Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Kvíz: Otestujte, jak dobře znáte britskou královskou rodinu

Info ikona
Britská královská rodina

Britská královská rodina je jednou z nejznámějších monarchií na světě a má bohatou historii sahající až do středověku. Zároveň se jedná o jednu z nejsledovanějších rodin na celém světě, povědomí by o ní tudíž měl mít každý. Otestujte se v zábavném kvízu a zjistěte, co všechno o této rodině víte.

Aneta Akgül | 21. 03. 2024

Britská královská rodina

Královská rodinahluboké kořeny ve Spojeném království a hraje významnou roli v jeho kultuře a tradicích. Její členové se zapojují do široké škály veřejných povinností a charitativních aktivit. Mezi nejznámější členy současné generace patří král Karel III., který byl korunován loni v květnu, jeho synové princ William a princ Harry a jejich rodiny. Princezna Diana, bývalá manželka současného krále a matka prince Williama a prince Harryho, byla také významnou osobností, která zanechala trvalý dojem na veřejnosti. Opomenout nesmíme ani zesnulou královnu Alžbětu II., která na britském královském trůnu seděla neuvěřitelných 70 let.

Britská královská rodina je předmětem pozornosti médií po celém světě a sledují ji miliony lidí. Její členové jsou často spojováni s módními trendy, charitativními iniciativami a veřejnými událostmi, což posiluje vliv monarchie na britskou společnost i daleko za jejími hranicemi.

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Znáte dobře české lidové písně?

Když zavzpomínáte na svá dětská léta, jistě si vybavíte, jak jste ve školkách stáli u klavíru a s paní učitelkou zpívali české lidové písničky. Ať už zpíváte rádi, nebo ne, tyto notoricky známé písně vám pravděpodobně utkvěly v paměti. Otestujte se v našem kvízu a zkuste doplnit texty těch nejznámějších lidovek.
marianne.cz

Otestujte se v zábavném kvízu!

Co všechno víte o britské královské rodině? Otestujte své znalosti!

Pokud se vám kvíz nezobrazuje, klikněte zde.

 

Zdroj článku