Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Zábava pro děti: Originální dětská razítka

Info ikona
Dětská razítka

Na pomoc si vezměte zeleninu i kuchyňské náčiní, a obyčejná plátěná taška nebo tričko se rázem promění v jedinečný doplněk.

Jana Kantorová | 25. 06. 2023

TEXT: Eva Všetíčková, STYLING: Markéta Zindulková 

Přátelství navěky 

Budete potřebovat: sešit bez polepu i potisku, vodou ředitelnou barvu, plochou misku, různé kuchyňské pomocníky - metly na šlehání sněhu z bílků či různé typy šťouchadel na brambory  

Děti milují sdílená tajemství. Před zraky rodičů či starších sourozenců je nejlepší je ukrýt do tajného sešitu. Na něj lze otisknout buď prsty, nebo třeba i celou dlaň, přesně jako to udělaly naše holky. A když už byly v razítkovacím módu, vyzkoušely na papír obtisknout také různé kuchyňské nářadí

TIP: Při razítkování na papír vám stačí vodou ředitelné barvy, například Balakryl nebo Eternal. Naopak na textil či okno jsou ideální prstové barvy nebo ty od značky Cadence. 

Cizím vstup zakázán  

Po zkoušení práce s tiskátky nastává čas společně ponořit ruce do barvy, aby mohl vzniknout tajný deník. 

Galerie: Zabavte se s dětmi výrobou razítek
Mohlo by se vám líbit

Vitaminy v nové roli  

Budete potřebovat: plátěnou tašku, akrylovou barvu na textil, pevný karton, gumový či pěnový váleček, plochou misku, gumičky, kuchyňský nůž, prkénko, zeleninu, např. Řapíkatý celer, čínské i klasické zelí 

  1. Do tašky vložte kartonový papír, který zabrání tomu, aby barva prosákla na zadní stranu. 
  2. Zeleninu zpevněte gumičkami, aby se vám poté, co ji uříznete poblíž košťálu, nerozdělila na jednotlivé řapíky či listy. Tisknout pak budete mít možnost oběma řeznými místy.  
  3. Takto upravenou zeleninu na prkénku rozřízněte (menším dětem pomohou dospělí). 
  4. Na plochou misku – může být keramická, protože barvy jdou umýt, nebo plastová – nalijte trochu barvy. Válečkem ji rozetřete po tak velké ploše, aby obsáhla celé ‚razítko‘. 
  5. Rozříznutou zeleninu buď namočte v barvě na misce, nebo přetřete válečkem. Nyní začíná razítkování podle vlastní fantazie. 
  6. Až barva zaschne, je dobré tašku ještě přes čisté plátno přežehlit. Barva se tak na textilu zafixuje a nepustí již při prvním praní. 

Tip redakce:  

Zeleninou na tašku. Překrojené čínské zelí i řapíkatý celer vám odhalí nádherné tvary květů, které budou slušet mnohým textiliím. 

Mohlo by se vám líbit

Oblečení na míru 

Budete potřebovat: bavlněné tričko, akrylovou barvu na textil, pevný karton, gumový či pěnový váleček, plochou misku, textilní razítkovací polštářek, brambory, vykrajovátka, nožík, hliníkovou vidličku 

  1. Do trička vsuňte karton, který zabrání prosáknutí barvy na zadní stranu. 
  2. Bramboru překrojte a nožíkem do ní vyřezejte oblíbený motiv (například domeček). Pokud se na to necítíte, můžete s ní pracovat pomocí vykrajovátka, které do ní zamáčknete a malým nožíkem odstraníte po stranách přebytečnou dužinu. 
  3. Bramborové či jiné razítko, například vidličku, můžete namáčet do barvy stejně jako při zdobení tašky. Mnohem pohodlnější a snazší je však použít textilní razítkovací polštářek. Jeho jedinou nevýhodou je, že jej lze použít pouze na menší razítka, protože průměr polštářku je 7 cm. 
  4. Zaschlá razítka zafixujte alespoň pětiminutovým přežehlením a perte na 40 °C. 

Tip redakce:  

Kuchyňská show. Díky vykrajovátkům i vidličkám mamince ukážete, co všechno během chvilky svedete s jejími pomocníky. 

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku