Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Všechno nejlepší Leo aneb Jak šel čas s Leonardem DiCapriem

Info ikona
Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio si získal srdce (nejen) žen po celém světě už v roce 1991. Od té doby se objevil v mnoha skvělých rolí a jedna z nich mu zajistila i Oscara. Připoměňte si jeho nejlepší filmové momenty.

Karolína Peřinová | 11. 11. 2021

Leonarda DiCapria, který dnes slaví 47. narozeniny, vídáme na filmových plátnech přes dvě desetiletí. Na začátku devadesátých let se proslavil ve filmech Co žere Gilberta Grapea a Basketbalové deníky. Herec však svou kariéru nastartoval už dříve účinkováním v televizních reklamách.

Čím víc byl úspěšný, tím méně přijímal televizní role. Naposledy zazářil v letech 1991 až 1992 v roli Luka Browera ve 23 epizodách seriálu Growing Pains. Od té doby získala jeho herecká kariéra hollywoodských rozměrů. Ještě předtím, než svět ohromil v oscarovém filmu Titanic, přijal roli Romea Montaguea v moderním zpracování nejslavnější shakespearovy hry Romeo a Julie. A pak to přišlo. Leonardo se zapsal do filmové historie jako neodolatelný Jack Dowson, který nasadil život za svou lásku Rose Bukater, kterou hrála Kate Winslet.

O několik let později hrál jako pilot Frank Abagnale, Jr. ve filmu Steva Spielberga Chyť mě, když to dokážeš, nebo v roce 2004 ve filmu Pilot od Martina Scorseseho. Pro další Leonardovi skvělé role nahlédněte do naší galerie.

Leonardo DiCaprio v průběhu let

Hon za Oscarem

Leonardo od začátku své kariéry podával skvělé herecké výkony. Počínaje zmíněným Jackem Dowsnem a Jordanem Belfordem z filmu Vlk z Wallstreet konče. Na Oscara to ale nikdy nestačilo. Za celý svůj život byl nominován hned pětkrát a až na popáté to vyšlo. Leovi k cestě za zlatou soškou pomohl boj o přežití ve filmu Revenant: Zmrtvýchvstání.

Herec byl poprvé nominován na toto prestižní ocenění v roce 1994 za vedlejší roli ve filmu Co žere Gilberta Grapea. A od té doby figuroval v řadě úspěšných filmů jako Titanic, Chyť mě, když to dokážeš, Letec nebo Vlk z Wall Street. Oscarovou se však stala až role Hugha Glasse.

V jakém filmu máte Leonarda DiCapria rádi vy?

Mohlo by se vám líbit