Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Kulturní menu na jaro: Netradiční zámecká prohlídka, oslava vína i kvetoucích sakur

Info ikona
Sakura

Přemýšlíte, kam vyrazit o víkendu? Nebo už spřádáte plány na nadcházející prodloužené víkendy? Přinášíme vám tipy na různorodé akce, které by vašemu kulturnímu oku neměly uniknout.

Také jste v posledních měsících měli pocit, že se „nic neděje“? Zvláštnímu bezčasí naštěstí odzvonilo, a tak je duben i květen prošpikovaný zajímavými akcemi, divadelními premiérami i festivaly. Dáte přednost svátku růžových vín? Vyrazíte s rodinou na netradiční zámeckou prohlídku? Nebo oslavíte kvetoucí sakury? Zaručujeme vám, že během letošního jara se nudit nebudete.

Mohlo by se vám líbit

Hudební lahůdka: Led Zeppelin Symphonic

Přestože cesta Led Zeppelin ke slávě nebyla jednoduchá, patří dnes mezi nejznámější hudební skupiny vůbec. Na jejich odkaz nyní navazuje Led Zeppelin Symphonic, spojení rockové kapely, symfonického orchestru a zpěváků z londýnského West Endu. Více než padesátičlenný ansámbl po úspěšně vyprodaných vystoupeních v Londýně a Paříži vyráží na turné, ve kterém nemine ani Česko, Slovensko a Polsko. Led Zeppelin Symphonic vystoupí 14. května v Praze v Kongresovém centru a 16. května v Brně na Výstavišti. Na koncertech zazní 25 nejznámějších písní kapely Led Zeppelin v neotřelém podání včetně Whole Lotta Love, Black Dog, Kashmir, Rock & Roll, Dazed & Confused a samozřejmě Stairway To Heaven.

Street food v Holešovické tržnici

Máte rádi pastrami sendvič? Pak 4. května vyrazte do Holešovické tržnice, kde se bude konat Pastrami Pop-up. O chuťové buňky návštěvníků se v rámci jednodenního street food festivalu postarají špičky pražské gastro scény, které nabídnou nejen tento vyhlášený masový sendvič. Zapít všechny festivalové lahůdky bude možné pivem z malých pivovarů, výběrem kvalitních vín nebo koktejly z prémiového alkoholu. 

Další tipy na zajímavé akce najdete v naší galerii.

Kam na jaře za kulturou?
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku