Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Legendární Cher brzy oslaví 78 let: Podívejte se na její nejikoničtější módní momenty

Hudební ikona Cher oslaví 20. května neuvěřitelné 78. narozeniny. Její hluboko posazený hlas, specifický účes a nekonvenční módní styl z ní zaslouženě udělaly legendu. Pojďme si při této příležitosti připomenout její nejslavnější módní momenty.

Aneta Akgül | 17. 05. 2024

Všichni ji znají pod uměleckým jménem Cher, což je zkrácená verze jejího rodného jména Cherilyn Sarkisian. Zpěvačka, herečka, skladatelka, producentka a módní symbol v jedné osobě s arménskými kořeny má za sebou více než šedesátiletou kariéru. Ačkoliv za pár dní oslaví již 78. narozeniny, vypadá spíše jako svěží padesátnice. Na jejím mladistvém vzhledu mají samozřejmě podíl nejrůznější estetické úpravy, ale také neskutečná píle a dřina.

Cher odjakživa toužila po slávě. Dle její biografie se stůj co stůj snažila stát slavnou. Netušila, co přesně chce dělat, ale věděla, že chce být známou. Do paměti veřejnosti se poprvé zapsala v roce 1965 písní I got you babe, která vznikla ve spolupráci s jejím tehdejším manželem Sonnym Bonem. Píseň obsadila první příčku v hitparádě Billboard Hot 100 a stala se jedním z nejoblíbenějších a nejprodávanějších pop/rockových hitů 60. let.

Cher ale nezaujala svět pouze specifickým hlasem, nýbrž i modely, které nosila. Fanoušci po celém světě proto začali její módní styl napodobovat – po jejím vzoru nosili vše, od zvonů přes pruhované kalhoty a košile s dlouhými rukávy až po kožené vesty. Dívky si rovnaly a barvily vlasy na černo. Kreativní dosah se Cher podařilo ještě více rozšířit, když založila svou vlastní oděvní značku. Pojďme si proto společně připomenout její nejvýraznější módní momenty, kterými se tato ikona zapsala do historie.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Fandíte lásce? Zjistěte, kolik toho víte o nejslavnějších párech všech dob

Milostné osudy jsou jedním z nejsilnějších námětů příběhů, ať už skutečných nebo fiktivních. Láska zkrátka táhne a vždy táhnout bude. Pojďme si připomenout ty nejznámější zamilované páry z historie i krásné literatury.
marianne.cz

Ikonické módní duo Cher & Sonny

Nejen v hudebním, ale i v módním světě se tito dva umělci skvěle doplňovali. Poznali se v roce 1962 a o dva roky později se vzali v Mexiku. Ačkoliv hudební producent Sonny nejdříve zamýšlel pro svou drahou polovičku sólovou kariéru, byla to Cher, která ho přesvědčila, aby vystupovali společně. A tak se zrodilo ikonické duo. Jejich specifický módní styl zahrnoval především kalhoty do zvonu, proužky, vesty, košile s dlouhými rukávy a výrazné barevné kombinace. Společně inspirovali miliony lidí po celém světě, kteří se podle nich oblékali.

 

Módní průlom aneb Cher na Oscarech v roce 1986

Předávání Oscarů je vždy jednou z nejsledovanějších událostí roku. Kromě toho, že napjatě očekáváme, kdo si odnese sošku za nejlepší film a výkon, fascinovaně sledujeme také outfity, ve kterých se zde osobnosti objevují. V roce 1986 Cher vyrazila dech všem přihlížejícím. Outfit, který pro ni vymyslel návrhář Bob Mackie, je rozhodně jedním z těch, které se zapsaly do módní historie. Sama zpěvačka prozradila, že tento model dodnes patří mezi její nejoblíbenější.

 

Info ikona
Cher
Mohlo by se vám líbit

Tyto dámy nad 50 let na Met Gala zastavily čas: Podívejte se, jak září na červeném koberci i v běžném životě

Největší módní událost roku, Met Gala, proběhla 6.5. 2024, tedy první květnové pondělí. Všechnu pozornost standardně získaly překrásné róby a outfity, které nám všem vyrazily dech. Stejně tak nám ale vyrazily dech dámy, kterým je přes 50, ale vypadají tak, jako by se jim podařilo zastavit čas. A to nejen na červeném koberci, ale i v běžném životě. Kdo na letošním Met Gala naprosto zazářil?
marianne.cz

Nahota pro ni nikdy nebyla problém

Vzhledem k tomu, že Cher vždy měla a stále má velmi půvabnou postavu s krásnými tvary, nikdy se nebála odhalovat. Na své první Met Gala v roce 1974 vyrazila v kamínky poseté róbě, v níž doslova vypadala jako nahá. Ačkoliv její odhalené tělo mnohé pobouřilo, zpěvačka o pár let později ukázala, že to zdaleka ještě nebylo všechno. Na obalu desky Prisoner je vyfocená úplně nahá. Prsa jí zakrývají pouze dlouhé části stříbrné paruky. Cher si zkrátka byla vždy velmi dobře vědoma svých křivek a krásného těla.

Od módního rebelství k umírněnosti

Ačkoliv má Cher stále co nabídnout, její styl se v průběhu let lehce uzemnil. I přes to, že už své tělo neodhaluje tolik jako dřív, rozhodně nedá dopustit na výrazné prvky a třpytivé doplňky. Za dva roky sice oslaví osmdesátku, na svůj věk ale rozhodně nevypadá. A výraznou roli v tom hraje právě její styl, který je jednoduše nenahraditelný.

Prohlédněte si, jak se v průběhu let měnil ikonický módní styl zpěvačky Cher.
Zdroj článku

Související články

Móda
Věra Zajfertová, majitelka obchodu s luxusní vintage módou: Proč se vyplatí investovat do kvalitního kousku z minulosti?

Věra Zajfertová, majitelka obchodu s luxusní vintage módou: Proč se vyplatí investovat do kvalitního kousku z minulosti?

Móda
Na vysokých podpatcích ladně a bez bolesti. Díky pár trikům budete pobíhat po městě jako Carrie Bradshaw

Na vysokých podpatcích ladně a bez bolesti. Díky pár trikům budete pobíhat po městě jako Carrie Bradshaw

Móda
Letní trendy 2024: Nejlepší klobouky a čepice, které vás stylově ochrání před sluncem

Letní trendy 2024: Nejlepší klobouky a čepice, které vás stylově ochrání před sluncem

Móda
Co na sebe na svatbu? Máme tipy na elegantní a stylové outfity pro svatební hosty

Co na sebe na svatbu? Máme tipy na elegantní a stylové outfity pro svatební hosty