Přejít k hlavnímu obsahu
Zábava

Advent se blíží! Připravte pro své blízké originální adventní kalendář

Info ikona

Vyměňte čokoládový kalendář za dílo hodné mistra!

Nebudeme si nic nalhávat, čokoládový adventní kalendář má své kouzlo a bezpochyby potěší velkého i malého milovníka sladkostí. Jenže občas není na škodu připravit pro blízkého člověka něco speciálního. Něco, co nelze koupit v každém obchodě. Něco, do čeho dáte kus své kreativity, a především lásky.

Na mysli máme vlastnoručně vyrobené adventní kalendáře, které můžete vytvořit nejen pro děti, ale třeba i pro své drahé polovičky. A jak na to? Možností je opravdu mnoho! Někdo vyrobí okénka z krabiček od sirek, jiný použije papírové pytlíčky, další zaexperimentuje a ušije sáčky, do kterých následně vloží malé dárečky nebo drobnosti. Zároveň v obchodech můžete sehnat mnoho pomůcek, které vám s tvořením pomohou.

A do jakých adventních kalendářů jsme se zamilovali my?

  • Na vlásku

Nemáte příliš času, a přesto chcete potěšit blízkého člověka vyrobeným adventním kalendářem? Pak vsaďte na visící dárečky. K výrobě budete potřebovat větev, ramínko nebo obyčejný provázek, na který připevníte buď samostatné dárečky nebo třeba pytlíčky či obálky s číslicemi. Výsledek? Jednoduchý adventní kalendář, který zároveň skvěle zapadne do interiéru. 

Advent
Zdroj: Pinterest
Advent
Zdroj: Pinterest
  • Dřevěný adventní kalendář

Další možností je, že si pořídíte dřevěný adventní kalendář, který následně ozdobíte k obrazu svému. Takové kalendáře můžete sehnat třeba na internetu, nebo ve speciálních prodejnách s kreativním zbožím. Následně si pohrajete s barvou, ozdobíte čtyřiadvacet okének a vložíte sladkosti. Ideální pro všechny, kteří chtějí mít kompaktní adventní kalendář.

Advent
Zdroj: Pinterest
  • Toaletní ruličky v roli skřítků

Není žádným tajemstvím, že z toaletních ruliček jde vyrobit mnoho zajímavých věcí. Jednou z nich je také adventní kalendář. Pokud patříte mezi kreativní duše, můžete ruličky proměnit ve skřítky a naplnit jejich bříška bonbóny a čokoládkami. Následně stačí na jejich čepice připevnit číslice a postavit je na čestné místo u vás doma.

Advent
Zdroj: Pinterest
  • Kniha plná sirek

Krabičky od sirek jsou vděčné, a tak se je nebojte využít i při výrobě adventního kalendáře. Jednou z možností je, že z nich vytvoříte otvírací knihu, která bude plná bonbonů či jiných drobných sladkostí. Krabičky stačí ozdobit, připevnit na pevné desky a naplnit. Naprosto jednoduchá záležitost, která ale vypadá velmi efektně.  

Advent
Zdroj: Pinterest
  • Minimalismus se zavařovačkami

Pokud si nepotrpíte na vánoční motivy, pak by vás mohl zaujmout adventní kalendář složený ze zavařovacích láhví. Vezměte si různorodé zavařovačky, přebarvěte je na vámi zvolenou barvu a očíslujte. Skvělé je, že do láhví můžete umístit i větší sladkosti či jiné druhy dárků. Snažte se také, aby vámi zvolená barva ladila s interiérem.

Advent
Zdroj: Pinterest

Chystáte se vyrobit vlastní adventní kalendář? 

ČTĚTE TAKÉ: 4 adventní tradice našich předků, které vás možná překvapí