Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Jen málokdo by neznal jméno Meryl Streep. Americká herečka patří mezi nejžádanější hvězdy Hollywoodu a její kariéra čítá desítky filmů a seriálů. Ačkoliv dnes slaví 75. narozeniny, stále vypadá skvěle, mladistvě a její skutečný věk bychom jí rozhodně netipovali. Připomeňte si její největší kariérní milníky a prohlédněte si, jak se v průběhu let měnil její styl. Meryl totiž není ikonická jen svými hereckými výkony, ale také svým citem pro módu.

Aneta Akgül | 22. 06. 2024

Začátky hvězdné kariéry

Lásku k divadlu a herectví projevovala Meryl Streep (vlastním jménem Mary Louise Streep) již od útlého věku. Po studiích na Vassar College pokračovala na prestižní Yale School of Drama, kde si osvojila herecké techniky a získala skvělou přípravu na profesionální kariéru, která ji čekala. Dveře do Hollywoodu jí byly otevřeny po jejím debutu na Broadwayi v roce 1975, kde zazářila v inscenaci Trelawny of the Wells. Zanedlouho poté, konkrétně o 2 roky později, přišla její první filmová role ve filmu Julia, kde hrála po boku Jane Fondy. Brzy nato následovala další významná role v televizním miniseriálu Holocaust (1978), za kterou získala svou první cenu Emmy. Skutečný průlom však přišel s filmem Lovec jelenů (1978), který ji vynesl první nominaci na Oscara.

Mohlo by se vám líbit

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Následník britského panovnického trůnu, princ William z Walesu, dnes slaví 42. narozeniny. Kromě oficiálních povinností, služeb pro britské Královské letectvo a sympatickou prezentaci se do obliby veřejnosti dostal také díky sňatku s Kate Middleton a početí tří potomků, tedy tří následníků trůnu. Pojďme si při příležitosti narozenin prince Williama společně připomenout ty nejhezčí momenty s jeho rodinou.
marianne.cz

Jedním z klíčových milníků v její kariéře byl film Kramerová versus Kramer (1979), kde si zahrála po boku Dustina Hoffmana. Právě za tento výkon získala svého prvního Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Další zásadní roli ztvárnila v roce 1982 ve filmu Sophiina volba podle stejnojmenné knihy Williama Styrona. Tento výkon jí vynesl druhého Oscara, tentokrát za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli.

Svého třetího Oscara získala v roce 2011 za ztvárnění britské premiérky Margaret Thatcherové ve filmu Železná lady. Tento výkon potvrdil její status jedné z největších hereček všech dob, a to naprosto zaslouženě. Každou rolí, kterou Streep ztvární či ztvárnila, veřejnosti jen potvrzuje, že je to herečka s velkým H.

Mohlo by se vám líbit

Legendární Cher brzy oslaví 78 let: Podívejte se na její nejikoničtější módní momenty

Hudební ikona Cher oslaví 20. května neuvěřitelné 78. narozeniny. Její hluboko posazený hlas, specifický účes a nekonvenční módní styl z ní zaslouženě udělaly legendu. Pojďme si při této příležitosti připomenout její nejslavnější módní momenty.
marianne.cz

Meryl Streep jako módní inspirace

Kromě hereckých výkonů je Meryl Streep známá také svým módním stylem. Na začátku kariéry preferovala jednoduché a elegantní modely, často s konzervativním nádechem. V průběhu 80. let se ale její styl stal odvážnějším a sofistikovanějším. Často volila výrazné barvy a neobvyklé střihy, díky kterým vždy zaujala. Na extravaganci si ale v posledních letech už příliš nepotrpí, možná i vzhledem ke svému věku. Na červeném koberci často volí luxusní a elegantní modely od předních světových návrhářů, ve kterých vypadá vždy famózně.

Mohlo by se vám líbit

Zpěvák Prince by oslavil 66. narozeniny: Připomeňte si jeho nejikoničtější módní momenty, kterými se mohou inspirovat i ženy

Za módní ikony je považováno mnoho umělců a legendární hudebník Prince se mezi ně zaslouženě řadí. Kromě toho, že dal světu nespočet skladeb, které dodnes rezonují mnohými z nás, obohatil společnost také o specifický přístup k oblékání. Svými modely častokrát stíral hranici mezi mužskými a ženskými kousky, čímž se bezpochyby zapsal na seznam umělců s nejzajímavějším módním stylem, kterým se můžeme dodnes inspirovat.
marianne.cz

V 75 letech vypadá neuvěřitelně

Opravdový věk této hvězdy by správně odhadl jen málokdo. Navzdory němu si stále udržuje energii a vitalitu, což se odráží i v jejích hereckých výkonech. Zkrátka a jednoduše, neustále všem dokazuje, že věk je jen číslo. Meryl stárne s nepopiratelnou grácií a elánem, které jí mnozí z nás mohou jen závidět. Pojďme se společně podívat na to, jak šel čas s touto hollywoodskou ikonou.

Jak šel čas s Meryl Streep? Podívejte se do naší galerie!
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Zábava
Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Zábava
Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky