Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Největší mýty o sexu, kterým stále mnoho lidí věří

Těžko říct, čím to je, že pod pojmem „skvělý sex“ si ženy a muži často představí něco jiného. Proč nejsme schopní jasně říct, co se nám líbí a nelíbí? A kde tenhle nesoulad vzniká?

Lucie van Koten | 7. 11. 2022

Před několika měsíci se do vedlejšího bytu nastěhoval mladý pár, zhruba dvacetiletí studenti, obvykle nehluční a velice milí. Jsme prakticky vrstevníci, jistě si budeme rozumět, říkala jsem si v duchu. Jaký to sebeklam: podvědomě si totiž všichni přijdeme mladší, než reálně jsme, a naše představa, jak zapadneme do mladého kolektivu, je úplně mimo.

Že opravdu nejsme vrstevníci, mi došlo tu noc, kdy nás s přítelem z polospánku probral sousedovic náruživý půlnoční sex. „Slyšíš?“ zatahala jsem ho za peřinu. „A takhle tam dovádějí už dobře tři čtvrtě hodiny. Možná i dýl,“ řekla jsem s úžasem a asi i s jistou mírou závistí v hlase. „No jo, už nám není dvacet,“ odpověděl rozmrzele, přetáhl si peřinu přes hlavu a otočil se na druhý bok. Bez jediného příslibu stejně dlouhé budoucí divočiny.

Mohlo by se vám líbit

10 manželských pravidel, která byste (ne)měli porušovat

Zapomeňte na staré známé recepty na dlouhotrvající a šťastné manželství a některé berte s rezervou. Ne všechno, co vám kladla na srdce vaše maminka, nebo dokonce babička, je pravda.
marianne.cz

Mýtus č. 1: čím déle, tím lépe

Když si sousedé užívali příště, klepaly se mi v koupelně lahvičky s kosmetikou. Závistivě jsem zavřela dveře do chodby a šla si dát skleničku. A ta mi stačila, aby mi po půlhodině nepřerušovaného vzdychání mladé slečny vytanula na mysli jedna zlá myšlenka: chudák holka, co mu tak dlouho trvá? A užívá si to sousedka pořád ještě opravdu, nebo spíš předstírá? Nedalo mi to a udělala jsem si menší anketu mezi kamarádkami: co podle nich dělají muži při sexu v dobré víře, že nám tím zintenzivní zážitek, a přitom bychom se raději obešly bez toho?

Bingo! Právě zbytečně dlouhou soulož jmenovala každá z oslovených žen. Jestli to muži co nejvíc protahují ve snaze ukázat výdrž a výkon, tak se to zhusta míjí účinkem. „A pokud ví, že je dneska unavený nebo na to prostě nemá chuť, má to říct rovnou, a ne se do toho nutit. To já respektuju a mám pro to pochopení,“ říká kamarádka. Že by platilo „méně je více“? Občas rozhodně ano.

Mýtus č. 2: nejlepší je poloha 69

Na seznamu nejméně oblíbených praktik – byť jde o zcela subjektivní názory – je hned za zbytečně dlouhým stykem poloha 69. Argument je pokaždé stejný: „Jak se mám uvolnit a plně přijímat, když se sama musím soustředit na uspokojení partnera?“

Příliš mnoho vjemů, říká mi podobný názor další kamarádka, kterou rovněž rozptyluje, když se muž věnuje více činnostem najednou – snaží se o vaginální vyvrcholení a k tomu dráždí klitoris v domnění, že přijde dvojitá nálož rozkoše. „To je jako jíst slané a sladké zároveň, nevychutnáte si pořádně ani jednu chuť a ve finále vás pořád bude honit mlsná,“ říká kamarádka z celé party nejzkušenější, říkejme jí Samatha.

Omyly, kterých se muži v posteli dopouštějí, často pramení právě z domněnek a studu. Nejsme zkrátka schopni popovídat si o tom, co si přejeme. „Zajímá mě, kde vlastně chlapi berou své představy a zaručené tipy o tom, co ženy milují, které pak podle všeho uplatňují na všechny své partnerky bez rozdílu,“ říká u vína jiná známá. Jestli za to může porno, které je bičuje k neustálým výkonům a probouzí v nich nereálná očekávání, nebo se jen my ženy ne­umíme ozvat, to z mužů asi nikdy nedostaneme.

Mýtus č. 3: orální sex má ráda každá

„Kde se vzalo přesvědčení, že součástí dobrých mravů moderního gentlemana je pokaždé předvést orální sex? Je sice super, že se muži snaží myslet i na partnerku, ale ne všechny baví zrovna tohle,“ říká mi Jitka. Pro Marcelu je orální sex zase extrémně intimní záležitost, kterou má ráda, ale jen se stálým partnerem, jemuž plně důvěřuje. Pokud to máte stejně, je důležité to partnerovi říct, nebo aspoň naznačit.

Mohlo by se vám líbit

Slow sex: Fenomén měnící pohled na intimitu

Uvědomění. Intenzita. Celistvost. Nové pojetí sexuality vám ukáže nečekané aspekty partnerského vztahu. A možná vám i zachrání manželství.
marianne.cz

Mýtus č. 4: sex podle kámasútry

A taky je únavné, když se pánové snaží vystřídat co nejvíce poloh během jedné soulože. Určitě to vede k posílení pánevního dna, k protažení svalů v tříslech a otevření kyčlí, ale málokdy k žádoucímu vyvrcholení,“ říká k časté snaze mužů Samantha.

Překvapivě žádné z mých kamarádek nevadí většina „nestandardních“ praktik, souhlasí však s tím, že sex má být jako poctivá černá káva – natolik silná, že nás za každé situace postaví na nohy. Cukr a mléko už je jen zpestření, které však špatnou kávu nezachrání.

Mýtus č. 5: divoká milenka

A teď si nalejme čistého vína: co my ženy děláme mužům v dobré víře, že je tím potěšíme a že to z nás udělá kandidátky na milenku roku? I na to jsem se ptala.

Na rozdíl od žen, které okamžitě pochopily otázku a odpověděly mi přímo, muži reagovali opačně. Místo odpovědi, co si v posteli zase tolik neužívají a my ženy přitom přeceňujeme, mě čekal výčet toho, co si užívají, a hlavně co by ještě rádi zažili. „Na to jsem se úplně neptala,“ odpovídám. Až po delší konverzaci z většiny z nich dostávám něco kloudného: „Spousta žen si myslí, že když budou iniciativní, dominantní, za každou cenu hlasité a náruživé, že budou lepšími milenkami. Mně to ale občas nahání hrůzu a sám se pak děsím, jaký výkon musím podat,“ přiznává Honza. Jiným vadí zase necitlivé zacházení: „Orální sex je lepší pomalu a jemně, rychle a zběsile to občas trochu bolí a vyvrcholení se tím neurychlí.“

Jako vždy se ukazuje, že vše stojí a padá na komunikaci. Pokud se stydíme tomu druhému otevřeně říct, po čem toužíme, a co nám naopak vadí, měli bychom mít alespoň sami v sobě zodpovězenou otázku, co pro nás znamená dobrý sex, a podle toho partnera či partnerku vést. Klidně beze slov.

Je to jako s kávou – musíme vědět, jak ji máme nejradši. Jakmile tohle zjistíme, už si ji můžeme dochutit pokaždé trochu jinak, podle nálady.

Mohlo by se vám líbit

Sex i zdravý odpočinek zabije nevhodně zařízená ložnice

Chcete v ložnici zažít tu pravou romantiku, ale zároveň se vyspat dorůžova? Přemýšlejte nad výběrem vhodného nábytku i dekorací. Poradíme, jak na to.
marianne.cz
Zdroj článku
sex

Související články

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Zábava
Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Zábava
Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti