Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Sváteční atmosféra je tady! Tipy, jak vyzdobit stůl vánočními hvězdami

Ať už se jedná o odpolední dýchánek během adventu, stolování při svíčkách nebo štědrovečerní večeři, v tomto období by neměl chybět svátečně nazdobený stůl. Ne nadarmo se říká, že jíme také očima. Pestrou ozdobou stolu se mohou stát vánoční hvězdy se svými barevnými listy. Odborníci z iniciativy „Stars for Europe“ se podělili o tipy a nápady, jak je zahrnout do dekorování slavnostní tabule.

Jana Kantorová | 4. 12. 2023

Honosná stolní dekorace v červené, zlaté a bronzové barvě

V hlavní roli tohoto velkolepého prostírání v odstínech červené, zlaté a bronzové jsou vánoční hvězdy dekorované ve stylové pohárové míse uprostřed stolu. Tu doplňují drobnější vánoční hvězdy umístěné v květináčích vyrobených z jablka. Abychom docílili kontrastu, vánoční hvězdy doplníme větvičkami zimostrázy a podzimní listy, které v třpytivé míse mezi jasně červenými listy dodávají neobvyklé akcenty. 

Galerie: Vánoční dekorace z květin, které ke svátkům prostě patří
Mohlo by se vám líbit

Pro zářivý interiér: Vánoční hvězdy přinášejí barvy do sychravých podzimních dnů

Vánoční hvězdy jsou také velmi žádané jako podzimní dekorace. Teplé barvy jejich listů rozzáří každý prostor a během podzimních dnů dodají pocit pohody a pozitivity. Výhodou těchto všestranných rostlin je, že se bez problémů hodí do jakéhokoli stylu interiéru. Máme pro vás tipy na podzimní dekorace s využitím vánočních hvězd, které vnesou do vašeho domova v těchto chladných dnech trochu tepla!
marianne.cz

Dekorace z ovoce a ozdobné svícny z vánočních hvězd 

Třpytivé svícny z vánočních hvězd a přírodní dekorace z ovoce mohou být skvělou variantou, jak si vyhrát se zdobením stolu. Lze je přitom vytvořit snadno a rychle.  

Budete potřebovat: drobnější vánoční hvězdy, zlaté třpytky, lepidlo v tyčince, jablka, kuželové svíčky, svícny s dlouhým bodcem, zkumavky, mech, zlatý drátek, škrabku na zeleninu, pomeranče, ozdobnou červenou stuhu a špendlíky 

Postup:

1. Škrabkou vytvořte nahoře jablka prohlubeň, kolem které pomocí tyčinky naneste trochu lepidla. Lepivou vrstvu posypte zlatými třpytkami a přebytečné množství setřeste. Nakonec do otvoru vložte zkumavku, naplňte ji vodou a ponořte do ní nařezanou vánoční hvězdu. Jednoduché! Jedna přírodní dekorace je hotová. 

2. Nyní je čas na výrobu svícnu.  Drobné vánoční hvězdy vyjměte z květináče a kořenový bal pokryjte mechem, případně jej upevněte zlatým drátkem.  

Tip: Nezapomeňte rostlinu zalít, aby byl kořenový bal vlhký. 

3, Nakonec do mechových koulí vložte svícny s dlouhým bodcem, na který připevněte kuželové svíčky. 

4, Jako poslední přichází na řadu pomeranče. Omotejte kolem nich červenou stuhu a nahoře uvažte mašli, kterou připevněte ke spodní straně ovoce špendlíkem.  

5. Na stůl naaranžujte jablečné květináčky společně s vánočními hvězdami, mechové svícny a ozdobené pomeranče. Krásná slavnostní tabule je na světě. 

Mohlo by se vám líbit

Vánoce 2023: Máme pro vás 10 tipů na knihy pod stromeček

Vánoce už se kvapem blíží. Je to neskutečné, ale nyní do nich zbývá necelý měsíc! A to je ideální čas začít přemýšlet nad vánočními dárky. A taková dobrá kniha, ta pod stromečkem nikdy nezklame. Pokud nevíte, po jaké jako Ježíšek sáhnout, máme pro vás několik tipů.
marianne.cz

Dechberoucí romantická růžová dekorace 

Růžové řezané vánoční hvězdy, zlaté vázy a sklenice, třpytivé vánoční ozdoby, svíčky a světelný řetěz dodávají tomuto nádhernému vánočnímu stolu sváteční kouzlo, romantickou atmosféru a nádech nostalgie. Řezané vánoční hvězdy doplňuje zimostráz a eukalyptové listí. Další řezané stonky v květinových trubicích naplněných vodou byly naaranžovány spolu se šiškami na talířích. 

Mohlo by se vám líbit

Jak zvládnout předvánoční úklid podle Marie Kondo

Předvánoční úklid je nedílnou součástí doby adventu. Většina lidí si chce Vánoce užít v klidu a s čistou hlavou a uklizený a zorganizovaný domov přispívá k domácí pohodě. Jak vzít úklid domácnosti z gruntu a v čem vám metoda KonMari změní život?
marianne.cz

Elegantní stolní dekorace z krémových vánočních hvězd 

Teplé odstíny zelené působí uklidňujícím dojmem a navozují relaxační náladu. V těchto elegantních dekoracích na stůl navíc dokonale kontrastují se zářivě krémovou bílou barvou listů vánočních hvězd. Dopřejte svým hostům navíc sváteční přivítání tím, že jim na talíře položíte řezané květy.  

Tip: Abyste zabránili drolení hlíny, omotejte konce stonků zelenou floristickou páskou nebo je vložte do ochranné nádobky naplněné vodou. 

Mohlo by se vám líbit

Nástěnný vánoční stromek z větví šetří místo a my víme, jak si ho jednoduše vyrobit

Trápí vás nedostatek místa, ale po vánočním stromku toužíte? Světýlek ani kouzelných ozdob se vzdát nemusíte. Vyrobte si s námi nástěnný stromek, kam je všechny zavěsíte.
marianne.cz

Ozdoby z vánočních hvězd ve skandinávském stylu

Na tomto minimalistickém severském stolování jsou krémové vánoční hvězdy kombinovány s větvičkami zimostrázu, lusky eukalyptu, květy toulitky a dekoracemi z rostliny, které se přezdívá cukrový keř. Dohromady tyto prvky vytvářejí umělecké aranžmá s jedinečnou atmosférou

Řezané vánoční hvězdy ve vázách 

Málokdo ví, že řezané vánoční hvězdy vynikají obrovskými květy s dlouhou životností. Ve váze naplněné čistou vodou nebo namočené ve floristické aranžovací hmotě vydrží čerstvé přibližně dva týdny

Jak na to? I hned po seříznutí ponořte konce stonků na několik sekund do horké vody (asi 60 °C) a poté rovnou do studené vody. Na fotografii vlevo je řezaná poinsettie vložena do vánoční ozdoby s odstraněným vrchním uzávěrem a naplněna vodou. Tato dekorace se poté vloží do misky a pomocí jmenovky pak slouží hostům k lepší orientaci v zasedacím pořádku. 

Tip: Spoustu nápadů na dekorace z vánočních hvězd najdete na https://weihnachtsstern.de, který je i v češtině. 

 

Mohlo by se vám líbit

Dlouhotrvající květinová kouzla: Domácí dekorace se sušenými muškáty

Nebylo by hezké prodloužit si léto? Se sušenými muškáty si můžete nejkrásnější období roku užívat kdykoli. Pokud zapojíte fantazii a kreativitu, budou vám tyto letní rostliny dělat radost stále. Odborníci z iniciativy Pelargonium for Europe (PfE) se s vámi podělí o několik rychlých a snadných nápadů na tvoření a poskytnou tipy, jak se sušenými muškáty dosáhnout těch nejlepších výsledků s kterými sklidíte úspěch.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Dobrý nápad
Smalt měly rády naše babičky. Hodí se ale i do moderních kuchyní. Má totiž řadu výhod

Smalt měly rády naše babičky. Hodí se ale i do moderních kuchyní. Má totiž řadu výhod

Dobrý nápad
Recept na snadný třešňový džem: Bude vám připomínat léto po celý rok

Recept na snadný třešňový džem: Bude vám připomínat léto po celý rok

Dobrý nápad
Bazalka by vám doma neměla chybět. Je zdravá a vyrobíte z ní chutné pesto

Bazalka by vám doma neměla chybět. Je zdravá a vyrobíte z ní chutné pesto

Dobrý nápad
Domácí zmrzku zvládnete i bez zmrzlinovače. Z čerstvých jahod bude dokonalá

Domácí zmrzku zvládnete i bez zmrzlinovače. Z čerstvých jahod bude dokonalá