Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Dekor: Zabydlete se doma díky kouzlení s papírem

Info ikona
Tvoření z papíru

Máte také občas pocit, že k takové té domácí hřejivé atmosféře u vás stále něco chybí? Jsou prázdniny a venku je sice hezky, ale sem tam přijde nějaký mrak, který nás zažene domů. A v tu chvíli se s námi můžete pustit do tvoření zajímavých dekorací.

Jana Kantorová | 11. 07. 2023

Připravila: Eva Všetíčková, Styling: Markéta Zindulková 

DESIGNOVÉ ŠÁLKY 

Budete potřebovat: noviny, bílý a ozdobný papír, lepidlo, igelitové sáčky, hrnek či misku bez ucha

Hrnek či misku zabalte do dvou sáčků, abyste je později mohli snadno vyndat. Noviny a papíry si natrhejte na proužky a pomocí štětce s lepidlem je postupně připevněte na vnější stranu šálku. Vytvořte několik vrstev, kdy ta poslední bude z bílého papíru. Po vyschnutí nádobu vyjměte a vnitřek vzniklého hrnečku polepte dvěma vrstvami bílého papíru. Teď už zbývá jen připevnit ouško a polepit vystřiženými motivy z ozdobných papírů. 

Galerie: Vytvořte si domů dekorace z papíru
Mohlo by se vám líbit

VĚČNÉ KVĚTINY 

Budete potřebovat: starou knihu čtvercového formátu, větvičky, lepidlo 

Z knihy odřízněte desky a odstřihněte část s dvaceti až třiceti listy. Vzniklý blok položte před sebe hřbetem dolů – pravý spodní roh prvního listu přehněte vlevo ke středu, levý roh naopak. Tím vám vznikne trojúhelník s přeponou u hřbetu. Takto složte ještě jeden list a oba pak přeložte pravou stranou ke hřbetu. Tímto způsobem složte celý knižní blok. Do středu vlepte větvičku coby stonek a oba krajní listy slepte

Mohlo by se vám líbit

SÁČKY NA BYLINKY 

Budete potřebovat: stránky ze starých novin nebo knih, ozdobný papír, obrázky rostlin, lepidlo 

Stránku přehněte do středu tak, aby se okraje překrývaly a mohli jste je slepit. Vzniklý ‚rukávek‘ vytvoří základ sáčku. Dno vytvořte přehnutím spodní části, kterou následně roztáhnete do tvaru šestiúhelníku. Okraje přehněte přes sebe a slepte. Když je sáček hotový, stačí na něj už jen přilepit či přikolíčkovat obrázek bylinky, jejíž sušená verze bude uvnitř. 

Mohlo by se vám líbit

OZDOBNÝ RÁMEČEK 

Budete potřebovat: staré noviny nebo silnější karton, ozdobný papír, lepidlo, kolíčky na prádlo 

List z novin postupně překládejte a lepte, až vám vznikne silný pruh široký zhruba jeden a půl až dva centimetry. Z ozdobného papíru ustřihněte zhruba čtyřikrát širší pruh a nalepte jej na novinový proužek. Postupně takto vytvarujte všechny díly rámečku a slepte je k sobě. Než uschnou, zajistěte je pomocí kolíčků na prádlo

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku