Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

5 podzimních kulturních akcí, které si nenecháme ujít

Info ikona
žena

Po hektickém létu konečně přišel čas, kdy můžeme zvolnit a užívat si kulturní akce. Pokud už nyní přemýšlíte nad víkendovým plánem, máme pro vás několik tipů na zajímavé akce, které byste neměli přehlédnout. Je libo výlet do Bradavic, nebo dáte přednost diskuznímu fóru, kterého se zúčastní také naše šéfredaktorka Monika Mudranincová?

Co nevidět přijdou dlouhé podzimní večery, které přímo vyzývají ke kulturnímu vyžití. Dáte přednost kinu, divadlu nebo raději vyrazíte na výstavu? A pokud nemáte náladu na kulturu, pozvěte své přátelé a užijte si podzimní domácí párty.

1. Tady Vary

Že jste letos nestihli navštívit Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech? Nevadí! Využijte nový koncept s názvem Tady Vary, který přináší předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalovou atmosféru po celý rok. Tyto výjimečné večery si budete moci užít jednu středu v měsíci od října do května

Už jsou přitom známy názvy všech listopadových filmů – Anatomie pádu (promítá se 18. října v 20:00), Umění jíst a milovat (1. listopad), Napoleon (22. listopad) a obnovená premiéra Lásky nebeské (16. prosince). Projekce se budou konat ve 43 kinech v České republice. V Praze je na výběr hned z šesti kin, konají se ale i v menších městech, jako například v Břeclavi či ve Žďáru nad Sázavou. Zakoupit si můžete (přenosné) předplatné na všech 10 premiér za zvýhodněnou cenu, či si můžete koupit lístky na jednotlivé snímky (bude-li prostor vedle předplatitelů).

Mohlo by se vám líbit

2. Diskuzní fórum: České ženy a jejich muži 21. století

Kdo a jak pracuje a zároveň pečuje o naši společnost a budoucnost? Jaké podmínky pro ženy a muže je třeba vytvářet ve firmách a v celé společnosti? A jak vychovávat dcery a syny, aby byli v životě úspěšní a šťastní? Nejen těmito tématy se bude zabývat diskuzní fórum, které 19. října pořádá spolek Minerva21. Mezi hosty nebude chybět Lenka Helena Koenigsmarková, Rostya Gordon-Smith, Jana Bernášková s manželem Rudolfem Merknerem, Dagmar Herrmannová, Renata Mrázová, Laura Janáčková nebo Monika Mudranincová.

Pokud se chcete diskuzního fóra zúčastnit, registrujte se zdarma zde. Následně do svých e-mailových schránek obdržíte link, prostřednictvím kterého získáte online přístup ke sledování diskuzního fóra.

3. Výstava panenek Barbie

Unikátní výstava více jak 3 000 panenek Barbie je až do 5. prosince k vidění v České Galerii Moderního Umění na Betlémském náměstí v Praze. Výstava návštěvníky provede téměř 70letou historií panenek Barbie a nevynechá žádnou ikonickou Barbie ani Barbie, která doslova psala dějiny. Jednotlivé exponáty pochází ze soukromé sbírky sběratele Marka Tesaře a nechybí mezi nimi natolik zásadní a vzácné kousky jako je úplně první Barbie z roku 1959 nebo naprostý unikát, panenka Bild Lilli z roku 1955, která dala vzniknout celému fenoménu Barbie.

Mohlo by se vám líbit

4. ELLEphoria

Milujete beauty, welleness a zdravý životní styl? Pak si nenechte ujít třídenní beauty jízdu s názvem ELLEphoria, která se koná od 3. do 5. listopadu. Festival krásy ELLEphoria vám nabídne to nejzajímavější ze světa krásy, péče o tělo i mysl a kosmetických novinek. Těšte se na zajímavé rozhovory s hosty, mnoho workshopů i představení kosmetických produktů od vašich oblíbených značek. A mimochodem, pokud si zakoupíte ELLE Beauty Ticket, pak se dočkáte kosmetického balíčku v hodnotě přes 10 000 Kč.

Vstupenky na ELLEphorii si pořídíte zde

5. Vzhůru do Bradavic

Pro všechny fanoušky Harryho Pottera máme dobrou zprávu! Do 22. října si můžete prohlédnout ikonická místa z oblíbené filmové série o Harrym Potterovi v nákupním centru Westfield Chodov v Praze. Celá akce vznikla ve spolupráci se společnostmi Warner Bros. Discovery Global Themed Entertainment a Eventbox a přináší jedinečnou příležitost prohlédnout si například stylizovanou repliku vlaku Bradavický expres, projít Hagridovou chatrčí nebo si vyzkoušet Famfrpál, kouzelnickou soutěž v házení slavným camrálem do obruče. Kromě prohlídky interaktivních prostředí se během víkendových dnů můžete těšit také na tematické aktivity, které vás ještě více vtáhnou do světa kouzel.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku