Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

7 zastaralých pravidel randění aneb Takhle už nikoho nesbalíte

Vzpomeňte si na první rande. Plná očekávání stojíte hodiny před zrcadlem, na zemi se astronomickou rychlostí zvětšuje hromada oblečení, které jste si zkusila, ale vzápětí zařadila do kategorie "příliš vyzývavé" nebo "vypadám jako stará panna" a ne a ne najít něco mezi. Jste terčem rad od zkušených kamarádek, které už svou první schůzku zažily, a tak se nominovaly do pozice vašeho vztahového kouče. "Hlavně se s ním na prvním rande nelíbej", "V žádném případě mu nevolej první", "Hraj nedostupnou". Jenže v moderním světe randění už dávno taková pravidla neplatí.

Karolína Peřinová | 25. 03. 2018

Spousta žen má stále pocit, že musí randit podle jasně daných pravidel (nastavených ještě v minulém století), která údajně zaručí lásku až za hrob. Jenže funguje to tak stále v roce 2018? Jistěže ne. Raději se řiďte srdcem a tím, co chcete vy sama. Pokud je to pusa hned na prvním rande, tak směle do toho! A o jakýchže pravidlech tu mluvíme?

Žádná pusa na první schůzce

Chemie je základní stavební kámen, bez kterého by se kvalitní vztah nedal stavět. Jistě, první rande je hlavně o vzájemném poznávání a zjišťování, jestli budeme vůbec stát o další. Fyzická přitažlivost je ale neméně důležitá, takže pokud to mezi vámi jiskří už na první schůzce (což je jedině dobře), polibku se nebraňte.

Muži by měli vždy zaplatit účet

Zatímco ignorování tohoto pravidla neprospěje vaší peněžence, vašemu vztahu určitě ano. Dříve muži vždy platili útratu, protože ženy moc nevydělávaly a bylo dáno, že muž má veškerou kontrolu nad financemi (a nad spoustou dalších věcí). Ale v dnešní době je mnoho úspěšných pracujících žen, které ve vztahu vyžadují rovnoprávnost. Tak proč se o účet nepodělit, nebo partnera jednou za čas nepozvat na večeři.

Pravidlo třetího rande

Je to podobné jako s polibkem na prvním rande. Na pravidla, která vám nakazují ignorovat fyzickou přitažlivost, zapomeňte. Občas se vyplácí rozum nechat doma a řídit se svými pudy. Pokud to mezi vámi jiskří, vytvořte si vlastní pravidla.

Nový objev nepředstavujte rodině ani přátelům, dokud to nebude mezi vámi vážné

Je naprosto normální, že nechcete muže, se kterým randíte jen chvíli a ještě nevíte, co se z toho vyklube, představovat kamarádům a rodině. Na druhou stranu, není nic špatného na tom, že ho představit chcete. Pokud to zrovna není sňatkový podvodník, který touží po vašem rodinném dědictví, klidně ho pozvěte na rodinnou sešlost nebo oslavu kamarádky. Někdy je zbytečné tyto světy oddělovat.

Mezi ženou a mužem nemůže vzniknout přátelství

Vážně si to stále někdo myslí? Je pravda, že spousta milostných vztahů vzniká z přátelství. Když tam ale chybí jiskra, která by probudila ty pověstné motýly v břiše, neznamená to další zklamání v lásce. V případě, že jste s tím mužem ráda a rozumíte si, může z toho vzniknout celoživotní přátelství. Pokud máte partnera, kterému vadí, že se kamarádíte s muži, zřejmě vám neveří. A kvůli tomu je zklamáním v lásce možná právě tento vztah. 

První krok musí vždy udělat muž

Je rok 2018, jsme emancipované ženy a doba, kdy se ženám říkalo co je vhodné a co ne, je dávno pryč. Klidně udělejte první krok vy, ukažte, co chcete. Mimo jiné vám to ušetří spoustu času při čekání u telefonu.

Hrajte nedostupnou

Žena na schůzce předstírá, že ji muž vlastně moc nezajímá. Má za to, že je to sexy a že tím ho určitě dostane. Tak se to přeci psalo v příručce o randění (z roku 1970). Ve skutečnosti se jí ale její protějšek moc líbí a vnitřně bojuje s tím, aby o něj neprojevila moc velký zájem. To se pro dámu přeci nesluší. Tak to ale nefunguje. Jestli jste na rande s někým, kdo vám imponuje, líbí se vám, a mohl by vás udělat šťastnou, dejte mu to najevo.

Také si myslíte, že se podle těchto pravidel už nerandí? Znáte ještě nějaká?

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma