Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Novoroční dekorace: Rok v kruhu aneb Přivítejte nový rok stylově

Info ikona
Novoroční věnec

Vlastnoručně vyrobeným věncem ozdobíte dům, rozloučíte se se starým rokem i přivítáte ten nový. Zkuste to podle našeho návodu.

Jana Kantorová | 29. 12. 2023

STYLING: Markéta Zindulková  

Budete potřebovat: březové proutí, vázací drát, větvičky neopadavých zelených dřevin, některé s květy či plody, dekorativní šišky 

Několik větviček podobně silného březového proutí přiložte k sobě tak, že jejich silnější konce budou posunuté vždy o několik centimetrů dál.

Svazek svažte drátkem na několika místech a stočte do kruhu.

Konce posledních větviček překryjte přes začátek svazku tak, aby byl kruh všude stejně silný, a opět svažte drátkem.

Dalším proutkům vždy seřízněte silnější konec do špičky, tu zasuňte do středu svazku a obtočte kolem. Takto postupně opleťte celý kruh, až bude dostatečně silný a bude držet pohromadě jen opletenými větvičkami. V tu chvíli můžete odstranit drátky. 

Galerie: Vyrobte si věnec krok za krokem
Mohlo by se vám líbit

Nastříhejte neopadavé zelené větvičky z rozmanitých druhů dřevin – třeba eukalyptus, jalovec, cesmínu, skalník (i s červenými bobulemi) či buxus –, prostě to, co máte rádi a je pro vás dostupné.

Jednotlivé větvičky zapichujte do korpusu. Začněte v nejnižším bodě a postupujte na obě strany směrem vzhůru. Nezaplňujte celý korpus.

Větvičky stříhejte různě dlouhé, věnci sluší, když je ležérně střapatý. Spodní část věnce ještě dozdobte pomocí vázacího drátu velkými šiškami. 

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku