Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Zpěvák Prince by oslavil 66. narozeniny: Připomeňte si jeho nejikoničtější módní momenty, kterými se mohou inspirovat i ženy

Za módní ikony je považováno mnoho umělců a legendární hudebník Prince se mezi ně zaslouženě řadí. Kromě toho, že dal světu nespočet skladeb, které dodnes rezonují mnohými z nás, obohatil společnost také o specifický přístup k oblékání. Svými modely častokrát stíral hranici mezi mužskými a ženskými kousky, čímž se bezpochyby zapsal na seznam umělců s nejzajímavějším módním stylem, kterým se můžeme dodnes inspirovat.

Aneta Akgül | 7. 06. 2024

Hudebník Prince, celý jménem Prince Rogers Nelson, dal světu písně jako Purple Rain, I Wanna Be Your Lover, Kiss nebo When Doves Cry, čímž se bezpochyby zapsal mezi ikony hudebního světa. Jeho působení však mělo mnohem širší rozměr, a to konkrétně v módním průmyslu, kde zapůsobil především svými kreativními modely. Častokrát stíral hranici mezi genderovými stereotypy v oblékání, čímž na některé sice působil poněkud kontroverzně, jiní ho za to ale milovali.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Znáte božskou Marilyn Monroe? Zjistěte, co víte o jejím životě

Americká herečka, zpěvačka a modelka, která okouzluje svět i 60 let po své smrti, by v sobotu 1. června dosáhla 98 let. Pojďme oslavit nedožité narozeniny Marilyn Monroe speciálním kvízem a inspirativními citáty této ikonické krásky, ze kterých lze čerpat životní moudra i dnes.
marianne.cz

Talent od narození

Narodil se v roce 1958 v Minneapolis do hudebně založené rodiny. Někteří lidé jsou obdařeni tím, že na co sáhnou, to jim jde. A přesně takový byl i Prince. Již ve 12 letech uměl hrát na 25 různých hudebních nástrojů a jeho talent byl nepopiratelný. Postupně se dopracoval k dokonalému multiinstrumentalismu, tedy schopnosti ovládat téměř jakýkoliv hudební nástroj. Zlomová v jeho kariéře byla deska s názvem Prince vydaná roku 1979. Ta mu otevřela dveře do světa, a své kreativní nápady tak mohl realizovat jak v hudbě, tak ve své ikonické image.

Legendární módní styl

Každý hudební umělec má svůj specifický styl oblékání a Prince nebyl výjimkou. Stejně jako jeho současníkovi Davidovi Bowiemu se mu podařilo zcela narušit myšlenku genderového stereotypu módního stylu a změnit tak společensky danou vizi toho, jak by se muži “měli” oblékat. Princův styl byl jedinečný, nebojácný a zcela proměnlivý.

Minimalismus bychom v jeho stylu hledali jen stěží. Prince se vyžíval v naprostém opaku, třásně, třpytky, flitry, krajkové rukavice, střapce a další výrazné prvky tvořily základ jeho šatníku. Přes téměř čtyři desetiletí, tedy od vstupu na hudební scénu až po předčasnou smrt v roce 2016, se svým stylem hravě experimentoval a každým outfitem bořil módní stereotypy, které panovaly v tehdejší společnosti. Stejně jako se proměňoval jeho hudební přístup, v němž s každým novým albem překvapil své fanoušky něčím novým, měnil se i jeho styl. Obdobným způsobem, jakým spojoval hudební žánry a vytvářel zcela nové zvuky, spojoval i různé módní disciplíny. A výsledek? Pokaždé “jiný” Prince, který působil zcela neotřele, ale stále soudružně.

Mohlo by se vám líbit

Legendární Cher brzy oslaví 78 let: Podívejte se na její nejikoničtější módní momenty

Hudební ikona Cher oslaví 20. května neuvěřitelné 78. narozeniny. Její hluboko posazený hlas, specifický účes a nekonvenční módní styl z ní zaslouženě udělaly legendu. Pojďme si při této příležitosti připomenout její nejslavnější módní momenty.
marianne.cz

Prince zemřel, jeho odkaz však žije dodnes

Přestože v roce 2016 v pouhých 57 letech předčasně zemřel na předávkování opiáty, což zasáhlo nemalé procento společnosti, jeho hudební i módní odkaz přežívají dodnes. Byl to právě Prince, který do fashion světa přinesl zcela nový nádech, kterým se stal nezapomenutelným. Pojďme si při této příležitosti připomenout některé z jeho nejikoničtějších outfitů, kterými se dodnes mohou inspirovat nejen muži, ale především i ženy. Který se stane vaším favoritem?

Připomeňte si nejikoničtější módní momenty hudebního génia Prince
Zdroj článku

Související články

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne