírá nejkrásnější místa, která stojí za návštěvu

Cestování
Cestujeme po Česku: Vyrazte do Tábora za historií, čokoládou a zábavou

Cestujeme po Česku: Vyrazte do Tábora za historií, čokoládou a zábavou

Cestování
Cestujeme po Česku: Vydejte se do Hořic za sladkými trubičkami, sochami i výlety

Cestujeme po Česku: Vydejte se do Hořic za sladkými trubičkami, sochami i výlety