Přejít k hlavnímu obsahu
Zábava

Všechno nejlepší Leo aneb Jak šel čas s Leonardem DiCapriem

Info ikona
Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio si získal srdce (nejen) žen po celém světě už v roce 1991. Od té doby se objevil v mnoha skvělých rolí a jedna z nich mu zajistila i Oscara. Připoměňte si jeho nejlepší filmové momenty.

Karolína Peřinová | 11. 11. 2021

Leonarda DiCapria, který dnes slaví 47. narozeniny, vídáme na filmových plátnech přes dvě desetiletí. Na začátku devadesátých let se proslavil ve filmech Co žere Gilberta Grapea a Basketbalové deníky. Herec však svou kariéru nastartoval už dříve účinkováním v televizních reklamách.

Čím víc byl úspěšný, tím méně přijímal televizní role. Naposledy zazářil v letech 1991 až 1992 v roli Luka Browera ve 23 epizodách seriálu Growing Pains. Od té doby získala jeho herecká kariéra hollywoodských rozměrů. Ještě předtím, než svět ohromil v oscarovém filmu Titanic, přijal roli Romea Montaguea v moderním zpracování nejslavnější shakespearovy hry Romeo a Julie. A pak to přišlo. Leonardo se zapsal do filmové historie jako neodolatelný Jack Dowson, který nasadil život za svou lásku Rose Bukater, kterou hrála Kate Winslet.

O několik let později hrál jako pilot Frank Abagnale, Jr. ve filmu Steva Spielberga Chyť mě, když to dokážeš, nebo v roce 2004 ve filmu Pilot od Martina Scorseseho. Pro další Leonardovi skvělé role nahlédněte do naší galerie.

Hon za Oscarem

Leonardo od začátku své kariéry podával skvělé herecké výkony. Počínaje zmíněným Jackem Dowsnem a Jordanem Belfordem z filmu Vlk z Wallstreet konče. Na Oscara to ale nikdy nestačilo. Za celý svůj život byl nominován hned pětkrát a až na popáté to vyšlo. Leovi k cestě za zlatou soškou pomohl boj o přežití ve filmu Revenant: Zmrtvýchvstání.

Herec byl poprvé nominován na toto prestižní ocenění v roce 1994 za vedlejší roli ve filmu Co žere Gilberta Grapea. A od té doby figuroval v řadě úspěšných filmů jako Titanic, Chyť mě, když to dokážeš, Letec nebo Vlk z Wall Street. Oscarovou se však stala až role Hugha Glasse.

V jakém filmu máte Leonarda DiCapria rádi vy?