Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 23. října: Ryby mají pustit minulost, Vodnáři si uklidit v hlavě

Je tu další týden a s ním i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Energie, jež budou toto období provázet, nebudou jednoduché a mnohdy můžeme mít pocit, že se s druhými (nebo i sami se sebou) nedokážeme domluvit. Důležitou roli sehrají emoce, které však ve své vyhrocené formě mohou zastínit nalezení schůdného řešení. Na každé znamení zvěrokruhu navíc čeká ještě další důležité téma, na které se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 20. 10. 2023

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Představa dokonalosti má nekonečné množství variant; co člověk, to jiné pojetí vize. Často za dokonalé považujeme něco mimo nás. Obdivujeme, divíme se, někdy závidíme. Mnohdy ale pro jedno nevidíme druhé. Pozastavujeme se nad dokonalostí jiného a nevnímáme svou vlastní. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte na to, že i vy jste – přes všechny domnělé nedostatky – bezchybná. Zamyslete se nad tím, jak vidíte sebe samu, a odpovězte si na následující otázky:

 • Koho ze svého okolí obdivuji a proč?
 • V čem jsem naopak lepší já? A dokážu pro něco obdivovat sebe samu?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Podělit se s někým o svou radost příjemné pocity ještě znásobí. Zejména v případě, že ji sdílíme slovně a s člověkem či lidmi, kteří jsou fyzicky přítomni, nikoli s často docela neznámými osobami v anonymním světě sociálních sítí. Protože – ač je svět složený z pestrých fotografií a chytlavých prohlášení jakkoli lákavý –, není to realita. Opravdový versus digitální svět je i vaše aktuální téma. Nezapomínejte, že mít jednoho skutečného přítele z masa a kostí je mnohem víc než stovka elektronických přátel. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Kolik opravdových přátel, na které se mohu spolehnout, mám?
 • Kolik času trávím na sociálních sítích komunikací s lidmi, které osobně vůbec neznám? Co mi to přináší?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Rozhodli jsme se být složití, ačkoli síla je často naopak v jednoduchosti. Příkladem je příroda se svými jasnými zákonitostmi a čistotou, transparentností a nekomplikovanou logikou. Ve jménu vědy jsme zapomněli používat selský rozum a moudrost generací před námi pro nás není dostatečně relevantní. Vzdalujeme se od své podstaty, zatímco bychom se jí měli přibližovat. Je to i vaše téma pro nadcházející dny. Nezapomínejte, že někdy je to nejjednodušší řešení zároveň to nejlepší. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Souhlasím s tvrzením, že nejjednodušší je často nejlepší? Kdy jsem takovou situaci zažila?
 • Jak bych definovala selský rozum? A dokážu ho používat?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Důvěra v druhého člověka je tím, co dělá život krásnějším. Pokud víme, že máme vedle sebe někoho, komu můžeme věřit, a také my mu nabízíme totéž, je to jako výhra v loterii. O peníze tu však nejde; hlavní cena je nehmotná a nesrovnatelně cennější. Důvěra je i vaše aktuální téma. Nezapomínejte na skutečnost, že důvěra druhého se nesnadno získává, zato velmi jednoduše ztrácí. A že slova a činy už nikdy zpátky nevezmete. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Komu ve svém životě plně důvěřuji?
 • Zklamal někdy někdo mou důvěru? A naopak – byla jsem já ten, kdo druhého zradil?
Mohlo by se vám líbit

Bydlení podle horoskopu! Víme, co které znamení potřebuje ke štěstí

Máte rádi pořádek, eleganci, nebo potřebujete především útulný domov? Napoví to o vás datum narození a znamení zvěrokruhu, ve kterém jste se narodili. Jak je to s vašimi blízkými?
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Jsou lidé, jejichž hlavním problémem je odkládání. Mylně se domnívají, že zítřek přinese novou energii, více síly, odhodlání, moudrosti… To se ale obvykle nestane a jediným „hmatatelným“ výsledkem je nepříjemný pocit, že jsme něco nedotáhli do konce, nebo že jsme se někde zasekli. V kontextu toho je zřejmé, že odkládání nemá žádný význam, protože zítřek se promění v dnešek a my se stejně budeme muset rozhoupat. Odkládání je i vaše aktuální téma. Přestaňte věci donekonečna odkládat a začněte řešit, co k řešení je. V té souvislosti si odpovězte na tyto otázky:

 • Co pořád dokola odkládám? A proč vlastně?
 • Kdy naposledy se mi potvrdilo, že odkládání bylo zbytečné? Třeba v okamžiku, kdy jsem nakonec udělala to, co jsem dlouho odkládala, a zjistila, že to vůbec nebylo tak těžké…

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Všichni se obvykle snažíme být lepší – víc milující, víc ochotní, víc přátelští a upřímní k okolí i k sobě. Zdaleka ne vždy to vyjde, což by ale neměl být důvod k sebeobviňování. Budeme-li se trestat za každý nezdar pocitem viny, skončíme v kruhu zoufalství a beznaděje, jenž nás nakonec zbaví možnosti jasného úsudku ohledně sebe a situací, které nás potkají. Sebeobviňování je i vaše aktuální téma. Uvědomte si, že permanentní pocity viny mohou být velmi destruktivní, znemožňující jakýkoli posun dál. V té souvislosti najděte odpovědi na tyto otázky:

 • Za co se opakovaně obviňuji? A jaká je cesta ven z bludného kruhu?
 • Setkala jsem se už se situací, kdy mi někdo druhý podsouval pocit viny tak dlouho, až jsem jej přijala? Jak příběh pokračoval?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Pouze nám lidem je vlastní často nesmyslné srovnávání se s někým dalším. Jenomže přiznejme si, že vždycky tu bude někdo krásnější, nadanější, silnější, inteligentnější nebo zdánlivě šťastnější než my sami. Zároveň tu ale pokaždé budou také ti, co jsou na tom ve všech zmiňovaných ohledech hůř. Srovnávání se je i vaše aktuální téma. V té souvislosti je dobré uvědomit si, že cesta k nalezení sebe sama nespočívá v porovnávání se, ale v naplňování vlastního potenciálu tím nejlepším možným způsobem. V návaznosti na předchozí řádky si odpovězte na tyto otázky:

 • Kdy naposledy jsem se s někým porovnávala? A z jakého důvodu?
 • Nakolik znám a snažím se naplňovat svůj potenciál?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Milostné vztahy jsou nadčasové téma nás lidí. Toužíme po spřízněné duši, věříme v prince na bílém koni, který nás „vysvobodí“ ze zakletí všech předchozích neúspěšných vztahů a učiní nás šťastnými. Jenomže příběh o panu dokonalém se v naprosté většině nekoná. Nikdo totiž nemá povinnost přinést nám štěstí naservírované na zlatém podnose; ani nemůže, i kdyby chtěl. Opravdové štěstí pramení z vnitřního bohatství a vyspělosti, nikoli ze svazku s druhým člověkem. Je to i vaše aktuální téma. Jste-li sama se sebou za jedno, přirozeně k sobě přitáhnete lásku, po níž toužíte.

 • Jak bych definovala svůj milostný život? A jsem s ním v této formě spokojená?
 • Jaký mám vztah k sobě samé?  
Mohlo by se vám líbit

Matky podle znamení zvěrokruhu: Jste ambiciózní a soutěživá, nebo spíš pohodářka, která dětem všechno dovolí?

Datum narození ovlivňuje naše životy ve všech ohledech, ať jde o ,vztahy práci, volný čas, zdraví nebo třeba povolání. Výchova dětí a rodičovství není výjimkou. Každé znamení je zkrátka jiné. Ať už děti máte, potomka zrovna čekáte, nebo ho zatím jen plánujete, přečtěte si, co říkají charakteristiky znamení zvěrokruhu právě o vás nebo třeba o vaší mamince.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Stres čas od času potká každého z nás. Jeho přemíra je sice bolestí současné doby, v určitých podobách byl však přítomný už od počátku lidstva. Není vždy jen devastující; občas ho potřebujeme k tomu, abychom podali maximální výkon. Stres ale nesmí trvat dlouhodobě – v řádu týdnů či měsíců. V takovém případě je jeho vliv na psychické i fyzické zdraví jednoznačně zlý. Stres je i vaše aktuální téma. Vymaňte se ze svého zacyklení a najděte způsob, jak se uvolnit. Chraňte se před neblahými následky dlouhodobého nervového vypětí. V té souvislosti si odpovězte na tyto otázky:

 • Nakolik se v současné době cítím být ve stresu?
 • Jaký je můj největší stresor a jak si mohu pomoci?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Kvůli všeobecnému shonu a všudypřítomnému hluku ztrácíme schopnost naslouchat a slyšet. Svým vnímáním zůstáváme na povrchu a neslyšíme to podstatné. Vzdalujeme se od sebe a plníme mnohdy nesmyslné požadavky okolí. Hlas uvnitř nás je tichý, a pokud ho dlouhodobě nejsme schopni vnímat, projeví se na jiné úrovni. Začneme mít nejrůznější fyzické potíže, často – v očích lékařů – bez zjevné příčiny. Vnitřní hlas je i vaše aktuální téma. Neignorujte volání své duše a při prvních potížích zpozorněte. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:  

 • Dokážu se plně utišit a vnímat jen sebe samu?
 • Dokážu naslouchat i druhým? Vnímám jejich sdělení vícero smysly a umím nahlédnout pod povrch samotných slov?  

Vodnář 21. 1.20. 2.)

Mysl je skvělý nástroj, ale jen do okamžiku, kdy nám slouží. Chopí-li se plného vedení, obvykle to dobře nedopadá. Nedává totiž žádný prostor srdci a naše následná rozhodnutí podle toho vypadají. Žádný extrém však není dobrý a v kontextu toho platí, že není ideální ani rozhodování výhradně srdcem. Jako optimální se zdá být mix obojího, obohacený o nabyté zkušenosti a s přihlédnutím na konkrétní okolnosti. Vztah mysli a srdce je i vaše aktuální téma. Ať se rozhodujete jakkoli, vždy dbejte na to, abyste nešla proti svému přirozenému nastavení. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Jakým způsobem se obvykle rozhoduji? Jak velkou roli hraje při tom hlava a kolik prostoru dostává srdce?
 • Kdy naposledy jsem učinila důležité rozhodnutí a jaká má část měla hlavní slovo?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Minulost by neměla být tím, v čem se zasekneme. Události, které jsme prožili, se staly z nějakého důvodu; obvykle proto, abychom se z nich poučili, ať šlo o jakkoli bolestivou lekci. Důležité ale je vše zpracovat, pochopit a pustit, protože jinak nemáme valnou šanci posunout se dál, resp. blíž k sobě. Vztah s minulostí je i vaše aktuální téma. Přestaňte se donekonečna zabývat tím, co bylo, a soustřeďte se na to, co je teď. Hledejte způsoby, jak svou minulost zužitkovat do plusu, ne naopak. V té souvislosti si odpovězte na následujíc otázky:

 • Co ze své minulosti stále nemohu pustit? Proč v ní ulpívám?
 • Kdy jsem naopak uznala, že zkušenost z dřívějška, byť jakkoli v tu chvíli nepříjemná, mi byla později k užitku?

Zdroj: autorský článek

Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma