Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Sváteční atmosféra je tady! Tipy, jak vyzdobit stůl vánočními hvězdami

Info ikona
Vánoční dekorace z vánočních hvězd

Ať už se jedná o odpolední dýchánek během adventu, stolování při svíčkách nebo štědrovečerní večeři, v tomto období by neměl chybět svátečně nazdobený stůl. Ne nadarmo se říká, že jíme také očima. Pestrou ozdobou stolu se mohou stát vánoční hvězdy se svými barevnými listy. Odborníci z iniciativy „Stars for Europe“ se podělili o tipy a nápady, jak je zahrnout do dekorování slavnostní tabule.

Jana Kantorová | 4. 12. 2023

Honosná stolní dekorace v červené, zlaté a bronzové barvě

V hlavní roli tohoto velkolepého prostírání v odstínech červené, zlaté a bronzové jsou vánoční hvězdy dekorované ve stylové pohárové míse uprostřed stolu. Tu doplňují drobnější vánoční hvězdy umístěné v květináčích vyrobených z jablka. Abychom docílili kontrastu, vánoční hvězdy doplníme větvičkami zimostrázy a podzimní listy, které v třpytivé míse mezi jasně červenými listy dodávají neobvyklé akcenty. 

Galerie: Vánoční dekorace z květin, které ke svátkům prostě patří
Mohlo by se vám líbit

Dekorace z ovoce a ozdobné svícny z vánočních hvězd 

Třpytivé svícny z vánočních hvězd a přírodní dekorace z ovoce mohou být skvělou variantou, jak si vyhrát se zdobením stolu. Lze je přitom vytvořit snadno a rychle.  

Budete potřebovat: drobnější vánoční hvězdy, zlaté třpytky, lepidlo v tyčince, jablka, kuželové svíčky, svícny s dlouhým bodcem, zkumavky, mech, zlatý drátek, škrabku na zeleninu, pomeranče, ozdobnou červenou stuhu a špendlíky 

Postup:

1. Škrabkou vytvořte nahoře jablka prohlubeň, kolem které pomocí tyčinky naneste trochu lepidla. Lepivou vrstvu posypte zlatými třpytkami a přebytečné množství setřeste. Nakonec do otvoru vložte zkumavku, naplňte ji vodou a ponořte do ní nařezanou vánoční hvězdu. Jednoduché! Jedna přírodní dekorace je hotová. 

2. Nyní je čas na výrobu svícnu.  Drobné vánoční hvězdy vyjměte z květináče a kořenový bal pokryjte mechem, případně jej upevněte zlatým drátkem.  

Tip: Nezapomeňte rostlinu zalít, aby byl kořenový bal vlhký. 

3, Nakonec do mechových koulí vložte svícny s dlouhým bodcem, na který připevněte kuželové svíčky. 

4, Jako poslední přichází na řadu pomeranče. Omotejte kolem nich červenou stuhu a nahoře uvažte mašli, kterou připevněte ke spodní straně ovoce špendlíkem.  

5. Na stůl naaranžujte jablečné květináčky společně s vánočními hvězdami, mechové svícny a ozdobené pomeranče. Krásná slavnostní tabule je na světě. 

Mohlo by se vám líbit

Dechberoucí romantická růžová dekorace 

Růžové řezané vánoční hvězdy, zlaté vázy a sklenice, třpytivé vánoční ozdoby, svíčky a světelný řetěz dodávají tomuto nádhernému vánočnímu stolu sváteční kouzlo, romantickou atmosféru a nádech nostalgie. Řezané vánoční hvězdy doplňuje zimostráz a eukalyptové listí. Další řezané stonky v květinových trubicích naplněných vodou byly naaranžovány spolu se šiškami na talířích. 

Mohlo by se vám líbit

Elegantní stolní dekorace z krémových vánočních hvězd 

Teplé odstíny zelené působí uklidňujícím dojmem a navozují relaxační náladu. V těchto elegantních dekoracích na stůl navíc dokonale kontrastují se zářivě krémovou bílou barvou listů vánočních hvězd. Dopřejte svým hostům navíc sváteční přivítání tím, že jim na talíře položíte řezané květy.  

Tip: Abyste zabránili drolení hlíny, omotejte konce stonků zelenou floristickou páskou nebo je vložte do ochranné nádobky naplněné vodou. 

Mohlo by se vám líbit

Ozdoby z vánočních hvězd ve skandinávském stylu

Na tomto minimalistickém severském stolování jsou krémové vánoční hvězdy kombinovány s větvičkami zimostrázu, lusky eukalyptu, květy toulitky a dekoracemi z rostliny, které se přezdívá cukrový keř. Dohromady tyto prvky vytvářejí umělecké aranžmá s jedinečnou atmosférou

Řezané vánoční hvězdy ve vázách 

Málokdo ví, že řezané vánoční hvězdy vynikají obrovskými květy s dlouhou životností. Ve váze naplněné čistou vodou nebo namočené ve floristické aranžovací hmotě vydrží čerstvé přibližně dva týdny

Jak na to? I hned po seříznutí ponořte konce stonků na několik sekund do horké vody (asi 60 °C) a poté rovnou do studené vody. Na fotografii vlevo je řezaná poinsettie vložena do vánoční ozdoby s odstraněným vrchním uzávěrem a naplněna vodou. Tato dekorace se poté vloží do misky a pomocí jmenovky pak slouží hostům k lepší orientaci v zasedacím pořádku. 

Tip: Spoustu nápadů na dekorace z vánočních hvězd najdete na https://weihnachtsstern.de, který je i v češtině. 

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku