Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Pharrell Williams složil píseň, kterou uslyší až naše vnoučata!

Známý producent, zpěvák a držitel 10 cen Grammy vyjádřil svůj silný potoj k ochraně životního prostředí v písni nazvané “100 Years” (Sto let). Problém je v tom, že jí nikdo z nás nikdy neuslyší.

Veronika Hong | 23. 11. 2017

Williams se spojil s luxusní značkou koňaku, aby společně upozornili na neodvratnou změnu klimatu, která bude nadále narůstat, pokud lidstvo nezmění své chování vůči Zemi. Toto poselství ukryl do hudebního díla. Sám je vášnivý bojovník za ochranu životního prostředí, který dlouhodobě vnímá změny klimatu a naléhá na svět, aby podnikl kroky ke zmírnění dopadů globálního oteplování.

Pharrelle

Zmiňovanou píseň, jejíž text poukazuje na jednotlivé enviromentální problémy, však neuslyšíme. Bude totiž zveřejněna v roce 2117. Samotná nahrávka, zaznamenaná na desku z hlíny pocházející z francouzského regionu Cognac, je uložena v trezoru ve sklepech Louis XIII., ale v bezpečí rozhodně není.

pharrelle

Trezor totiž může zničit voda. Celá myšlenka je založená na tom, že pokud nezměníme svůj dosavadní vliv na životní prostředí, za 100 let bude významná část světové půdy pod vodou. Ta vnikne i do trezoru a zničí píseň “100 Years”, jejiž hliněný nosič se rozpustí. Náš postoj určí, zda si budoucí generace tuto píseň budou moci poslechnout.