Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Samosběr i dýňové pyramidy! 6 dýňových farem, které stojí za návštěvu

Podzimní období je neodmyslitelně spjato s dýněmi. Někdo z nich vyřezává halloweenské strašáky, jiný vaří dýňové dobroty. A tak není divu, že se v posledních letech daří dýňových farmám či samosběru dýní. Vybrali jsme pro vás nejznámější místa po celé České republice, kde objevíte ty nejkrásnější dýně.

Přemýšlíte, kam o víkendu vyrazit s rodinou? Nebo jenom chcete halloweenskou dýni, ze které si vyřezáte strašidelný obličej? Ať tak či onak, vyrazte na dýňovou farmu či samosběr dýní.

Statek u Pipků

V Nové Vsi u Leštiny naleznete místo ideální pro všechny milovníky dýní. Na Statku u Pipků můžete nejen obdivovat impozantní dýňové pyramidy, ale také si dýně zakoupit. Navíc jde o perfektní výletní místo pro rodiny s dětmi, neboť zde najdete mnoho dřevěných a slámových atrakcí. Dýňový svět můžete navštívit od středy do neděle. Nezapomeňte se ale před svou návštěvou zaregistrovat a jejich webových stránkách. Dospělí zaplatí za vstup 120 Kč, děti 100 Kč.

Dýňová farma Bykoš

Chcete muškátovou dýni? Nebo dáváte přednost hokaido? Na Dýňové farmě Bykoš si každý přijde na své. Víkendy zde ožívají dýňovými hostinami, a tak můžete ochutnat lahodné dýňové koláče či polévky. Pro mladší návštěvníky je připraveno bludiště z kukuřice a roztomilá mini zoo. Farma otevírá své brány každý víkend od 10 do 17 hodin, ale pamatujte, že je otevřena jen do konce října.

Mohlo by se vám líbit

Kosmetické produkty z dýně: Snižují produkci mazu, redukují vrásky a mají exfoliační účinky

K podzimu neodmyslitelně patří dýně! Někdo si vychutnává dýňovou polévku, jiný dává přednost dýňovému latté. V posledních letech si ale dýně začal všímat i kosmetický průmysl, který (znovu)objevil její blahodárné složení.
marianne.cz

Vraňany Farma Hanč

Farma Hanč ve Vraňanech je neodmyslitelně spjata se samosběrem jahod. Rozhodně se ale vyplatí, když farmu navštívíte také na podzim. Nejenže si můžete vybrat z mnoha krásných jedlých dýní, ale také si na farmě můžete zakoupit okrasné dýně vhodné na halloweenské vyřezávání. A pokud vám při výběru perfektní dýně vyhládne, navštivte jejich farmářské bistro, které aktuálně nabízí dýňové pochoutky.

Horňácká farma

Dýně vypěstované bez jakékoliv chemie? Přesně tím se pyšní Horňácká farma v Hrubé Vrbce nedaleko Veselí nad Moravou. Na Horňácké farmě aktuálně probíhá samosběr dýní, a tak si můžete přijít pro hokaido, muškátovou, špagetovou či máslovou dýni. Zároveň na farmě objevíte i šedou hokaido dýni, kterou lze využít stejným způsobem jako klasickou hokaido. Farma je otevřena sedm dní v týdnu.

Mohlo by se vám líbit

Inspirace: Vtiskněte letošnímu Halloweenu netradiční tvář

Originálně vyřezaná dýně je nejen symbolem Halloweenu, ale také krásná podzimní dekorace, která ozvláštní váš domov.
marianne.cz

Farma Brož

Dýňovou samoobsluhu najdete na Farmě Brož v Radňově u Květinova. Jak samoobsluha funguje? Z vyskládaných dýní si vyberete takovou, který se vám líbí, zvážíte ji a následně do pokladničky vhodíte příslušnou částku peněz. Klasické halloweenské dýně jsou k dispozici za 10 Kč/kg, hokkaida za 10 Kč/kg, špagetové a máslové dýně za 20 Kč/kg. Farma Brož každý den doplňuje sortiment o čerstvě utržené dýně.

Zahradní centrum Komárov

Za dýněmi můžete vyrazit také do Zahradního centra Komárov v Opavě, kde najdete různorodé druhy dýní. Pokud hledáte pouze okrasné dýně, pak je v Zahradním centru Komárov koupíte za 15 Kč (za kus). Pro dýně se můžete zastavit každý den od 9 do 18 hodin.

Mohlo by se vám líbit

Halloween se blíží a my vám přinášíme 10 způsobů, jak se slaví ve světě

Téměř všude na světě se dnes vyřezávají dýně. Ale Halloween má spoustu dalších stylů oslav.
marianne.cz

Související články

Životní styl
Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Móda
Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Tradice
Naši předci se snažili bouřky zahnat. Měli způsob i proti krupobití

Naši předci se snažili bouřky zahnat. Měli způsob i proti krupobití