Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Počasí láká na první jarní výlety, co si sbalit na cestu?

Jaro je tu a s ním i ideální čas pro první výlety po České republice. Ať už plánujete víkendový výlet do přírody, nebo objevování historických památek, správná svačinka vás udrží v dobré náladě a při plné síle. To platí dvojnásob, pokud cestujete s dětmi. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak vše naplánovat a co si vzít sebou, aby váš výlet proběhl hladce a opravdu příjemně.

Kam se vydat o víkendu na výlet?

  • Český ráj – Tento kraj nabízí nádherné skalní místa a hradní zříceniny. Ideální pro pěší turistiku a objevování skrytých krás české krajiny.
  • Karlštejn a okolí – Navštivte slavný hrad a užijte si procházky po okolních lesích. Tato oblast je snadno dostupná zejména z Prahy.
  • Šumava – Pro milovníky přírody je Šumava ideálním místem. Od národního parku po cyklostezky a jezera, je zde spousta možností pro aktivní odpočinek.
  • Moravský kras – S jeho jeskyněmi a propastmi je Moravský kras fascinujícím místem pro průzkum nejen podzemního světa.
Mohlo by se vám líbit

5 nejlepších míst v ČR, kam s rodinou na víkend či dovolenou: Bude se vám tu líbit víc než u moře

Začíná být krásně, a tak je načase zase začít poznávat krásy naší vlasti. Sbalte celou rodinu a vyrazte tam, kde se pobavíte vy, ale především vaše děti. Podívejte se na ta nejlepší místa, kam se vydat, a kde vás čeká pořádná dávka zážitků v přírodě, zábavy i poučení.
marianne.cz

Co sbalit na cestu: Svačinky, co vám dodají sílu

Při balení jídla na výlet je důležité myslet na praktičnost, nutriční hodnotu a skladovatelnost. Zde jsou některé tipy na jídla, co se hodí na cesty:

  • Obilné tyčinky nebo domácí müsli tyčinky – Skvělé jako rychlý zdroj energie. Krom toho jsou malé a fungují jako koncentrovaný pamlsek plný zdravých kalorií. Náš tip: Vyzkoušejte například zdravé ovesné tyčinky. Domácí flapjack je skvělou a zdravou alternativou jak rychle doplnit energii.
  • Čerstvé ovoce a zelenina – Jablka, mrkev nebo paprika jsou snadno přenosná a nevyžadují chlazení. Můžete vzít celé plody, nebo ovoce a zeleninu očistit a nakrájet na kousky do krabičky. Hodí se taky v podobě ovocného nebo zeleninového smoothie, které si snadno připravíte do láhve.
  • Ořechy a sušené ovoce – Pro bílkoviny a rychlou energii. Sendviče – Připravte si je z celozrnného chleba s vaší oblíbenou náplní. Sendviče s pečenou zeleninou, humusem nebo kuřecím masem jsou výživné a chutné. Tento typ svačinky je navíc ohromně variabilní a každý výlet tak může znamenat novou chutnou alternativu a kombinaci surovin.
  • Voda a neslazené nápoje – Hydratace je na cestách klíčová. Náš tip: Dejte si například ledový čaj s borůvkami a mátou. Dokonalé osvěžení, které potěší každého poutníka na cestě za dobrodružstvím.

Cestování s dětmi

Pokud se chystáte na výlet s dětmi, přibalte si do tašky také pořádnou dávku trpělivosti. I když nepochybujeme, že vaše děti jsou hodné a na výlet se pochopitelně těší, může přijít chvíle (a věřte, že přijde), kdy ji budete potřebovat. Pokud se nechcete změnit na Shreka, který každých pět minut odpovídá na otázku „Už tam budem?“, mějte po ruce krom zdravé svačinky i nějaký ten zábavný program na cesty.

Můžete vše vybavit mobilem nebo tabletem, ale to by byla pochopitelně škoda, využijte výlet raději k společenským hrám, knížkám, nebo zábavným poznávacím a rozhovorům, díky kterým s dětmi posilníte své pouto.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Redakce doporučuje podcasty: Pusťte si do uší zábavu, vzdělání i motivaci

Redakce doporučuje podcasty: Pusťte si do uší zábavu, vzdělání i motivaci

Zábava
Muzejní noc 2024 je tady! Které výstavy a muzea by vám letos neměly uniknout?

Muzejní noc 2024 je tady! Které výstavy a muzea by vám letos neměly uniknout?

Zábava
Kvíz: Poznáte, kde se nachází slavná místa z oblíbených filmů?

Kvíz: Poznáte, kde se nachází slavná místa z oblíbených filmů?

Zábava
Kvíz: Dovolená se blíží! Jak dobře znáte oblíbené prázdninové destinace Čechů?

Kvíz: Dovolená se blíží! Jak dobře znáte oblíbené prázdninové destinace Čechů?