Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Vzestupy a pády královské rodiny! Princ Harry připravuje autobiografii

Info ikona
Princ Harry

„Nic nevysvětlovat, nic nekomentovat.“ Zatímco britská královna Alžběta II. od útlých let ctí toto pravidlo, její vnuk princ Harry razí opačnou strategii. Po březnovém rozhovoru, který s princem Harrym a jeho manželkou Meghan vedla Oprah Winfrey, můžeme očekávat další otevřenou zpověď. Tentokrát ryze knižního charakteru.

Ať už jste nadšení fanoušci britské královské rodiny, nebo urozenou krev pozorujete zpovzdálí, pravděpodobně vám neunikl rozhovor prince Harryho a Meghan, který na konci března vyvolal poprask. Urozený pár otevřel svou třináctou komnatu a prozradil více, než je na královskou rodinu obvyklé. Někteří přemíru upřímnosti kvitovali, jiní tvrdili, že praní špinavého prádla skrze média nikdy nevede k ničemu dobrému. Přesto se princ Harry nezalekl a ve svém upřímném tažení pokračuje. Důkazem je i autobiografie, kterou princ v současné době připravuje, a jejíž vydání je naplánováno na příští rok.

Mohlo by se vám líbit

Přemýšlíte, zda nové knížce uvolníte místo ve vaší knihovničce? Nakladatelství Penguin Random House knížku popsalo jako „intimní a upřímnou autobiografii, která nabídne popis zážitků, dobrodružství, ztrát a životních lekcí, které formovaly osobnost prince Harryho.“ V knize nebude chybět ani kapitola věnována princezně Dianě, vojenské službě, sňatku s Meghan Markle a poměrně nové životní roli – otcovství. Nakladatelství Penguin Random House prozatím nezveřejnilo finanční podmínky, ale poznamenalo, že princ Harry věnuje výtěžek z knihy na charitu. „Píšu to ne jako princ, kterým jsem se narodil, ale jako muž, kterým jsem se stal. Jsem hluboce vděčný za příležitost podělit se o to, co jsem se během svého dosavadního života naučil, a jsem nadšený, že si lidé budou moci přečíst knihu z mého života, která je přesná a zcela pravdivá,“ řekl princ Harry na adresu nové knížky.

Spisovatelské střevo nemá jenom princ Harry, ale také Meghan. V červnu letošního roku jí vyšla dětská knížka The Bench, která popisuje silné pouto mezi princem Harrym a synem Archiem. Zároveň královský pár založil produkční společnost Archewell Productions a záhy podepsal multimilionovou smlouvu se streamovací platformou Netflix. Už teď je jasné, že prvním filmovým počinem bude dokumentární snímek s pracovním názvem Heart of Invictus, který sleduje vojáky při přípravě na hry Invicitus Games. Nutno dodat, že Invictus Games jsou paralympijskou sportovní událostí, ve které soutěží vojáci zranění ve válce. Princ Harry je nejen iniciátorem této globální sportovní události, ale také patronem přidružené nadace.

Mohlo by se vám líbit