Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

KNIŽNÍ TIPY: 5 knih pro dlouhé podzimní večery

Podzim už dávno začal, brzy se stmívá a to je ideální čas na strávení příjemných chvil s nějakým zajímavým čtením a hrnkem dobrého čaje. Přinášíme vám pět tipů na knižní novinky či současné bestsellery.

Eliška Vrbová | 21. 10. 2016
Foto: Getty Images
 
Michaela Losekoot, Miloš Říha – Bez jablka

large

Sepsat původně internetový blog do knihy se stává čím dál populárnějším formátem. Po Marii Doležalové a Sedmilhářkách se do tohoto stylu pustila i dvojce Michaela Losekoot a Miloš Říha. Jejich blog Bezjablka.cz už rok reflektuje různé životní kroky, situace a stereotypy jako je sestěhování se, první debata o dítěti nebo dovolená zároveň z ženského a mužského pohledu. Autoři jsou z generace dnešních třicátníků, tedy první generaci, která si v životě nastavuje svá vlastní pravidla v aktuálním rychle se měnícím světě. S ironií a nadsázkou komentují, jak by vypadal svět, kde se před sebou žena a muž nestydí a mluví o všem otevřeně.

ČTĚTE TAKÉ: 3 knihy, které vás inspirují, jak se stát Pařížankou


Paula Hawkins – Dívka ve vlaku

big divka ve vlaku IOv 262619

Román ověnčený titulem Kniha roku 2015 se letos dočkal i svého filmového zpracování s Emily Blunt v hlavní roli. Kritici tento thriller chválí a označují ho za velmi podobný knize Zmizelá od Gillian Flynn. Hlavní postavou je zde Rachel, která každý den dojíždí ranním vlakem do Londýna. Při každé cestě se víc a víc zajímá o život mladého páru žijícího v jednom z domů, kolem nichž vlak projíždí. Když žena z onoho páru nečekaně zmizí, stane se Rachel součástí jejich příběhu, jež se stále zamotává. Rachel obrátí život naruby nejen sobě, ale také mnoha lidem z okolí. Dívka ve vlaku je podle čtenářů neuvěřitelně čtivá a zkrátka chcete vědět, co bude dál.

ČTĚTE TAKÉ: 5 životopisů žen, které nás stále fascinují


Jojo Moyes – Než jsem tě poznala

9788024921884

Pokud jste spíše milovnicí silných romantických příběhů, bude román Než jsem tě poznala to pravé pro vás. I když už se nejedná o úplnou novinku, příběh je stále oblíbený zřejmě také díky svému filmovému zpracování z letošního roku. Hlavní postavy Louise a Will jsou na první pohled naprosto odlišnými lidmi. Když ale Will po nehodě skončí na vozíku a Louise se stane jeho ošetřovatelkou, zjistí, že mají přeci jen něco společného – vzájemné zalíbení v tom druhém. Než jsem tě poznala možná je jenom další z bezpočtu romantických knížek, přeci jen je ale v něčem jedinečný.

ČTĚTE TAKÉ: KNIHY: 5 velkých příběhů o lásce, které nás nikdy nepřestanou bavit


Fredrik Backman - Tady byla Britt-Marie

180485

Další v pořadí humorných románů švédského autora Frederika Backmana je tentokrát o ženě jménem Britt-Marie. Ta po čtyřiceti letech manželství opustila město a manžela, který ji podváděl, a přijela do Borgu, což není nijak atraktivní vesnice a na nový začátek není vhodná už vůbec. Tedy, alespoň na první pohled, protože něco úplně nového se zde Britt-Marii nakonec přihodí. A sice to, že se stane koučem místního fotbalového týmu. Pokud se ráda u knihy opravdu od srdce zasmějete, jsou Backmanovy příběhy to pravé pro vás. Kromě Tady byla Britt-Marie napsal ještě Babička pozdravuje a omlouvá se a Muž jménem Ove.

ČTĚTE TAKÉ: 15 činností, u kterých si podle studie nejlépe odpočinete


Martina Bechyňová – Minimalismus

Tisk obalka print sizeMartina známá také jako Blondieverse je česká blogerka, která si před nedávnem obarvila vlasy z blonďaté na modrou a (nejen) s tím se změnil i směr jejího blogu a života celkově. Dle vlastních slov viděla smysl života ve sbírání dobrých známek ve škole a titulů, což ji ale po získání toho prvního přešlo. Ujasnila si priority a po zkušenostech s prací v kanceláři i s životem profesionální blogerky začala myslet jinak a z tohoto světa utekla – z čistě morálních a osobních důvodů. Dnes má ve svém biu na blogu napsáno „pro radost, ne pro byznys“. A v podobném duchu se nese i celá její první kniha Minimalismus.

ČTĚTE TAKÉ: 5 tipů, jak se přes víkend zbavit stresu

Související články

Zábava
Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Zábava
Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Zábava
Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?