Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Nejkrásnější královské svatby, které dojaly celý svět

Info ikona
Victoria

Krásné šaty, rukavičky, dechberoucí květinová výzdoba, a především největší koncentrace modré krve na pár metrech čtverečních. Královské svatby budí pozornost, a tak není na škodu, když si čas od času ty nejkrásnější veselky připomeneme.

Co se vám vybaví, když se řekne královská svatba? Většině z nás asi Meghan s Harrym, Kate s Williamem nebo Diana s Charlesem. Velká Británie ale rozhodně nedisponuje privilegiem na konání královských veselek, a tak vás možná překvapí, kolik podobných a stejně nezapomenutelných veselic se v monarchistických kruzích už odehrálo.

Láska z Monaka

Opomenout nemůžeme například svatbu monackého prince Rainiera III. s americkou herečkou Grace Kelly, které v roce 1956 patřila  k nejsledovanějším událostem. Okouzlující Grace se oblékla do svatebních šatů z dílny Helen Rose a nutno podotknout, že měla šťastnou ruku.

Dánští rebe(LOVE)

Pokud bychom nějaký královský pár měli označit za největší tajnůstkáře, pak je to bezesporu dánský korunní princ Frederik s Mary. Tahle dvojice se poprvé potkala v baru během olympijských her v Sydney. Slovo dalo slovo a Mary s Frederikem se do sebe rychle zakoukali. Zprvu Mary neměla ani ponětí, že randí s následníkem trůnu, brzy ale poznala, že Frederikovi koluje v žilách modrá krev. Pár si ale naprosto střežil své soukromí, a tak Dánové dlouho nevěděli, jak vlastně Australanka Mary vypadá. Jejich přístup k médiím se razantně změnil po svatbě, která proběhla 14. května 2004 v kodaňské katedrále.

Pojďme nahlédnout do minulosti a posviťme si na nejkrásnější královské svatby, u kterých by jedno oko nezůstalo suché. Slzičky jsou povoleny!

Která královská veselka byla nejzdařilejší?
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku