Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Proč princ George nebude cestovat se zbytkem rodiny

Info ikona
2019

Fanoušci britské královské rodiny rádi vidí prince Williama s jeho dětmi a princeznou Kate společně na cestách. Tento pohled už ale bohužel brzy skončí. Malého prince George nejspíš čekají velké změny a kvůli rodinné tradici by měl po zbytek života cestovat odděleně od své rodiny.

Svatava Suchardová | 28. 01. 2024

Prozíravý krok královny Alžběty II.

Princ George, nejstarší syn prince Williama a Kate Middleton, oslaví příští rok dvanácté narozeniny. Protože je ale princ George druhým následníkem britského trůnu, zdá se, že nebude moci cestovat se zbytkem své rodiny. Jakkoliv toto pravidlo může vypadat absurdně až krutě, ve skutečnosti se jedná o prozíravý krok. Stojí za ním zesnulá královna Alžběta II., která tak chtěla ochránit královský rod.

Mohlo by se vám líbit

Ochrana královského trůnu

Královna Alžběta II. zavedla pravidlo, které nedovoluje, aby dva dědicové trůnu cestovali stejným letadlem. Důvod je prostý. V případě, že by se letadlo, ve kterém cestuje jeden ze dvou následníků trůnu, stalo obětí nešťastné tragédie, druhý následník by zůstal v bezpečí, a tím i královská dynastie. 

Princ William brzy rozhodne

Princ William se podle Deníku Daily Express chystá toto královské pravidlo obnovit. Sám s ním má bohaté zkušenosti, protože jako dítě musel tuto tradici také respektovat. Vždycky tak cestoval odděleně od zbytku své rodiny. Proto už nikdy nenastoupil do letadla se svým otcem Charlesem a bratrem Harrym. Jediný případ, kdy byl tento striktní protokol porušen, byla výslovná žádost prince Williama adresovaná královně Alžbětě II., a to kvůli jeho cestě po Austrálii. Princ George měl tehdy jen pár měsíců a William se prý od něj nechtěl na tak dlouho oddělit.

Mohlo by se vám líbit
Princ George jako malý cestovatel
Zdroj článku