Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Čeká nás víkend plný akcí, kultury a zábavy. Kam se vydáte?

Byla by škoda tenhle víkend jen ležet u vody. Festivaly plné zábavy, divadla a hudby nebo sportovní akce, díky které můžete dobré věci. Vyberte si!

 

15. srpna: Festival Overtone v pražských Riegrových sadech
Na české festivalové mapě se objevuje zbrusu nové jméno – Overtone Festival. Ten je netradiční zejména svým konceptem – proběhne čtyřikrát do roka, pokaždé na jiném místě v Praze nebo Brně. Overtone představí vždy tři až čtyři účinkující vybrané tak, aby kvalita převažovala nad kvantitou. První edice se uskuteční už 15.8. v Riegrových sadech na pražských Vinohradech. Headlinerem první edice je německé folkotronické duo Milky Chance, vystoupí i indie popová úderka z Dánska The Asteroids Galaxy Tour, Shannon Saunders, teprve jednadvacetiletá dance-popová vycházející hvězda, která začala slávu poznávat už v patnácti na YouTube. Českým zástupcem jsou Android Asteroid, které tvoří dva pražští producenti, Jan Pospíšil a Tomáš Konůpka.
Lístky na Overtone jsou k dostání na GoOut.cz za 690 Kč.

Depositphotos 63899435 s 201515. srpna: Dobročinný dívčí běh Girls Run na Petříně
Sportovní povahy zaujme další sobotní akce: Petřínský čtyřkilometrový běh v rozmanitém terénu. Nejde ale jen o to si zasportovat, navíc můžete podpořít dobrou věc. Výtěžek akce, stejně jako vaše případné dobrovolné příspěvky, poputují neziskové organizaci ROSA, která se zabývá problematikou domácího týrání žen.
Symbolické startovné činí 50,- Kč. Přihlášku a propozice běhu najdete na www.triprague.cz/doprovodne-akce

 

15. srpna: Rodinný festival Pod hrází v Jablonci nad Nisou
V lesoparku v těsné blízkosti jablonecké přehrady proběhne v sobotu od 13 hodin Festival pod hrází. Kromě hudebních a divadelních vystoupení se návštěvníci můžou těšit třeba na workshopy, prezentaci vybraných zástupců regionální gastronomie, řemeslníky, ale i premiéru nového českého filmu Burani aneb Troška trapné komédie, který vznikl v produkci Jizerského filmového spolku. Cílem festivalu je prezentovat především malé, nezávislé a nekomerční tvůrce i projekty z oblasti hudby, filmu, řemesel, gastronomie a designu. V rámci hudebního programu vystoupí například Ondřej Ruml, rodák z Jablonce nad Nisou, nebo známá hudební formace Republic of Two, divadelní představení předvedou loutkoherci ze spolku loutkářů Vozichet a divadlo F. X. Kalby. Zajímavé budou také workshopy pro dospělé i děti, které chystá ruční papírka Papyrea nebo kreativní dílna keramického ateliéru Vočko nebo ateliér Polaroid Love.
Vstup je zdarma.
Podrobný program najdete zde: https://www.facebook.com/events/1614705602081118/

 

NoFit State Circus sapito16. srpna: start Letní Letné a videomapping Kaplického knihovny na Špejcharu
Letošní ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná zahájí 16. srpna jednorázový videomapping, díky kterému se na pražském Špejcharu objeví unikátní knihovna architekta Jana Kaplického. Během ozvučených projekcí na cirkusové šapitó hlavní hvězdy festivalu, britského souboru NoFit State Circus, ožije v projektu souboru Cirque Garuda příběh poznání i propojení s přírodou.
12. ročník Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná nabídne od 16. srpna do 3. září výjimečná zahraniční představení, která v jeho historii nemají obdoby: nejznámější a nejlepší britský soubor nového cirkusu NoFit State Circus a francouzský soubor Compagnie Rasposo, který přiveze představení Morsure – strhující, drsné, živočišné, tělesné, existenciální, plné vrcholné akrobacie, nového cirkusu, tance i divadla. Festival nabídne také další zahraniční i domácí soubory nového cirkusu, pohybového divadla či klaunerie (například premiéru společného představení režijní dvojice SKUTR a Loser(s), soubory Kitch Kong Company a Guillaume Martinet z Francie, Amanitas Fire Theatre, Cink Cink Cirk, Cirque Garuda, Cirkus TeTy, Cirkus Mlejn, Cirk La Putyka i Cirksession).
www.letniletna.cz

 

Související články

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

Zábava
Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Zábava
Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu